Hluboká dala první gól, pak už měl ale zápas jednoznačný průběh

Hokejisté od řeky Otavy odehráli páté kolo jihočeské krajské ligy ptoti Rytířům z Hluboké nad Vltavou. Hosté se rychle dostali do zaslouženého vedení, jenomže vstřelená branka nakopla spíše písecké hráče. Ti dokázali nasázet třináct branek a s přehlededm vévodí lize bez jediné porážky. Pěti góly se blýskl ostrostřelec Karel Mošovský a hattrick zaznamenla i Jakub Šimoník. Do listiny střelců se zapsal také Jan Řehoř (na snímku).
KL mužů 2013/2014, 5. kolo, so 19.10.2013
Hluboká nad Vltavou
13:3
4:1, 5:0, 4:2
Branky a nahrávky: 13. Řehoř (Šimoník, Burkoň), 13. Mošovský (Mazanec), 16. Stropnický, 20. Mošovský (Mazanec), 24. Šimoník (Burkoň, Procházka) 31. Procházka (Jungbauer, Mazanec), 34. Mošovský (Gába), 40. Mazanec (Mošovský, Řehoř), 40. Šimoník (Řehoř, Stropnický), 42. Mošovský (Kořánek), 43. Mošovský (Kořánek, Mazanec), 48. Šimoník (Řehoř), 51. Nikodém (Volf, Tajbl) - 4 Šimak (Míšek, Miler), 54. Miler (Míšek), 59. Šimek (Miler, Masnička). Rozhodčí: Mandrysz - Farkač, Kyml. Vyloučení: 6:9, navíc Oulík (HLU) 10 min. OT a využité TS Písku. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 330. Střely na branku: 63:29. Průběh utkání: 0:1, 13:1, 13:3.
Písek: Mazúch – Mazanec, Tajbl, Burkoň, Procházka, Neckář – Mošovský, Kořánek, Gába, Řehoř, Šimoník, Stropnický, Jungbauer, Nikodém, Volf, Vlk
Hluboká nad Vltavou: Dašek (41. Brom) – Bělohůlav, Miler, Míšek, Šimek, Švec, Žlůva, Oulík, Daněk, Hejda, Troup, Formánek, Gottvald, Masnička, Mavcenz, Dušek, Král

Úvod utkání přinesl tlak hostů z Hluboké. Po odehraných šesti minutách se do přečíslení dvou na jednoho dostal Jan Šimek s Patrikem Míškem a první jmenovaný ho s přehledem gólově zakončil. Tato branka ale paradoxně nakopla písecké hokejisty, kteří od tohoto momentu předváděli svou typickou hru. Na začátku 13. minuty si domácí vypracovali tlak a po několika nebezpečných střelách uklidil puk z dorážky Jan Řehoř. Neuběhla ani minuta a už to bylo 2:0. Samostatný únik zakončil forhendovým blafákem Karel Mošovský. Čtyři a půl minuty před koncem byl zahákován Petr Stropnický, který pak následné trestné střílení proměnil střelou na rameno gólmana Daška. Čtyři sekundy před koncem opět ujel Karel Mošovský a předvedl naprosto stejný kousek, jako při svém předchozím úspěšném nájezdu – 4:1.

Gólové hody pokračovaly i v druhé periodě. Jediným týmem, který si je užíval, byl ale ten domácí. Ve dvacáté čtvrté minutě dorazil puk při přesilovce Jakub Šimoník a bylo to 5:1. Další přesnou ranou se prezentoval bek Filip Procházka, který vymetl pravou šibenici. Tři minuty po polovině utkání završil hattrick Karel Mošovský, jehož přihrávku na Milana Kořánka si hostující obránce srazil do vlastní sítě. Půl minuty před druhou sirénou se trefil i kapitán David Mazanec, jenž střelou z úhlu v přesilovce prostřelil brankáře Rytířů. A do konce prostředního dějství to ještě nebylo všechno. Za dalších deset vteřin se z podobného místa u pravého mantinelu trefil Jakub Šimoník – 9:1.

Diváci si přáli další desítku v síti soupeře. Té se hosté rozhodli čelit s novým mužem v brance, do které se na třetí třetinu postavil Jan Brom. Čisté konto udržel ale jen něco málo přes minutu. Do samostatného úniku ujel opět Karel Mošovský, který bravurním blafákem zakončeným s hokejkou mezi bruslemi překonal v tu chvíli už ležícího Broma. Za další necelé dvě minuty stál stejný hráč na konci přesilovkové kombinace a zvýšil na 11:1. Hattricku se dočkal i Jakub Šimoník, který zblízka usměrnil puk za Bromova záda. Gól zaznamenal i ostřílený forvard Libor Nikodém. V závěru ještě zkorigovali stav Josef Miler a Jan Šimek, ale jejich přesné zásahy v konečném součtu nic neznamenaly – 13:3.

Radek Volf st., asistent trenéra Písku: "Podle mého názoru se nám zápas velmi povedl. V našem výkonu se moc slabin najít nedalo. Určitě se bavili hráči i diváci a tak to má být. Skvělý den měl Karel Mošovský a dobře zachytal gólman, ale i ostatní podali slušný výkon. Soupeř vstoupil do utkání dobře, ale postupem času se projevila kvalita na naší straně. V naší sestavě se dnes poprvé objevil Libor Nikodém, který hrál několik sezon v Milevsku, ale je to písecký kluk a bude hrát tady. Měl by nahradit útočníka Vencu Nováka, který se vážně zranil a do konce sezony už zřejmě k dispozici nebude.“

Milan Nedoma, trenér Hluboké: "Nevím, co tomu mám říct. Hráli jsme jenom prvních pět minut zápasu a s tím se vyhrávat nedá. Nemůžeme si dovolit, aby nám za třetinu jel soupeř třikrát nebo čtyřikrát sám na brankáře. Písek je navíc kvalitou kádru na úplně jiné úrovni. Těžko jsme Písku mohli dnes konkurovat."