Starší dorostenci dotahovali náskok Pardubic. Hosté si však vedení pohlídali

Písecký starší dorost na první extraligové body stále čeká. Celek Pardubic předvedl na jihu Čech dobrý výkon a zaslouženě zvítězil. Písečtí dokázali sice ve třetí třetině snížit na rozdíl jediné branky, Východočeši ale přidali pojištující gól.
Extraliga staršího dorostu, sk. Střed, 5. kolo, pá 19.9.2014
Pardubice
2:4
(0:2, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 48. Klas (Turek, Tejko), 54. Tejko (Novotný) – 1. Zadina (Růžička, Vála), 11. Zadina (Rudy, Vála), 40. Krejčík (Kučera), 57. Zadiny (Rudy, Martinec). Rozhodčí: Souček - Kreuzer, Oudes. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 18:58. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Písek: Hauser – Stodolovský, Klocho, Turek, Rákosník, Novotný, Kozák, Radoš, Hanus, Brabec, Marek, Javůrek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Hadrava, Šergl, Polanský, Klas, Strnad, Pixa
Pardubice: Červený – Faltys, Rudy, Horyna, Žouželka, Kučera, Vála, Boček, Krejčí, Cach, Petrus, Hoskovec, Roubal, Zadina, Kubišta, Dušek, Voženílek, Jajcay, Růžička, Martinec

Hokejisté Pardubic se hned od úvodu střetnutí dostali svou aktivitou do zaslouženého vedení. Po půl minutě dorazil na brankovišti Růžičkovu střelu Filip Zadina - 0:1. Po sérii vyloučení na obou stranách hosté, na rozdíl od Písku, využili svou početní výhodu. Svou aktivitu na brankovišti opět zužitkoval Filip Zadina a dorážkou do odkryté branky pohodlně zvýšili na 0:2.

Druhá třetina patřila jednoznačně píseckému brankáři Martinu Hauserovi, který ve své brance doslova čaroval. Valil se na něj jeden útok za druhým. Hned po odehrané půl minutě zlikvidoval nepříjemnou střelu pod vyrážečku z hole Růžičky. Ten samý hráč Východočechů v polovině druhého dějství už zvedal ruce na hlavu, jenže po jeho pohledném výpadu a blafáku na brankovišti se puk zastavil o levou tyčku. Z domácí ohrozili párkrát Kloučka v brance hostů Radoš a Pokorný. Na konci prostřední třetiny se však hosté přece jenom radovali potřetí. A opět po důrazné hře na brankovišti – za Hauserova záda propasíroval kotouč Matěj Krejčík - 0:3.

Zdálo se, že si pardubičtí starší dorostenci už tříbrankový náskok v klidu pohlídají. Nakonec to ale bylo ještě zajímavé. Na začátku 48. minuty prošel za Kloučkova záda puk z hole Tomáše Klase - 1:3. Jihočeši byli rázem na koni. V čase 51:16 zalehl jeden z hostujících hráčů při závaru puk v brankovišti, za což hlavní sudí Souček nařídil trestné střílení. Postavil se k němu Pokorný, který si ale na Kloučka forhendovým blafákem nepřišel. Snížit na rozdíl jediné branky se Písku povedlo hned za dvě minuty, kdy písecká střídačka vybuchla radostí po gólu Miroslava Tejka - 2:3. Na aktivitu domácích ovšem Pardubice zareagovaly dalším gólem. Tři a půl minuty před koncem zkompletoval hattrick střelou z pravého kruhu Filip Zadina - 2:4. Píseckým už nepomohl ani oddechový čas a následná hra bez brankáře.