Starší dorost udolal Boleslav v nájezdech. Jediný gól zápasu dal Pokorný

Celých 60 minut základní hrací doby diváci v Mladé Boleslavi branku neviděli. Souboj dvou sousedů z chvostu tabulky nepřinesl gól ani v prodloužení a rozřešení tajenky tak musely dát až samostatné nájezdy. V těch se radovali Písečtí - jediným úspěšným střelcem zápasu je David Pokorný (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, sk. Střed, 15. kolo, pá 24.10.2014
Mladá Boleslav
0:1sn
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: Rozhodující nájezd Pokorný. Rozhodčí: Smitka – Kájínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3, navíc Kalus (MBL) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 45:32. Průběh utkání: 0:1.
Mladá Boleslav: Krofta – Řečinský, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis, Tesař – Prokop, Musliu, Vajsejtl, Straka, Vaníček, Rypar, Kalaš, Planý, Ficek, Skořepa, Uřídil, Dančisin
Písek: Hauser – Stodolovský, Klochko, Turek, Rákosník, Novotný, Kozák, Radoš, Brabec – V. Marek, Javůrek, Pokorný, Vostarek, Tejko, Šergl, Branský, Polanský, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa

První větší šanci utkání si připsal David Pokorný, jehož ale vychytal domácí brankář pomocí své lapačky. Následně měli několik dobrých příležitostí ke skórování Bruslaři, do zčásti odkryté Hauserovy branky se ale Skořepa netrefil. Následně jeden z hostujících hráčů nastřelil tyč Kroftovy branky, více však maskovaného hráče Mladé Boleslavi neohrozil. V početní výhodě Boleslavských mohl úspěšně zakončit Marek Mlčoch, bohužel pro Boleslav se netrefil.

Tlak Bruslařů však pokračoval. Z otočky se mohl prosadit Patrik Rypar, ale i jeho střela šla těsně mimo. Ani přes další množství šancí se tedy domácí netrefili. Po skončení oslabení ujel Boleslavským Jan Pixa, který se snažil Kroftu vymíchat. Ten se však nedal, a tak byl stav po první třetině bezbrankový.

Druhou třetinu načali domácí oslabením. V tom však Písečtí nic moc nepředvedli, Polanského Krofta bez obtíží vychytal. O chvíli později si najel Pixa až k domácí brance, Michal Krofta raději opět přikryl puk. Bruslaři měli později možnost početní výhody. 10 sekund hráli dokonce 5 na 3, jenže ani jim se nepodařilo vytvořit si nějaké gólové šance. V závěru periody mohli skórovat Dančisin a Řečinský, ale z blízkosti netrefili Hauserovu branku.

Na začátku třetí třetiny hráli hosté opět početní výhodu, ve které si vytvořili slušný tlak. Ani přes to se však Písečtí neprosadili. Dobrou příležitost měl Lukáš Bednařík, domácí brankář se však stačil včas přesunout. O chvíli později musel domácí gólman zasahovat znovu proti ráně Branského. Na opačné straně kluziště byl k vidění závar před píseckou brankou. Z něj se nikdo z boleslavských dorostenců však neprosadil.

Následovalo pětiminutové prodloužení, ve kterém se netrefil Bednařík, jenž mohl překvapit boleslavského brankáře. Dvě sekundy před koncem prodloužení měl velkou šanci písecký Šergl, svůj únik však neproměnil. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, ve kterých byl jako jediný úspěšný David Pokorný, jenž zavěsil pod víko Kroftovy klece. Písečtí tak zvítězili podruhé v sezoně, přičemž obě letošní výhry byly nad Mladou Boleslaví

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Dvě třetiny jsme byli lepší. Bohužel se nám nepodařilo dát gól, a tak došlo na dovednostní soutěž, ve které jsme prohráli. Kluci ale bojovali a dělali všechno pro to, aby vyhráli. Bohužel to nevyšlo. Naše produktivita je slabá, ale věřím, že když dobře potrénujeme, bude to lepší.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): Utkání bylo vyrovnané. Soupeř nás sice přestřílel, ale my jsme měli podstatně více stoprocentních šancí. Jeli jsme dvakrát sami na branku v závěru prodloužení a několikrát jsme v zápase byli i u odkryté brány. Myslím, že jsme podali nejlepší výkon v probíhající sezoně, dali jsme do toho srdíčko a to asi rozhodlo. Soupeř má sice kvalitnější mužstvo, ale my jsme dnes dva body ubojovali.