Písek nechal zapomenout na domácí zaváhání!

J i n d ř i ch ů v H r a d e c - Komterm se na odvetu velmi dobře pripravil. Přečkal první třetinu, kdy měl domácí Vajgar více ze hry. Od druhé třetiny patřil led Komtermu, který díky třem trefám zvítězil 3:0. Účet utkání obstaral Tomáš Rod, přesilovkovou ranou navýšil skóre Robert Procházka. Ve třetí třetině vše pojistil Karel Mošovský. Stav série je srovnán na 1:1.
2.liga ČR, F2, so 3.4.2010
Jindřichův Hradec
0:3
0:0, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 23. Rod (Kazatel, Stejskal), 37. Procházka R. (Kalečík), 50. Mošovský (Slavík). Rozhodčí: Čech - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 10:11, navíc Ježek O. (PIS) TS neproměněno, Skokan (JHR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 0:3.
Jindřichův Hradec: Kubeš - Zíb, Tupý, Kanov, Chmel, Fiedler, Žižka - Hájek, Nielikäinen, Ježek A. - Šulčík R., Kupec, Dvořák - Mikš, od 10. min. Mazanec, Bula, Skokan - Voříšek, Milotinský, Hofmeister.
Písek: Hrubec - Mazanec D., Mrkvička, Procházka P., Dietz, Vomela, Procházka R., Kalečík, Novák, Suchánek, Mošovský, Ježek O., Rod, Šulčík P., Kořánek, Bláha, Slavík, Kazatel, Stejskal, Hovora, Rezek.
První třetina začala docela zostra, Vajgar si vypracoval první šanci po 24 vteřinách, ale slibné snažení překazil ofsajd. Ve druhé minutě měli domácí možnost přesilové hry, když Mrkvička vyhodil kotouč z ledové plochy. Jenže kromě pumelice Tomáše Tupého neměl Hrubec mnoho práce. V páté minutě tečoval Fiedlerovu ránu Hájek, byl tísněn, ale vyloučen nebyl písecký bek, ale hradecký forvard, konkrétně Aleš Ježek. Už během tohoto vyloučení to na ledě začalo jiskřit. V polovině šesté minuty o sobě dal vědět Mošovský. Jeho první pokus Kubeš vyrazil, píseský forvard si dojel k dorážce, ale i s tou si hradecký gólman poradil. Následné minuty přinesly povedené akce Vajgaru, ale Dvořák trefil beka před sebou, Bulova rána skončila v lapačce a kombinace Milotinského s Hofmeisterem taktéž skončila u mladého brankáře hostů. Avšak největší šancí prvního dějství bylo Skokanovo získání puku na začátku 19. minuty. Michal Žižka si sjel na dostřel ale Hrubec jeho ránu lapil. V samém závěru třetiny jel z křídla Aleš Ježek, ale jeho golfák trefil pouze Hrubcovo rameno.

Z druhé třetiny uběhly dvě minuty, kdy Kazatel přihrál do výtečné pozice Tomáši Rodovi, který mířil přesně nad Kubešovu lapačku – 0:1. Vajgar mohl rychle kontrovat, ale Ježek olíznul pukem lapačku Šimona Hrubce. Ve 26. minutě o sobě dali vědět dvojčata Milotinský s Hofmeisterem. Avšak jejich snažení skončilo u levé tyče Hrubcovy branky. Vajgar měl obrovskou šanci ve 28. minutě. Pasi Neilikäinen se prodral před branku Písku a zakončení mu překazil faul Ondřeje Ježka. Sudí Čech nařídil trestné střílení, ke kterému se rozjel David Kupec. Hradecký kanonýr měl dobrý úmysl propasírovat puk mezi betony, ale budějovický mladík ve službách Komtermu na poslední chvíli puk svými chrániči zastavil. Vajgar měl nejednu šanci skórovat v přesilové hře, ale tato herní situace domácím dnes vůbec nevycházela. Ve 35. minutě se dostal do slibné šance Michal Milotinský, ale se svou střelou dlouho otálel. O minutu později sudí přehlédli zákrok na Jana Bulu, Nielikäinenovo počínání však bylo z jejich pohledu za hranicí pravidel. Písek ani nemusel zamknout Vajgar před jejich branku, protože dělovka Roberta Procházky ze středního pásma skončila za zády překvapeného Kubeše – 0:2. Vajgar si zahrál v druhém dějství ještě jednu přesilovku, ale skóre se nezměnilo.

Vajgar vstoupil do třetího dějství dohrávanou přesilovkou, ale kromě Skokanova golfáku Hrubec moc práce neměl. Naopak hosté měli ve 43. minutě šanci jako víno. Pokus Petra Šulčíka skončil u tyčky, ale nikdo z hostů se k dorážce nenatáhl. Písek se ve třetím dějství netlačil dopředu, zodpovědně bránil a odolával hradeckým výpadům. To však neplatilo v závěru 50. minuty, kdy Mošovský propasíroval puk díky svému důrazu do branky – 0:3. V 53. minutě se David Kupec dostal přes neprostupnou píseckou obranu, ale trefil jen chrániče Šimona Hrubce. V 57. minutě Slavík držel velmi dlouho Nielikäinena, ale na trestnou lavici museli k podivu hradeckých ochozů oba zúčastnění. V téže minutě měl velkou šanci ex-vajgarský Vladimír Stejskal, ale na svého bývalého spoluhráče Tomáše Kubeše si nepřišel. Závěrečné okamžiky nepřinesly nic zajímavého a Písek odváží, nutno dodat po zásluze, vítězství, kterým srovnává finálovou sérii.

Rudolf Suchánek, trenér Písku: „Samozřejmě jsme si uvědomovali, že v Hradci musíme bezpodmínečně vyhrát. Důležité bylo, že jsme dokázali vstřelit první branku utkání. To nám dodalo herní pohodu a pak už jsme si zápas uměli pohlídat. Tohle utkání jsme zvládli lépe my. Soupeř hodně fauloval a připadalo mi, že v určitých fázích našemu tempu hry vůbec nestíhal. Pochválit bych chtěl Hrubce, který odchytal parádní zápas. Dobře víme, že to bude velice náročná série i nadále. Teď je potřeba připravit se na třetí zápas. Bylo by dobré, kdyby se nám podařilo navázat na výkon, který jsme předvedli v Hradci.“