Havlíčkův Brod nechal odpočinout opory, z Písku si odvezl příděl osmi gólů

Havlíčkův Brod je v předsezónní přípravě postrachem soupeřů. Jeho sílu naposled poznal Pelhřimov, který inkasoval deset branek. Do Písku tým z Vysočiny přijel s omlazenou sestavou bez největších opor, které dostaly volno. Písečtí hokejisté se dostali do vedení hned v první minutě. Hosté sice vyrovnali, ale jistého Pance v domácí brance už překonat nedokázali. Na snímku střílí pátý gól domácích Jiří Ferebauer.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., čt 27.8.2015
Havl. Brod
8:1
2:1, 2:0, 4:0
Branky a nahrávky: 1. Urbanec (Sýbek), 13. Sýbek (TS), 22. Švec (Ciboch), 39. Sýbek (Vlček), 50. Ferebauer (Černý, Růžička), 51. Švec (Ciboch), 57. R. Volf (Ciboch), 60. Vlček (Jirků) – 12. Kozlík (Vlasov, Loginovskij). Rozhodčí: Mitáš – Streďák, Venclík. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.
Písek: Panec (Pipek) – Hřebíček, Jirků, Hanus, Škopek, P. Procházka, Hrubý, Koutenský – Sýbek, Novák, Urbanec, Vlček, Mošovský, Ciboch, Švec, Černý, Růžička, Ferebauer, Rod, R. Volf, J. Volf
Havl. Brod: Zvolánek (Dusík) – Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kříž, Pecen, Vala, Havel, Kuchta, Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Kozlík, Ludvík, Cejpek, Hlídek.

V prvním dějství měli navrch domácí hokejisté, kteří si proti mladé sestavě Havlíčkova Brodu vytvořili několik zajímavých příležitostí. Hned v první minutě klapla na jedničku spolupráce borců, kteří si spolu naposled zahráli druhou ligu v nedalekém Milevsku. Jan Sýbek našel volného Josefa Urbance, který se tečí zblízka nemýlil. Ve dvanácté minutě hosté vyrovnali po pohotové dorážce Davida Kozlíka v přesilové hře, ale chvíli po něm proměnil nařízené trestné střílení po faulu forhendovým blafákem Jan Sýbek.

Dva úspěšné zásahy si v prostředním dějství připsali hokejisté IHC Písek. V oslabení zasadil Havlíčkovu Brodu nečekaný úder Emil Švec, odchovanec Milevska, který v Písku zkouší štěstí po vyřazení z kádru budějovického Motoru. Švec Zvolánka prostřelil nad pravým betonem těsně před koncem oslabení. V závěru druhé periody si v brejku s přehledem poradil Jan Sýbek a oko diváka potěšil bekhendovou střelou do šibenice.

V poslední části hry optická převaha domácího celku ještě narostla, ale nedá se říct, že by se Havlíčkův Brod jen bránil. Sám na Pance jel například Chlubna, který ale ideálně netrefil puk a mířil mimo. Stejný hráč pak mířil pod břevno pět minut před koncem, ale Panec vytáhl skvělý semafor. Pátý gól Písku zaznamenal po dorážce do prázdné branky Jiří Ferebauer, zhruba minutu po něm uspěl střelou do šibenice Emil Švec. Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou přesně trefil od modré čáry Radek Volf, když orazítkoval střelu o pravou tyč. Šest vteřin před koncem završil skóre na 8:1 střelou pod břevno z pravé strany Filip Vlček.