Písecký dorost nestačil na Vsetín

Jihočeši zavítali na led Vsetína. Čekal je další boj o udržení extraligy. S domácím celkem drželi krok. Po úvodní části svítil na tabuli stav zápasu 1:1. V prostřední části přítomní diváci gól neviděli. Rozhodla třetí třetina, kde Valaši dali dva góly. Na konci poslední části měli Jihočeši několik šancí, ale bohužel nedokázali skórovat. Vsetín si tak doma došel pro vítězství. Písečtí dorostenci si nakonec po dobrém výkonu body neodvezli.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 9. kolo, pá 20.1.2017, Zimní stadion Na Lapači
Vsetín
3:1
1:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 1. Matiaško (Půček), 44. Matiaško (Ondračka), 51. Ondračka (Matiaško, Půček) – 15. Hakl. Rozhodčí: Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 8:9. Diváci: 78. Střely na branku: 53:29. Zásahy brankářů: 28:50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1.
Vsetín: Chrástecký (Macháč) – Ondračka, Kuboš, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek – Lašák, Hrňa, Klímek, Matiaško, Zetocha, Wolf, Jenáček, Kovacs, Koňařík, Půček, Krupa.
Písek: Kříž (Křepela) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Kroupa – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák, Přibyl, Šebesta, Stauber, Pechlát.

Dnes v odpoledních hodinách Jihočeši odcestovali do Vsetína. Čekal je další důležitý zápas o udržení nejvyšší soutěže. Žluto-modří si po dvou porážkách chtěli spravit chuť a zase pocítit chuť vítězství. Proti byli Valaši, kteří už z první akce dali branku. Trefil se Matiaško, který dorážkou překonal Kříže. V osmé minutě to mohlo být po akci Klímka už o dvě branky, ale hostující brankář vyrazil střelu betonem. Písečtí se dočkali vyrovnání v 15. minutě. Po chybě obrany do útočné třetiny projel Hakl a poslal puk za Chrásteckého. Po dvaceti minutách šli hokejisté do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

V prostřední části mohl zvýšit Klímek, ale nastřelil druhou tyčku v zápase. O několik minut později z levé strany vystřelil Přibyl a orazítkoval střelou tyčku. Valaši měli obrovskou příležitost v 35. minutě, kdy po faulu byl nařízen nájezd na Kříže. Trestné střílení jel Krupa. Hostující brankář srazil betony včas a domácí hráč nedokázal přidat branku. V prostřední části diváci gól neviděli, i když šance byly na obou stranách. Musela rozhodnout poslední třetina.

Ve 44. minutě se domácí celek dočkal gólu. Z levého kruhu nahrál přesně Ondračka na hokejku Matiaška. Ten podruhé v dnešním zápase překonal Kříže. Střela skončila v horní části branky. Devět minut před koncem zápasu ještě upravil Vsetín skóre. Tentokrát Matiaško nahrál Ondračkovi, který se přesně trefil. Valaši tak vedli už o dvě branky. Osm minut před koncem mohl snížit Šebesta, který se dostal do úniku. Střela skončila jen ve výstroji Chrásteckého. Další pokus měl pár minut před sirénou Pokorný, ale gólman vytáhl skvělý zákrok a podržel svůj tým. Dvě minuty před koncem duelu mohl ještě navýšit náskok Vsetín, ale osamocený kotouč nedokázali dopravit do branky hostů. V 59. minutě trenér Písku odvolal Kříže a hosté zkoušeli hru bez brankáře. V poslední minutě měli písečtí velkou šancí snížit, ale Chrástecký znovu zasáhl a šanci vychytal.

Vsetínští hokejisté tak nakonec doma udolali soupeře 3:1. Velký podíl na tomto skóre měl Chrástecký, který několikrát skvělými zákroky podržel tým. Písek tak po velmi dobrém výkonu nakonec prohrál a připsal si tak třetí porážku v řadě.