Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     04.02.2019       Martin Dokulil

Dlouho očekáváné Jihočeské derby je tu

Ve středečním podvečeru se u Otavy odehraje Jihočeské derby, mezi domácím Pískem a hostujícím Táborem. Oba týmy budou chtít vyhrát, uvidíme komu se bude na ledové ploše více dařit a kdo bude nakonec poražen. Úvodní vhazování na zimním stadionu je plánováno na 18 hod.

Domácí mužstvo se už delší dobu drží na postupové čtvrté pozici, které zaručuje boje v play-off. Na svém kontě mají písečtí nasbíráno 43 bodů.

Ze tří posledních kol si IHC Písek připsal jedno vítězství, kdy porazil Opavu 4:3 v prodloužení. A dvě porážky, kdy nejprve nestačili na silný Ždár 1:4. A pak doma nečekaně prohráli s posledním celkem východu s Orlovou 2:4.

V kanadském bodování si drží první místo Sýbek (22+25). Těsně za ním je Hučko (16+29). Z obránců je na tom nejlépe kapitán Parýzek (5+20). V brankovišti hájí svou klec Hauser, který má odchytáno více zápasů a ve středečním derby by měl nastoupit jako jednička.

Kohouti se dostali na pátou příčku se 30 body. Na postupovou čtvrtou příčku ztrácí 13 bodů. Mají ještě teoretickou šanci se dostat před Písek, ale museli by vyhrát všechny zápasy a čekat, že písecký výběr v posledních pěti kolech nebude stačit na své soupeře a získá minimum bodíků.

V posledních utkáních zaznamenali jednu výhru s Pelhřimovem 5:3. A dvě prohry, kdy padli s Kopřivnicí 4:6 a se Šumperkem, který vyhrál o jediný gól konečným výsledkem 4:5.

Z útoku je nejvíce vidět duo Matušík (11+15) a Březina (6+14). Z obránců má nejvíce Hajič (8+8). V brance Tábora se střídá několik brankářů. Nejvíce odchytaných klání má Novák a Dudáček, ale který bude hájit klec není jisté.

Vzájemná utkání:

3. kolo - Tábor - Písek 6:1.

11. kolo - Písek - Tábor 3:2.

21. kolo - Tábor - Písek 2:6.