Fakta a ohlasy ze zápasu v Hradci Králové

Píseckým hokejistům se v Hradci Králové vydařil vstup do zápasu a zaslouženou brankou šel výběr trenérů Setikovského a Kudrny do vedení. Domácí ale v dalším průběhu hry zabrali a třemi góly zcela změnili vývoj utkání. Podobný nástup jako do první části Písečtí dokázali zopakovat také na začátku závěrečného dějství a díky brance Kubeše a druhému zásahu Stanislava Polodny bylo ve 43. minutě srovnáno. Dobře rozehraný zápas ale nakonec k bodovému zisku nevedl. Přesilovkový gól Váchodočechů vrátil vedení zpět na jejich na stranu, a když následně padla do písecké sítě pátá branka, bylo rozhodnuto.
1.liga ČR, 24. kolo, st 21.11.2012
Hradec Králové
5:3
1:1, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 17. Haluza (Mikeska), 31. Tvrdík (Švagrovský), 39. Roupec (Mikeska, Haluza), 52. Radil (Karlíček), 55. Kania (Tvrdík) - 10. Polodna (Ferebauer, Vlček), 42. Kubeš (Rod, M. Heřman), 43. Polodna (Vlček). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 831. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Hradec Králové: Luňák (43. Čech) – Roupec, Chmelíř, Kania, Vágner, Karlíček, Hendrich, Čížek, Čáp – Budínský, Mikeska, Haluza – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Brož, Říha – Radil, Macháň, Berger.
Písek: Halmoši – Dvořák, Kameš, Semrád, Petráček, Drtil (41. Kříž), Klement – Kubeš, M. Heřman, Rod – Dalecký, Petruška, Marek – Polodna, Vlček, Ferebauer – Strnad, Sedláček, R. Heřman.

Martin Hosták, Královští lvi Hradec Králové: "V první třetině se nám nepodařilo navázat na to, co jsme předvedli s Mladou Boleslaví. Úvod nám nevyšel, soupeř byl hodně aktivní a my se vůbec nikam nedostávali. Postupem času jsme se přece jen dostali do hry. Druhá část byla lepší, ale na začátku třetí jsme znovu měli výpadek, který soupeř potrestal. Potom jsem cítil, že je trochu potřeba zatřást týmem; proto jsme vystřídali gólmany a stáhli hru na tři formace. Nakonec se nám to podařilo ukopat. Představuju si domácí zápas s lepším výkonem, než jaký jsme předvedli, i když za tři body jsme samozřejmě rádi. Bylo pro nás povinností vyhrát, těžší zápasy nás teprve čekají."

Jindřich Setikovský, IHC Písek: "Utkání se mi hodnotí špatně. Začali jsme dobře, v první třetině jsme byli lepší a dostali se zaslouženě do vedení. Bohužel jsme si pak nechali dát úplně zbytečný gól. Ve druhé třetině soupeř ukázal svoji sílu a dostal se do vedení. My jsme ale - pro mě i trochu překvapivě - během necelých tří minut v poslední třetině srovnali. Potom bylo možná klíčové, že hradecký trenér vystřídal gólmana, což vneslo do domácích řad větší klid. Věřím tomu, že ve hře pět na pět bychom bod udrželi, ale místo toho jsme se opět nechali zbytečně vyloučit. Oslabení nezvládáme, máme mladé beky a zkušená mužstva nás v nich přehrávají."