Vyrovnaný duel se Sokolovem rozhodl výborný brankář Baníku

Baník Sokolov rozhodně nechtěl u Otavy plnit roli druholigového outsidera. Písečtí hokejisté celý zápas dotahovali střelce produktivního Baníku, který na rozdíl od Písku, dokázal velké šance proměňovat. V brance Sokolova stál navíc výborný mladík Fečo, který kromě čtyř obdržených branek zlikvidoval obrovské šance Jihočechů. Písek se ale i díky prohře Trutnova udržel na 10. místě s náskokem čtyř bodů. Do konce zbývá jedno kolo, ale otazníkem je stále řešení situace kolem nemocí sužovaného Pelhřimova, který své zápasy už možná vůbec nebude dohrávat.
2. liga ČR sk. ZÁPAD, 33. kolo, so 13.2.2016, Zimní stadion Písek
Sokolov
4:5
2:3, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 10. Jirků (Vlček), 16. Vlček (Procházka, Urbanec), 47. Vlček (Urbanec, Slavík), 57. Sýbek (Bernad J., Koutenský) – 10. Jirušek (Pfister), 12. Račanský (Truhlář), 20. Kašpar (Gombár), 27. Zikmund (Kukla), 56. Křepelka (Kukla). Rozhodčí: 2:3, 0:1, 2:1. Vyloučení: 4:5, navíc Škopek (PIS) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 495. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
Písek: Panec – Semrád, Jirků, Procházka, Škopek, Hanus, Koutenský, Hrubý – Volf, Vlček, Urbanec, Sýbek, Bernad J., Pašek, Slavík, Ferebauer, Růžička, Novák, Duchoň
Sokolov: Fečo – Šik, Adam, Gombár, Michálek, Rulík, Truhlář, Binias, Křepelka, Zikmund, Kukla, Říha, Račanský, Kašpar, Jirušek, Janata, Pfister

V první periodě byl vidět hokej plný zajímavých šancí na obou stranách. Produktivnější byli v první třetině hosté. Nejprve se šťastně trefil Jirušek, chvíli po něm ale vyrovnal domácí Libor Jirků. Další odražený kotouč dokázal za Pance uklidit Račanský, ale i v tomto případě dokázali domácí zareagovat, když se v přesilové hře trefil Filip Vlček. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou do kabin při remíze, zůstal před brankou nekrytý Kašpar, který vrátil Baníku těsné vedení.

Druhé dějství přineslo jedinou branku, kterou po povedeném blafáku vsítil Zikmund z týmu Sokolova. Další část hry byla ve znamení píseckého dobývání sokolovské branky, ale vynikající mladík Fečo v brance Baníku za svá záda velké šance domácích nepustil. Hosté disciplinovaně bránili svou modrou čáru a Píseckým nenechávali příliš prostoru pro útočné manévry.

Do třetí třetiny vlétl písecký uragán s jasným cílem - vyrovnat. Jenže proti stál výtečný Fečo. Třináct minut před koncem ale překvapil Filip Vlček jinak bezchybného Feča střelou na bližší tyč a na zimním stadionu v Písku bylo o něco veseleji. jenže domácí obrana nechala čtyři minuty před koncem ujet Křepelku, který dal pátý gól svého týmu. Vzápětí snížil Jan Sýbek. Písek se tlačil do zakončení, ale snahu zmařilo závěrečné vyloučení. Nepomohlo ani odvolání gólmana v posledních sekundách.

Karel Slabý, trenér Písku: "Věděli jsme, o co hrajeme. Chtěli jsme uhrát tři body. Jenže když soupeři nabídneme takové šance, tak on je prostě využije. Proč by to neudělal. Pak to chceme zlomit, ale nejde nám to. V určitých fázích nám chybí i štěstí. Kluci dřeli a odmakali třetí třetinu, šancí byla spousta. Neproměnili jsme je a soupeř využil naší chybu."