V dorosteneckém měření sil vyhrál přesvědčivě Písek

Po třech zápasech zůstávají starší dorostenci na svém ledě neporazitelní. Zatím poslední domácí zápas zvládli svěřenci trenérů Heindla a Hejla úplně nejlépe a proti Rebelům z Havlíčkova Brodu si připsali vysoké vítězství 5:1. Nejvýrazněji se na celkové výhře podílel Filip Paukner, který obstaral dva přesné zásahy.
Extraliga staršího dorostu, 6. kolo, so 18.9.2010
Havl. Brod
5:1
2:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Ciboch (Reiniš), 18. Bernad (Jirků, Vlček), 26. Šmejkal (Pícha), 33. F. Paukner (Křivanec), 55. F. Paukner (Záhora) - 9. Pecen (Kuchta). Rozhodčí: Poskočil - Ingriš, Vavruška. Vyloučení: 9:12, navíc Krcho (PIS) - 10 minut OT osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
Písek: Havelka - Jirků, Bernad, Vlček, Ciboch, Reiniš, Pícha, L. Turek, Záhora, Chalupský, Vlk, Lejsek, Krcho, Křivanec, F. Paukner, Flegl, Janásek, Švanda, Hanus, Šmejkal.
Havl. Brod: Fučík (33. Dolejš) - Pecen, Meloun, Šulák, Dundáček, Kulhánek, Dvořák, Novotný, Račanský, Wasserbauer, Jelínek, Špringl, Kozlík, Žemlička, Kuchta, Chlubna, P. Turek, Křesťan, Hynek, Němec.

Oba týmy vstupovaly do sobotního střetnutí po rozdílných výsledcích z posledního zápasu. Zatímco hráči Havlíčkova Brodu v pátek uspěli v Hradci Králové a za výhru 3:2 brali tříbodový zisk, Písek nejtěsnějším rozdílem prohrál 4:5 v Letňanech.

Vstup do sobotního klání se ale povedl lépe Píseckým a hned v úvodní minutě musel Fučík krýt nebezpečnou šanci Záhory, který se ocitl s pukem na mezikruží, v koncové fázi ale trefil pouze připravenou hruď havlíčkobrodského gólmana. Optická převaha domácího celku přinesla první změny v deváté minutě, kdy Reiniš povedenou přihrávkou zpoza branky našel ideálně postaveného Davida Cibocha, jenž ranou po ledě poslal domácí do vedení.

Hostující reakce na úvodní trefu zápasu byla však blesková a do minuty bylo srovnáno. Kuchta v písecké třetině posunul puk na Marka Němce a jeho střela slavila úspěch. V dalším průběhu první části měli domácí hráči k dispozici čtyřminutovou početní převahu a velkou část strávili před brankou soupeře, probít se k druhé trefě se Jihočechům při výhodě jednoho hráče nepovedlo.

Dorostenci Písku přidali druhý zásah až před odchodem k první přestávce. Kotouč putoval po ose Vlček – Jirků – David Bernad a poslední jmenovaný na konci celé akce trefil puk z nápřahu do horní části hostující klece.

Nástup do druhé části přinesl dvě vážnější šance před píseckou brankou. Nejprve se ke střele zblízka dopracoval Křesťan a následně pak Chlubna, ani jeden z havlíčkobrodských hráčů ale z bezprostřední blízkosti netrefil puk mezi tyče.

Zato Písečtí byli střelecky při chuti a v následných okamžicích druhé části propašovali puk do hostující branky hned dvakrát. V šesté minutě dorazil střelu Píchy za Fučíkova záda David Šmejkal a krátce po polovině procedil puk do branky Rebelů Filip Paukner. Rozhořčený Fučík po čtvrté obdržené brance přenechal místo mezi tyčemi Dolejšovi. V závěru druhé třetiny mohl alespoň trochu vylepšit hostující situaci Kozlík, ostrou střelou z úhlu se ale Havelka překvapit nenechal.

V závěrečném dějství domácí hráči kontrolovali hru a hosté šesti vyloučenými pomalu ale jistě ztráceli i tu nejmenší naději. Písek se ani v jednom případě z přesilovkového gólu neradoval, pátého zásahu se však domácí přece jenom dočkali. Poslední korekci skóre totiž obstaral Filip Paukner, kterého našel chytrou přihrávkou zpoza branky Záhora.

Pavel Hejl, trenér Písku: V předešlém utkání nám utekla první třetina a prohrávali jsme po dvaceti minutách o tři branky, takže jsme hráče upozorňovali, aby si pohlídali začátek utkání. Tým předvedl bojovný výkon a zaslouženě jsme tento zápas vyhráli. Myslím, že jsme potvrdili stoupající formu a věřím, že v podobném rytmu budeme pokračovat i nadále.