Litvínovští mladíci doma kralovali

Osm utkání před koncem extraligy nabrali písečtí starší dorostenci už devítibodovou ztrátu na Porubu, se kterou doma navíc první vzájemný zápas prohráli. Dostat se z této velmi složité situace nebude nic jednoduchého. Tentokrát Písek prohrál v Litvínově.
Extraliga staršího dorostu, sk. Střed, 8. kolo, so 17.1.2015
Litvínov
4:1
0:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 27. Reichel (Havelka), 44. Helt (Jícha), 47. Brzek (Reichel, Havelka), 59. Reichel (Kučera) – 33. Vostarek (Klas, Pokorný). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Litvínov: Havlík (Sklíba) – Brejžek, Macháč, Šíp, Kučera, Havlík, Urbánek, Brzek "C", Březák – Chmelař, Jícha "A", Reichel, Helt, Vopat, Havelka, Leitner
Písek: Hauser (Kříž) – Stodolovský, Klochko, Turek "C", Novotný, Kozák, Radoš "A", Brabec – Marek, Javůrek, Pokorný "A", Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Pecka, Schwamberger, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa

V první třetině hrály oba týmy spíše opatrnější hokej, a taky to po ní tak vypadalo. I přes to, že si oba týmy v průběhu první třetiny zahrály dvakrát přesilovku pět na čtyři, tak si nedokázali vytvořit žádnu větší šanci. Do kabin se tak šlo za smírného stavu 0:0.

Druhá třetina byla z pohledu obou týmu odvážnější, a také jsme se v ní dočkali dvou branek. O tu první se ve 27. minutě postaral reprezentační útočník Kristian Reichel, který střelou z hranice kruhu dokázal procedit puk mezi Hauserovy betony a jako první v tomto zápase rozvlnit síť.

Po této brance se hra rozjela a děli se v ní velké věci. O pár chvil později se do úniku dostal Martin Havelka, jenž byl faulován Tomášem Kozákem, a tak měl domácí útočník šanci trestného střílení. Litvínovský útočník však s naskytnutou nenaložil dobře a Hausera nepřekonal.

Po neproměněném nájezdu přišli dvě vyloučení naráz, a to na straně domácích. Nejprve usedl na trestnou lavici Kristian Reichel a o pár okamžiků za ním hned Martin Havelka. Hostům se tak naskytla šance v podobě přesilovky 5 na 3. Nabídnutou šancí nepohrdli a srovnali stav utkání. Havlík několikrát dokázal odrazit atak hostů, ale na dorážku Olivera Vostárka už byl krátký.

Třetí třetina se poté odehrával v rytmu domácích, kteří jí vyhráli 3:0! Na 2:1 pro domácí zvýšil v 44. minutě v přesilovce Filip Helt. Josef Jícha dobře zapracoval v útočné třetině a poslal puk na kruhy zmiňovanému útočníkovi, který střelou do horního rohu Hauserovy brány rozvlnil síť.

Další branka padla dvě minuty na to, opět to bylo domácí a opět v přesilové hře. Na trestnou lavici tentokrát usedl Filip Brabec. Havelka si s Reichlem několikrát vyměnil puk a následné ho poslal na modrou čáru Dominiku Brzkovi, který střelou do protipohybu Hausera poslal svůj tým již do dvoubrankového vedení.

Hostující hráči si ještě dvě minuty před koncem vzaly oddechový čas, který jim ale nebyl nic platný, jelikož se domácí dokázali ještě jednou prosadit a rozhodnout tak dnešní utkání. Kristian Reichel se po vhazování ujal kotouče a poslal ho do odkryté brány, čímž rozhodl, že tři body dnes zůstanou na severu Čech.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Dneska to bylo velké trápení z naší strany, ale máme tři body a to je důležité.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): My jsme sem přijeli s cílem vyhrát, protože je teď pro nás každý zápas důležitý. Bohužel se to zase nepovedlo. Po dvou třetinách výsledek 1:1. Bohužel jsme vlastními chybami dostali druhý gól, který de facto rozhodl. Pak už tento tým nemá sílu na to, aby výsledek zvrátil. Jakmile dostaneme gól a začneme prohrávat je pro nás po zápase.