Starší dorost si proti Táboru zastřílel, svému soupeři dal deset branek

V rámci dalšího přípravného utkání starších dorostenců se na píseckém ledě představili hokejisté Tábora. A ačkoliv vzájemná bilance z minulé sezony předznamenávala tuhý boj, nakonec šlo víceméně o jednostrannou záležitost. Hráči IHC svého soupeře definitivně zlomili ve druhé třetině, kdy dokázali vsítit pět branek. Velkou měrou k vítězství domácích přispěli Adam Novák a Frederik Hakl, kterým se podařilo dát hattrick.
Starší dorost - příprava, 3. kolo, po 22.8.2016, Zimní stadion Písek
Tábor
10:3
3:0, 5:1, 2:2
Branky a nahrávky: 1. Novák (Šebesta), 8. Hakl (Stauber, Svoboda), 18. Pejša (Přibyl), 25. Hakl (Chval), 26. Norris (Pejša), 26. Novák (Šebesta), 33. Hakl (Stárek), 40. Novák (Kopenec), 57. Přibyl (Kopenec, Lang), 60. Šebesta - 22. Škoda (Harazin), 42. Adamec (Skrdleta), 59. Zavadil (Himpan) Vyloučení: 8:8 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 60
Písek: Kříž (Křepela) – Lang, Kopenec, Hora, Stárek, Pokorný, Hromada, Kukla – Šebesta, Přibyl, Novák, Svoboda, Stauber, Hakl, Pejša, Norris, Chval
Tábor: Lekeš (Bláhová) – Zavadil, Adamec, Himpan, Skrdleta, Škoda, Harazin, Kratochvíl, Bednář, Malý, Duda, Vacula, Bouška, Čada, Jelínek, Drhovský

První branka utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Obstaral ji písecký Adam Novák, který po svižné přihrávce Šebesty snadno dostal kotouč za Lekešova záda. V osmé minutě na svého spoluhráče navázal Frederik Hakl, jenž hostujícího gólmana překonal pohotovou dorážkou Stauberova pokusu. Třetinu, v níž byl domácí celek o poznání aktivnější, uzavřel Daniel Pejša, když povedenou střelou z mezikruží zvýšil na 3:0.

I druhá část zápasu byla zcela jednoznačně v režii domácích, i navzdory tomu, že jako první se z gólu radovali Táborští. Ti tak po rychlé výměně puku mezi Harazinem a Janem Škodou sice snížili na 3:1, dále se však už trefovali pouze hráči ve žlutých dresech. Jejich gólové žně zahájil Frederik Hakl stojící na konci přečíslení, do něhož se dostal spolu se Zdeňkem Chvalem po zaváhání obrany hostů. Následovaly dvě trefy v rychlém sledu. Jako první Lekeše překonal Sean Norris, když si poradil s Pejšovou přihrávkou zpoza brány, druhý v řadě byl poté Adam Novák, po jehož gólu zamířil dosavadní strážce táborské brány na střídačku. Po kratší odmlce zvyšoval svou zdařilou střelou od modré čáry Frederik Hakl, po němž se potřetí v zápase prosadil i Adam Novák, díky němuž se Písečtí radovali již po osmé.

Třetí třetina byla zdánlivě nejvyrovnanější, a to i přesto, že s konečnou platností rozhodla o vysokém triumfu domácích. Hned v jejím úvodu se o druhý zásah hostů postaral Jonáš Adamec, který upravil na 8:2. V následující přesilové hře Písku nezaváhal v koncovce Matěj Přibyl, na jehož branku svedli hokejisté Tábora ještě naposledy reagovat. Mezi střelce se tak nakonec zapsal i Vít Zavadil. O parádní závěr utkání se postaral Patrik Šebesta, když se před Bláhovou, která stále hájila dosud jednociferný výsledek, ocitl zcela sám, zamíchal s kotoučem a posléze přesně zacílil pod víko, čímž potěšil oko nejednoho diváka a zároveň přidal desátou branku svého týmu.