Pelhřimov vynuloval elitní píseckou lajnu a slaví zasloužené vítězství

Na programu bylo další kolo skupiny Jih. Tentokrát se Písek vypravil do Pelhřimova, který v tu dobu okupoval poslední místo tabulky. Utkání bylo v úvodu vyrovnané. V první třetině měl několik gólových příležitostí Jan Sýbek, avšak skvělý brankář hostů Holík polapil všechny puky. Ve druhé třetině otevřel skóre Martin Kosnar, který poslal hosty do jednobrankového vedení. Osm minut před koncem druhé periody se prosadil Kohút. Písek srazila ještě jedna branka dvě minuty před koncem druhé části. Písek prohrával 3:0 a Karel Herr se rozhodl osm minut před závěrečnou sirénou odvolat brankáře Martina Hausera. Tento tah se však nepovedl podle představ a do konce zápasu přidal Pelhřimov dva góly. Prosadili se Grebenyuk a Kosnar.
2. liga ČR, sk. JIH-VÝCHOD, 25. kolo, st 12.12.2018
Pelhřimov
5:0
0:0, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 25. Kosnar (Kasalý, Kohút), 33. Kohút (Grebenyuk), 39. Grebenyuk (Kasalý, Kohút), 56. Grebenyuk, 57. Kosnar (Selickis). Rozhodčí: Rozhodčí: Vondráček – Tomec, Šimánek.
Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Jonáš, Kohút, Krtek, Kasalý D. – Kaminsky, Bezděk, Votápek, Svoboda, Grebenyuk, Kasalý F., Piš, Sigmund, Adam, Kosnar, Selickis
Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Polata, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novotný, Novák