Druhé měření sil s Příbramí tentokrát vítězně pro Písek

Písečtí hokejisté se v rámci přípravy poprvé představili na domácím ledě. Celku Příbrami vrátili porážku z prvního vzájemného zápasu. Do branky se tentokrát postavil Tomáš Kafka, jehož výkon po utkání vyzdvihl i trenér Roman Vlček, který ale s celkovým herním projevem týmu nebyl příliš spokojený.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., ne 31.8.2014, ZS Písek
Příbram
4:3
1:0, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 19. Mošovský (Novák, Slavík), 37. Javůrek (Šimoník, Nikodém), 38. Gába (Novák, Všetečka), 55. Šimoník (F. Procházka) - 36. Polák (Mikeska), 49. Cícař (Veverka, Mikeska), 58. Šmejkal (Veverka). Rozhodčí: Šperl - Mitaš, Horažďovský. Vyloučení: 8:9, navíc Matouš (PRI) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Písek: Kafka - Mazanec, P. Procházka, Všetečka, F. Procházka, Tajbl, Jirků, Sýbek, Gába, Stropnický, Mošovský, Novák, Slavík, Nikodém, Šimoník, Javůrek, Volf.
Příbram: Kořínek - Matouš, Šlemenda, Tylich, Chudý, Mikeska, Polák, Grubner, Hlinka, Císař, Šmejkal

Gólový účet otevřel Karel Mošovský, který po buly z pravého kruhu pohotově prostřelil gólmana hostů Kořínka - 1:0. Na začátku druhé třetiny výborně zastavil střelu aktivního hráče hostů Císaře z úhlu skoro do prázdné branky brankář Kafka. Hosté bojovali - čtyři a půl minuty před koncem druhé části po rychlém brejku v oslabení skóroval Miroslav Polák - 1:1. V početní nevýhodě měl chvíli před tím dvě šance i písecký Sýbek, ale neuspěl. Ve 37. minutě už Písek opět vedl, když na brankovišti vybojovali puk Šimoník se Zdeňkem Javůrkem - 2:1. Druhý jmenovaný v nelehké pozici dostal puk za záda příbramského gólmana. Zhruba za minutu si na modré čáře přebral puk Ondřej Gába, který přebruslil obránce a přesnou střelou z pravého kruhu se trefil k levé tyčce – 3:1. Příbram snížila na rozdíl jedné branky ve 49. minutě, kdy mezi Kafkovy betony přesně zamířil Zdeněk Císař - 3:2. Příbramští vycítili šanci, kterou pět a půl minuty před koncem utlumil střelou do pravého horního růžku branky Jakub Šimoník - 4:2. Za Příbram pak ještě snížil David Šmejkal, který využil svůj důraz na brankovišti, ale Víc už Příbram nestihla - 4:3.