Písek v Pouzar aréně dotáhl třígólové manko. Pak padl smolně v prodloužení

V hokejovém centru Pouzar byl ve středu 9. srpna k vidění velmi zajímavý zápas, kterému nechybělo snad nic. Góly, šance, střety, parádní zákroky gólmanů - to vše diváci viděli na malé ledové ploše zdejší haly. Sestava domácích byla prošpikovaná známými jmény - ve skvělém světle se předvedli bratři Šulčíkové, tým táhl zkušený Mrkvička z Tábora a David Servisu vypomohli také hráči loňského kádru prvoligového Motoru Babka a Škoda. V písecké sestavě se poprvé představil ještě nedávno extraligový a prvoligový obránce Martin Parýzek, který si do statistik připsal i jednu vstřelenou branku. Dva góly dal aktivní David Ciboch.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., st 9.8.2017, Pouzar aréna
David Servis ČB
5:4p
2:1, 2:2, 0:1 - 1:0
David Servis ČB: Spáčil – Škopek, Macháček, Benda, Michal, Radoš, Babčuk, Žáček – R. Šulčík, Mrkvička, Ferebauer, Šesták, Volf, Škoda, Šulčík, Vylíčil, Stodolovský, Sumerauer
Písek: Kříž (31. Hauser) – Hřebíček, Parýzek, Hanus, Suda, Pavlíček Červinský, Švagr, Turek – Urbanec, Polata, Bárta, Ciboch, Koupal, Jiřinec, Homolka, Rod, Novák, Koutenský, Stauber, Torba

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří se zásluhou Romana Šulčíka ujali vedení už po půl minutě. Hráči Písku pak hru vyrovnali a v 10. minutě vyrovnali, když až před Spáčila projel David Ciboch a zavěsil nad jeho rameno. Před koncem třetiny však Roman Šulčík vrátil Budějovicím vedení. Strašidelný vstup měl Písek i do druhého dějství. Nejdřív se dobře bránil v oslabení, dokonce si v něm vypracoval i šance, ale těsně po jeho skončení inkasoval. V 25. minutě stihli domácí ještě branku na 4:1 a zdálo se, že je hotovo.

Hráči od Otavy se ale oklepali a začali hrát znovu aktivně. Vybojovali si například i přesilovou hru v 29. minutě, při které se v závaru domácí brankář dostal úplně mimo svou klec. Puk se pak odrazil na kruhy k Martinu Parýzkovi který ho napálil do opuštěné branky. Ve 36 minutě pak slavil písecký tlak další úspěch, když se k odraženému puku na brankovišti dostal rychle David Ciboch a zavěsil k pravé tyči - 4:3. Písek se bohužel nechal strhnout i tradičně nepříjemnou hrou domácího celku, z čehož plynula zbytečná vyloučení a oslabení tlaku. Ve druhé třetině seděli najednou na trestné lavici dokonce čtyři písečtí hráči po šarvátce ve středu kluziště.

Ve třetím dějství se Písečtí do svého soupeře pořádně obuli a měli více ze hry, i když brankář Martin Hauser musel ze své zásobárny tasit několik těžkých a krkolomných zákroků. Špatně si nevedl v první polovině utkání ani mladík Richard Kříž, který s inkasovanými góly mohl těžko něco dělat. Drama dokonal v závěru střetnutí osmnáctiletý útočník Tomáš Stauber, když doklepl za Spáčila odražený kotouč po závaru před brankou domácích. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém nejdřív nevyužili šanci hosté, šťastnou trefou poté ukončil zápas ostřílení Vladimír Škoda, když se kotouč z jeho hole odrazil obloučkem do brány přes chrániče píseckého hráče.

David Míka, trenér Písku: "Kluci odehráli dobrý zápas. Nevstoupili jsme do něj dobře, ale myslím si, že od desáté minuty jsme hru minimálně vyrovnali. Soupeř nám pak odskočil na 4:1, ale čeho si nejvíc ceníme je to, že to kluci nezabalili. Dokázali jsme srovnat, prodloužení je pak vabank - my jsme svou šanci nedali, soupeř ano. Máme mladý tým a chceme hrát takový hokej, jako dnes. Založený na fyzické kondici, bruslení, dohrávání a střelbě."