Starší dorost stále bez výhry. Neuspěl ani v Hradci

Písečtí starší dorostenci se ve třetím kole extraligy představili na ledě rozjetého Hradce Králové, který doma nezaváhal. Jediným střelce v modro-žlutých barvách, který se dokázal prosadit, byl v osmnácté minutě Karel Strnad. Pak už se trefovali jen domácí hokejisté. Písek tak na první body v novém ročníku stále čeká.
Extraliga staršího dorostu, sk. Střed, 3. kolo, pá 12.9.2014
Hradec Králové
3:1
1:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 16. Malík (Matouš), 32. Hnik (Havránek), 50. Pavlík (Hidveghy) – 18. Strnad (Turek). Rozhodčí: Úlehla – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 9:9, navíc Bednařík (PIS) trest ve hře. Využití: 1:1. Diváci: 100. Střely na branku: 41:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Hradec Králové: Groh – Lier, Hronek, Hroudný, Havránek, Veselý, Luštinec, Šimůnek, Kynčl – Pavlík, Zahradník, Chalupa – Malík, Matouš, Hnik – Hofman, Matějček, Hidveghy – F. Moník, Exner
Písek: Hauser – Turek, Kozák, Brabec, Stodolovský, Hanus, Rákosník – Šergl, Pixa, Bednařík – Vostarek, Polanský, Strnad – Klas, Radoš, Hadrava – Marek

Utkání začalo ve vysokém tempu, kdy měl Hradec opticky více ze hry, ale těžce se propracovával k zakončení a hostující brankář tolik práce neměl. To domácí Groh musel čelit nebezpečným protiútokům Jihočechů, působil však jistým dojmem. V druhé polovině první třetiny se Hradci podařilo vytvořit si souvislejší tlak, což vedlo k radosti domácích příznivců.

První vážnější šanci v podobě tečované střely ještě Hauser reflexivním vykopnutím betonu vyrazil. O několik desítek vteřin později ale výborný důraz a hru v brankovišti prokázal David Malík, když vyšťoural puk v chumlu hráčů a zakončoval do prázdné branky. - 1:0.

Zanedlouho ale na světelné tabuli svítilo opět nerozhodné skóre. Filip Moník putoval v 18. minutě na trestnou lavici za podražení a o 18 vteřin později se prosadil Karel Strnad, když jím vyslaný kotouč od modré čáry propadl Grohovi za záda – 1:1. Nutno ale podotknout, že hradecký muž v masce měl zakrytý výhled. Diváci mohli o první přestávce rozebírat pohledný hokej, kterému rozhodně nechybělo tempo.

Druhá třetina začala tak, jako ta první skončila. Tedy svižně. První vážnější situaci musel řešit Groh v páté minutě, když perfektně vyřešil přečíslení 2 na 1 a pokryl i následnou dorážku. Poté dostaly oba týmy možnost přesilové hry. Zatímco Písečtí si nevypracovali téměř žádnou šanci, Hradec svého soupeře uzamkl v jeho vlastním pásmu.

Pohledné kombinace a nebezpečné střely se však tříštily o skvěle chytajícího Hausera. Ten se nejvíce blýskl zákrokem ve 29. minutě, když vykopl střelu mířící do prázdné brány. Hradecké šance však pokračovaly. Pavlíkovu zamýšlenou přihrávku si malém srazil do vlastní sítě obránce, ale Hauser nebezpečí zažehnal.

Ve 32. minutě přišla tolik kýžená branka. Při přesilovce 4 na 3 se po střele Havránka, kterou zastavil domácí obránce, dostal ke kotouči František Hnik, který pomocí otočky zasunul kotouč za Hauserova záda – 2:1.

Snaha hostů o vyrovnání byla velká, leč marná. Zodpovědná obrana svěřenců trenéra Slabého fungovala perfektně a když už se Písečtí dostali do šance, byl v brance jistý Dominik Groh. Do kabin si tedy Hradec odnesl jednobrankové vedení.

Jestli někdo čekal mocnou honbu Jihočechů za vyrovnáním, byl na omylu. Královští lvi nastoupili do třetí třetiny ve velkém stylu. Téměř ihned po buly zatlačili Písek před jeho vlastní branku a Hauser si připisoval jeden zákrok za druhým. Při chuti byl především Štěpán Matějček, ale jeho několik šancí nakonec zůstalo neproměněno. Ve 46. minutě připravil Hnik po perfektní práci v rohu dobrou šanci pro Matouše, ale písecký brankář byl připravený.

V polovině poslední třetiny prostrčil Hidveghy kotouč Radovanu Pavlíkovi, který ujížděl sám na brankáře. Klenot hradecké mládeže zachoval klidnou hlavu, počkal si na brankářův pohyb a pohotovou kličkou do bekhendu přidal svůj pátý gól teprve ve třetím zápase sezóny – 3:1!

Dvoubrankové vedení přineslo domácím klid na hokejky. Kaňkou byl ošklivý faul Bednaříka na kapitána domácích Zahradníka. Hostující hráč vyfasoval trest ve hře, a vlastně tak ukončil šance svého týmu na vyrovnání. Na konci zápasu ještě před Grohem operovalo trio Pixa, Šergl, Polanský, ale ani jednomu se nepodařilo dotlačit puk za domácího brankaře. Hradec si tak i ve třetím zápase připsal plný počet bodů a potvrdil tak svůj fantastický vstup do sezóny.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Po dvou výhrách jsme hráli se soupeřem, se kterým jsme měli loni dost problémů. Hraje nepříjemný, houževnatý hokej, navíc systémem 1-2-2, takže to hodně zabetonoval a hůř se přes něj chodilo. Jednoduché to v žádném případě nebylo, ale zaplaťpánbu, že jsme to zvládli. Věřím, že se ještě zlepšíme v koncovce, některým hráčům se bohužel nedaří. Ale soupeř měl taky šance a gólman nás několikrát podržel. Vyplynulo to z toho, že jsme si mysleli, že se nám po dvou výhrách nemůže nic stát. Ale ono může.

Jindřich Setikovský (IHC Písek):
Zápas se mi hodnotí poměrně těžce. Soupeř prokázal svojí kvalitu, v sezóně se mu zatím daří, vyhrál všechny zápasy. Hradec dobře bruslil, což jsme čekali. Hráli jsme na malém hřišti, kde ten rozdíl v bruslení byl trochu znát. Do utkání jsme vstoupili dobře, v první třetině byl vyrovnaný poměr střel, ve druhé třetině bych ale řekl, že byl soupeř lepší. Poslední část už byla z naší strany křeč. Prostě nemáme střelce a pokud máme zápas vyhrát, musíme na jeden, na dva góly. Když dostaneme tři, tak už s tím nic neuděláme.