Paráda! Písek senzačně otočil zápas na Kobře a dramatizuje sérii

Gólové hody byly k vidění ve třetím zápase osmifinálové série play-off mezi Pískem a Kobrou Praha. Písečtí hokejisté si do utkání v Praze přenesli bojovnost z domácího napínavého duelu a tak to byli právě oni, kdo v první třetině diktoval tempo hry. Po trefách Koupala a Roda vedl Písek 2:1. Ve druhé třetině ale Kobra zabrala, stav vyrovnala a ve třetí třetině už to vypadalo, že je hotovo. Pražané totiž vedli už 6:3. Písek se ale nevzdal a senzačně vyrovnal, když 12 vteřin před koncem parádně od modré propálil brankáře kapitán Procházka. V závaru v prodloužení pak rozhodl pohotovou dorážkou Aleš Suda. Písek vyhrál 7:6 a snížil stav série na 1:2.
2. liga ČR sk. STŘED, OF 3, st 1.3.2017, Zimní stadion Kobra
Kobra Praha
6:7p
1:2, 2:1, 3:3 - 0:1
Branky a nahrávky: 10. Slanina (Hlinka), 21. Antončík (Jakeš, Jedlička), 30. Slanina (Hlinka), 42. Šteiner (Švaříček), 49. Kysela (Hlinka, Slanina), 51. Vacek (Jedlička, Jakeš) – 3. Koupal (Procházka), 15. Jiřinec (Strnad), 38. Sýbek (Pašek), 53. Pašek (Sýbek, Suda), 54. Šuhaj (Koupal), 60. Procházka (Šuhaj, Pašek), 64. Suda. Rozhodčí: Barek – Huryta, Laczko. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 199. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:6 - 6:7.
Kobra Praha: Bílek P. – Šteiner, Verbík J., Švaříček, Bílek D., Verbík R., Vacek, Semrád – Jakeš, Antončík, Jedlička, Vlach, Matějček, Hlinka, Tuma, Slanina , Kysela, Matějek, Kučera, Pulkrab, Kuchta
Písek: Hauser – Procházka, Hřebíček, Červinský, Pavlíček, Dvořák, Suda, Hanus – Pašek, Koupal, Sýbek, Suchan, Drda, Šuhaj, Jiřinec, Strnad, Rod, Bárta

Písečtí hokejisté vstoupili do utkání aktivně a znovu si dokázali, že aktivní a bojovné pojetí hry na Kobru může platit. Odměnou jim byla trefa Martina Koupala, který si před brankou věděl rady s pukem a uklidil jej za Bílkova záda. Kobra pak vytěžila z minima maximum, když se z píseckého tlaku vymanila vyrovnávací brankou - Michal Slanina krásně trefil místečko u pravé tyčky. IHC Písek nepolevoval v aktivitě a prosadila se třetí lajna mladíků - Jakub Jiřinec napálil puk na branku od levého mantinelu a na kruzích lehce tečoval kotouč mimo dosah brankáře jeden z obránců - 1:2.

Druhá třetina patřila jednoznačně Kobře. Hned po půl minutě uspěl dorážkou Šimon Antončík, při hře čtyř proti čtyřem skóroval v polovině hrací doby Michal Slanina, který dostal na zlatém podnose přihrávku před prázdnou branku a nemýlil se - 3:2. Písek nutně potřeboval nějaký impulz, protože Pražené v prostředním dějství na ledě dominovali. Dvě minuty před přestávkou Jihočeši obrali domácí hráče o puk ve středním pásmu, puk si vzal Jan Sýbek,, který v přečíslení nehledal obsazeného spoluhráče, ale povedeným blafákem z levé strany poslal puk mezi Bílkovy betony - 3:3.

Největší drama ale mělo teprve přijít. Když se ve 42. minutě pěkně trefil domácí Dominik Šteiner, šest minut po něm přidal pátou branku Kobry Jiří Kysela a v 51. minutě propálil Martina Hausery mezi betony Luboš Vacek, ani největší optimista neočekával, že by Pražené nedokráčeli k dalšímu vítězství. V čase 52:54 vrátil Písek do hry Václav Pašek, který v přesilové hře z levé strany překonal přesouvajícího se brankáře Kobry - 6:4. Domácí pak nevyužili dvě velké šance a přišel trest v podobě gólu Jakuba Šuhaje, který po útočné akci dorážel kotouč do poloodkryté branky - 6:5.

Euforii na písecké střídačce i v řadách píseckých fanoušků způsobil samotný závěr základní hrací doby. Písek začal pořádně přitápět pod kotlem a zasypával Bílka nebezpečnými střelami. Minutu a půl před koncem zamířil na střídačku i brankář Hauser a tým od Otavy se odhodlal ke hře s šesti bruslaři v poli. Domácí Jakeš měl sice na hokejce rozhodující gól, ale bekhendovou střelu na prázdnou branku možná trochu podcenil. Gól z toho nebyl. Půl minuty před koncem rozehrála písecká parta buly v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru k Pavlu Procházkovi, který poslal 12 vteřin před koncem za Bílkova záda nechytatelnou bombu - 6:6.

V prodloužení si Písek prožil pořádně horké chvilky. Desetiminutové nastavení odstartoval sporný faul Paška. Kobra ale lákavou přesilovku nezvládla - obětavá obrana Písku si vedla velmi dobře. po necelých čtyřech minutách prodloužení hráči IHC svého soupeře zatlačili, Bílek nebezpečnou Paškovu střelu jen vyrazil na levou stranu brankoviště, kde na vítěznou dorážku číhal bek Aleš Suda.

Karel Slabý, trenér Písku: "Měl jsem z našeho zápasu doma dobrý pocit, že jsme schopni v Praze vyhrát. Věřil jsem tomu. První třetina byla dobrá a měli jsme dát víc gólů. Druhé třetiny jsou naše slabina a nějak jsme vypadli z tempa, byli jsme horší. Poslední třetina? Prohrávat o tři góly a otočit to, a ještě v takovémhle zápase, to je unikum. Velká pochvala klukům, i za to, jak v prodloužení odbránili oslabení."