Doma Písek odstartoval přípravu skvěle, vstřelil pět branek a po právu vyhrál!

Svěřenci trenéra Rudolfa Suchánka si v přípravě připisují na své konto první letošní výhru. V utkání s Vajgarem šli nejprve po vedení hosté, ještě před první přestávkou však přišlo vyrovnání z hole Míky a v druhé části poslal domácí tým do vedení Pavel Procházka. Zatímco Písečtí se v dalším průběhu hry prosadili ještě třikrát, Vajgar už překonal Pipka pouze jednou. Právě pro mladého gólmana to byl první zápas v píseckých barvách a v premiérovém utkání se nepředvedl vůbec špatně, když se blýskl několika jistými zákroky. Příprava pokračuje pro IHC KOMTERM až v následujícím týdnu, kdy Písečtí v pátek vyzvou na své ledě v mezinárodním utkání Salzburg.
přípravné zápasy A-týmu, přípr., út 11.8.2009
Jindřichův Hradec
5:2
1:1, 1:0, 3:1
Branky a nahrávky: 16. Míka (Burkoň), 38. Procházka P. (Hovora), 55. Ježek (TS), 59. Žlůva (Míka), 59. Šulčík P. - 7. Fiedler (Hudler), 57. Mikš (Fiedler). Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Písek: Pipek - Procházka P., Kalečík, Procházka R., Žlůva, Burkoň, Mazanec D., Bílek, Svoboda - Bican, Gába, Bláha M., Květoň, Ježek, Novák, Hájek, Šulčík P., Míka, Slavík, Suchánek, Hovora
Jindřichův Hradec: Kubeš (41. Melišík) - Klíma, Bláha P., Chaloupka, Fiedler, Ištvánik, Chmel, Maryška, Šulčík R., Hudler, Dolina, Mazanec J., Dvořák, Mikš, Novotný, Bula, Kubišta

Začátek utkání patřil domácímu celku. Nejprve v prvních vteřinách nevyužil vybídnutého nájezdu kapitán Bláha, podobně si v následujících šancích počínali také Míka a Květoň. Aktivní domácí tým si v útočné třetině vynutil faul Fiedlera a Vajgar šel do čtyř. V početní výhodě ale převaha domácích nevygradovala. Bezzubému útočení chyběla střelba a Jindřichův Hradec tak první oslabení zvládl bez větších potíží. Skóre se otevíralo na druhé straně. Ve chvíli, kdy byli hosté kompletní, Hudler našel před brankou najetého Fiedlera, který zblízka Pipka prostřelil. Hubené vedení vydrželo hostům do šestnácté minuty – Burkoňovu střelu Kubeš odrazil pouze před sebe, přímo na hůl Míky, pro kterého již nebylo složitého kotouč nasměrovat mezi betony hostujícího gólmana. Závěr první části ještě přinesl trestné střílení na domácí straně. Ostřílený forvard Bláha ale proti Kubešovi neuspěl.

Prostřední třetinu vyplňovala především častá vyloučení, která se postarala o to, že se ve větší míře hrálo v neurovnaném počtu hráčů. Podle toho se také šance přelévaly z jedné strany na druhou. Za domácí měl nejblíže ke změně stavu Suchánek, jeho ostré zakončení ale mezi tyče Kubešovy branky nemířilo. Krásná souhra hostující formace dále vynesla brankovou šanci pro Dvořáka, útočník Vajgaru ale odkrytého místa v písecké brance využít nedokázal. Brankový moment ve druhé třetině však přece jenom přišel. Hovora předložil puk Pavlu Procházkovi, jenž přesnou střelou přenesl vedení na domácí stranu.

Od třetí třetiny zaujal Kubešovo místo v brance Vajgaru Melišík a hned po sedmnácti vteřinách svého účinkování musel poprvé zasahovat. Srovnat stav utkání mohl loni ještě písecký útočník Novotný, jeho ostrý pokus však mířil těsně nad branku domácích. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou byl při zakončení faulován Ježek a proti Hradci bylo nařízeno druhé trestné střílení v utkání. Ježek si najel zeširoka a perfektně provedeným blafákem vyztužil písecké vedení na dvojbrankové. Jenže Hradečtí ještě nesložili zbraně. O minutu později Mikš doslova dotlačil puk za Pipkova záda a skóre bylo opět o gól. Následná přesilovková trefa Žlůvy, která přišla necelé dvě minuty před koncem už ale hosty definitivně dolomila a z průniku ještě přidával bekhendovým zakončením pátou branku IHC KOMTERM Petr Šulčík.

Rudolf Suchánek, trenér IHC KOMTERM: „Bylo to takové utkání gólmanů, ti chytali výborně. V útoku to z naší strany nebylo špatné, dali jsme poměrně dost branek, stejně ale nemohu hodnotit obranu. Tady se objevují velké chyby a kdyby nás nepodržel gólman, asi bychom rozdílem tří branek nevyhráli. I když je to příprava, myslím si, že je vítězství pro tým důležité, každá taková výhra se teď počítá.“