Starší dorost si na vlastním ledě poradil se Vsetínem

Po třech porážkách se starší dorostenci Písku dočkali zaslouženého vítěství. Na vlastním ledě porazili Vsetín 3:0. Dvěma góly se v utkání blýskl David Pokorný, třetí gól pak zaznamenal Jan Pixa.
Extraliga staršího dorostu, sk. Střed, 9. kolo, pá 23.1.2015
Vsetín
3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 21. Pokorný (Schwamberger, Novotný), 24. Pokorný (Schwamberger), 57. Pixa (Strnad). Rozhodčí: Poskočil – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6, navíc Weintritt (VSE) - 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 26:13. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Písek: Hauser – Klochko, Turek, Novotný, Kozák, Radoš, Hora – Marek, Javůrek, Pokorný, Schwamberger, Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Pecka, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa
Vsetín: Bechný – Krůžela, Bártek, Weintritt, Augustin, Vítek, Ševčík, Nadýmáček – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Kovář, Janošek

Kvalitnější vstup do utkání zaznamenali hráči domácího Písku, kteří hráli v první fázi utkání aktivně a vybojovali si několik slibných pozic. Na začátku 4. minuty Hadrava servíroval povedenou přihrávku před brankou osamocenému Peckovi, ten ale ranou bez přípravy trefil pouze výstroj hostujícího brankáře. O několik okamžiků později se naději na první branku zápasu přiblížil Vostarek, který se z pravé strany natlačil před branku, prostor u tyče si však Bechný dokázal pokrýt.

Počateční tlak domácího celku v dalším průběhu první třetiny ustoupil. Hosté si hned dvakrát vyzkoušeli početní výhodu jednoho hráče, dokonaleji využít se jim ovšem nepodařilo. Na svou největší šanci čekali do posledních vteřin prvního dějství. Před Hauserem nebezpečně dorážel kotouč Dubnický, domácí brankář ale vleže dokázal udržet puk před brankovou čarou a skóre v prvních dvaceti minutách nedoznalo na změnách.

Podobně dobrý vstup jako na začátku utkání se Píseckým vydařil také v úvodu prostřední části, tentokrát jej však již dokázali okořenit gólem. Od mantinelu předložil Schwamberger puk mezi kruhy Davidu Pokornému, který nasměroval puk přesně k pravé tyči a poslal vlastní tým do vedení – 1:0.

To však nebylo vše, co domácí zkraje druhé třetiny předvedli. Ve 24. minutě stejná dvojice hráčů vylepšila náskok domácích na dvoubrankový. Úspěch slavilo bekhendové zakončení Davida Pokorného, které propadlo Bechnému pod tělem – 2:0. Dokonat veledílo mohl ještě o pár chvil později Rákosník, který po bekhendové kličce zakončoval prakticky do prázdné brány, puk ale namířil pouze do ležícího gólmana.

Vsetínští v Písku působili vlažným dojmem a Hauser ani ve druhé třetině nemusel řešit komplikovanější situaci. Pouze v závěru mohl snížit Lainka, který se sérii kliček zbavil domácích obránců a ocitl se tváří v tvář píseckému brankáři, zblízka ale trefil pouze jeho výstroj.

V závěrečném dvacetiminutovce už domácí jen upravili podobu svého vítězství, a to v čase 56:06. Strnadova křížná přihrávka zamířila přesně na hůl Jana Pixy, na kterého již čekala zcela odkrytá branka - 3:0. Domácí tým po třech porážkách zabral a zaslouženě vyhrál.