Starší dorost vedl v Hradci o čtyři branky. Nakonec má bod

Po dvou odehraných třetinách zápasu svátečního kola extraligy staršího dorostu to vypadalo na pohodlnou výhru Píseckých, kteří během druhé třetiny nastříleli čtyři branky. Domácí se nevzdali a dokázali během poslední části náskok Jihočechů smazat. Druhý bonusový body pak ve svůj prospěch ukořistil Hradec Králové v prodloužení.
Extraliga staršího dorostu, sk. Střed, 17. kolo, út 28.10.2014
Hradec Králové
5:4p
0:0, 0:4, 4:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 43. Hofman (Veselý, Hronek), 56. Malík (Lier, Chalupa), 57. Lier (Hroudný, Moník), 59. Chalupa (Havránek), 64. Malík (Lier, Moník) – 23. Polanský (Vostarek, Branský), 30. Pokorný (Bednařík), 34. Pokorný (Bednařík, Radoš), 39. Branský (Polanský). Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Bednařík (PIS) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 111. Střely na branku: 63:23. Průběh utkání: 0:4, 5:4.
Hradec Králové: Groh (od 30. Roubal) – Havránek, Lier, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hronek, Hroudný, Veselý – Exner, Zahradník, Hofman, Malík, J. Moník, Hnik, Hidveghy, Chalupa, Šmída, Kynčl, F. Moník, Hejna
Písek: Hauser – Stodolovský, Rákosník, Novotný, Kozák, Radoš – Marek, Javůrek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Šergl, Branský, Polanský, Klas, Strnad, Bednář, Pixa

První půle úvodní třetiny příliš hokejové krásy nenabídla. Oba týmy se do šancí dostávaly spíše sporadicky, přestože hra měla slušné tempo a spád. Jako jeden z mála se před gólmana hostí probojoval hradecký Hronek, jenže jeho dorážka z mezikruží si cestu do branky nenašla.

O chvíli později to zkoušel další ze Lvů. Zahradník nadvakrát dorážel skákavý kotouč za Hauserova záda, nicméně ani jeden z pokusů se nestal úspěšným. Od té chvíle už byli domácí Lvi výrazně na koni, co se týče převahy na hřišti.

Hauser odolal i dvojbloku šancí Hofmana a Hidveghyho, kteří se pokoušeli obtočit kolem branky. Hradec i nadále pokračoval ve vysoké aktivitě, Roubal byl takřka nezaměstnán, nicméně gól diváci v první periodě nakonec neviděli.

Překvapivě to byli Písečtí, kdo se nakonec radoval z úvodní branky zápasu. Chvíli po začátku třetiny dokázal ujet Marek Polanský, který se štěstím z mezikruží propasíroval střelu přes Roubalovu lapačku – 0:1.

Hradečtí Lvi se sice snažili o vyrovnání, jenže Písek oproti předchozí třetině srovnal tempo. Dostat se před Hausera tak bylo stále těžší a těžší. Soupeř vzápětí přidal také druhou branku, když se střela Davida Pokorného procpala skrze výstroj Roubala, který přenechal své místo v brance Grohovi.

Ten však dlouho s čistým štítem neobstál. Po sólo průniku jej propálil David Pokorný, pro nějž to byla druhá branka, kterou navýšil skóre – 0:4. Jenže to nebylo vše. Ke konci třetiny ještě z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě kotouč Daniel Branský, čímž navýšil již na 0:4.

I začátek poslední části přinesl rychlou branku. Tentokráte se radovali Hradečtí, a to v přesilové hře. Střelou zápětím se prosadil Tomáš Hofman – 1:4. A Lvi začali najednou doslova létat po hřišti.

Jenže tempo jim nevydrželo dlouho, Písek se postupně znovu dotáhl a vyrovnal držení kotouče. Hru navíc rozkouskovalo několik trestů, hřiště se postupně měnilo spíše v bojiště, přesto se ještě tečí do pravého růžku dokázal prosadit David Malík – 2:4.

Ten svým gólem nastartoval nevídaný obrat, v němž mohli diváci během 145 vteřin vidět hned tři branky. Po krásné kombinaci v útočném pásmu se prosadil Daniel Lier a už to bylo jen 3:4. Další moment přinesl šok soupeři, protože Davidu Chalupovi se podařilo to, v co po druhé třetině už věřil málokdo – vyrovnal utkání. To tak dospělo do nastaveného času.

V něm Hradečtí navázali tam, kde základní hrací dobu skončili. Prezentovali se ustavičným tlakem, který nakonec přetavili i ve vítěznou branku. V čase 63:24 si na brankáře hostí vyšlápl David Malík, jenž ranou z mezikruží puk umístil přesně do levého horního rohu. Zápas, ve kterém bylo vysláno celkem 86 střel (63:23), nakonec zvládli lépe Hradečtí a berou dva body.