Po nájezdech vyšlo z derby štastněji Milevsko

Očekávané debry mezi okresními rivaly vyznívalo dvě třetiny lépe pro domácí hokejisty. Ti milevského soupeře přehrávali a vypracovali si dvoubrankový náskok. Bojovníci z Milevska se ale nevzdali a devět minut před koncem srovnali krok. Štěstí se na ně pak usmálo v samostaných nájezdech, kdy byl jediným úspěšným střelcem Lukáš Matějka.
KL mužů 2014/2015, 2. kolo, so 27.9.2014
Milevsko
2:3sn
1:0, 1:0, 0:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 20. Hřebíček (Slavík, Jungbauer), 31. Sýbek (Stropnický, Gába) – 42. Radosta (Sláma), 51. Novák (Reiniš), rozh. náj. Matějka. Rozhodčí: Pexa - Lang, Schlixbier. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0, navíc Stoklásek (MIL) nevyužité trestné střílení. V oslabení: 0:0. Diváci: 405. Průběh utkání: 2:0, 2:2 - 2:3sn.
Písek: Pipek – Hřebíček, Mazanec, Jirků, F. Procházka, Volf, Vejda, Sýbek, Slavík, Gába, Stropnický, Novák, Javůrek, Šimoník, Nikodém, Jungbauer
Milevsko: Žilinčík – Štych, Havran, Votruba, Matějka, Čunát, Sláma, Kolčaba, Urbanec, Novotný, Stoklásek, Fořt, Novák, Król, Radosta, Reiniš, Nevolný, Kubička

V úvodu zápasu měli více ze hry písečtí hokejisté. Po pěti odehraných minutách zvonilo za milevským gólmanem Žilinčíkem břevno po nahození Volfa. Pak zahrozilo i Milevsko. Stoklásek byl podražen v samostatném úniku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jan Stoklásek při forhendovém blafáku neuspěl. Půl minuty před sirénou šli domácí do zaslouženého vedení – v signalizované výhodě se do protipohybu brankáře k levé tyči trefil přesně obránce Milan Hřebíček - 1:0.

Na začátku druhé třetiny Písek přežil dvojnásobné oslabení. Dokonce měli domácí i slibné příležitosti. V jedné z nich neuspěl kapitán Mazanec. Výbornými zákroky v oslabení se blýskl také brankář Václav Pipek, který v minulém roce působil právě v Milevsku. Na 2:0 navyšoval písecké vedení Jan Sýbek střelou z pravého kruhu. Do konce druhé dvacetiminutovky měl třetí branku domácích na hokejce Nikodém, který ale Žilinčíka z brejku nepřekonal.

Zdramatizování průběhu střetnutí přišlo z kraje třetí třetiny. Ivan Radosta vymetl pravou šibenici a vykřesal naději pro svůj tým. Milevsko se dostalo na koně a písecké obraně začalo pořádně zatápět. Devět minut před koncem přišlo vyrovnání. Před brankou zůstal nekrytý Ivo Novák, jenž dorazil kotouč za Pipkova záda – 2:2. V závěru Milevští nevyužili přesilovku pěti proti třem a tak se šlo na nájezdy. V těch jako jediný uspěl milevský Lukáš Matějka, který připsal druhý bod na konto hostů.

Roman Vlček, trenér Písku: Začátek utkání byl oboustranně opatrný. Čekalo se, kdo udělá první chybu. Po první třetině jsme trochu pozměnili taktiku, což se nám vyplatilo. Získali jsme si dvoubrankové vedení a chtěli zápas v poklidu dohrát. Bohužel, hráči se tlačili i nadále do branky, chtěli ještě nějaké góly přidat, ale tím se začaly objevovat chyby v obraně. Oba dva góly, co jsme dostali, padly kvůli nepokrytému hráči u brány. Pak už to bylo vabank a zaměřili jsme se především na to, abychom vítězství ukořistili alespoň v nájezdech. Ty nám ale vůbec nesedly.

Miloslav Čech, trenér Milevska: Bylo to klasické derby. Všichni se na to těšili, jak naši kluci, tak soupeř. Jednoznačně jsme si zasloužili alespoň bod. Písek byl ze začátku lepší, na nás byla znát hodně nervozita. Poctivou prací i s juniory v sestavě jsme zvládli koncovku, kdy jsme na nájezd postavili hráče, kterého brankář Pipek nezná. Vždycky je lepší dotahovat a otočit, než když vám zápas upadne z ruky, což se stalo domácím. My jsme to zvládli. Věřili jsme, že dva góly můžeme dát a vyrovnat.