Milevsko napodruhé poraženo

Záporná bilance přípravných zápasů se vyrovnala. Před posledním přípravným utkáním je tak stav výher a proher shodně po pěti. Dva body za branku a asistenci si připsal Tomáš Květoň , čímž se velmi podílel na domácí výhře, která se ale nerodila příliš jednoduše. Písečtí šli sice trefou Míky do vedení, ve druhé třetině však museli mazat jednobrankové manko. Necelých pět minut před koncem rozhodl svým důrazem před brankou soupeře Petr Kica. Příprava se již blíží do svého konce, poslední generálka před očekávanou sezónou se uskuteční v sobotu s celkem EHC Frauenfeld od 18ti hodin.
přípravné zápasy A-týmu, přípr., st 5.9.2007, Zimní stadion Písek
Milevsko
3:2
1:1, 1:1, 1:0
15. Míka (Květoň, Burkoň), 29. Květoň (Novák), 56. Kica (Pošmourný) - Šperger (Velíšek), Bušta (Pitel).
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 230.
Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kříž, Procházka F., Vokatý, Veselý, Řehoř, Míka, Kalečík, Vondřich, Novák, Kica, Kašpar, Nikodem, Růžička, Pošmourný, Květoň
Milevsko: Svoboda - Procházka, Žlůva, Velíšek, Matouš, Votruba, Štych, Homola, Pitel, Kadlec, Urbanec, Ulman, Šperger, Bušta, Hamerle, Suchánek, Fořt, Pešta, Muller
Do první střely utkání se dostal hned v prvních vteřinách exstrakonický Kadlec, jehož střelu Kubiš bez potíží zneškodnil. Zmatené a nepřesné rozehrávky na obou stranách, přesně tak vypadal hokej obou mužstev v úvodu zápasu. Domácí mančaft mohl dostat do vedení Veselý, který od modré nebezpečně pálil do zakrytého vyhledu hostujícího gólmana Svobody. V polovině první části přišel první menší trest zápasu pro Vokatého. Oslabení přináší více šancí domácím hráčům a v akci dvou proti jednomu míří na Svobodu Květoň s Pošmourným, druhý jmenovaný zvolil střelu, jenž si hostující brankář schovat pod své betony. Písečtí oslabení dobře brání až do samého konce, kdy zkouší od modré čáry střelu švihem Velíšek. I domácí hráči se přesilovky dočkali a to hned dvojnásobné, která trvala plnohodnotných sedmdesát vteřin. Prvním hráčem, jenž mohl využít byl Kica, v brankovišti už byl na střelu moc blízko a všechna jeho snaha skončila na hrudi hostujícího brankáře. Další podobná akce už končí vstřelenou brankou – v čase 14:34 se po souhře na jeden dotek prosazuje doslova do prázdné branky kapitán domácích pro toho utkání Míka. Asistenci si připsal Burkoň s Květoněm. Střela z rohu kluziště a Kubiš držel touš pod lapačkou, důrazný Šperger ale vypíchnutím vrací své mužstvo do zápasu - 1:1. Druhá fáze okresního derby patřila ze začátku hostům z Milevska. Slibnou šanci si vytvářel, po chybě domacího obránce, Ulman, jeho kolega Šperger byl v domací třetině „o krok“ dříve a tak se pískalo postavení mimo hru. Písečtí řešili na začátku pětadvacáté minuty mírnou převahu hostů zakázaným uvolněním. Zhruba o minutu déle šlo poprvé a v tomto utkání naposled Milevsko do vedení. O branku hostů se postaral Bušta, podíl na brance pak kapitán hostů Pitel. Zvýšit náskok se dále pokoušel Hamerle, který střílel do shluku hráčů a domácích hrozil další inkasovaný gól z pozdějších dorážek. Poté se potvrdilo pravidlo „nedáš dostaneš“ – po krásném pasu Nováka na Květoně, písecký střelec se čtrnáctkou na zádech nemýlil – 2:2. Utkání tedy začínalo v polovině utkání takřka od začátku. Tendence domácích hráčů začala pozvolna stoupat a hrálo se podle tempa domácích. Vyloženou šanci neproměnil Řehoř, kterému stál tváří v tvář ležící Svoboda. Před domácí branku se prodíral Pešta, do kterého se po odpískání pustil nejen slovně Vokatý. Zbytek druhé části se dohrával ve čtyřech hráčích na obou stranách. Poslední dvacetiminutovka patřila od první vteřiny domácím hokejistům a většina šancí v této části se tak odehrávala před brankou hostů nebo jejich pásmu. Nápor domácích otevřel Kica prodírající se až před hostující kysnu. Pokračoval Nikodém jemuž stála v cestě pouze tyčka. Pozvolna začínalo tempo opadávat a hra se kouskovala. Necelých pět minut před koncem rozhodnul utkání Petr Kica, který uplatnil svůj důraz. Velmi dobrou příležitost si vytvořil také Vondřich, po něm i Novák s Kašparem. Hosté ani nezkoušeli hru bez brankáře, jinou branku již tedy diváci ve s.n.o.p. aréně neviděli.