Moravské Budějovice odvezly z Písku všechny body

Písek na domácím ledě prohrál s Moravskými Budějovicemi 1:3. Střelecká štěstěna, která hochy od Otavy doprovázela úvodními koly, se k nim dnes otočila zády. Hosté z Vysočiny si vypracovali rozhodující náskok v první polovině zápasu, kterou vyhráli 2:0. Písek ve druhém dějství snížil na 1:2 a byl blízko vyrovnání, z gólu se však radovala Žihadla.
2. liga ČR sk. STŘED, 12, so 5.11.2016, Zimní stadion Písek
Moravské Budějovice
1:3
0:1, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 36. Urbanec – 19. Rytnauer (Matějka, Polívka), 27. Matějka (Rytnauer, Krutiš), 39. Mikeš (Havel). Rozhodčí: Horínek - Klouček, Štětina. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 482. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Písek: Kadlec (Brož) – Kozák, Koutenský, Červinský, Hanus, Hřebíček, Suda, Pokorný – Kepka, Drda, Sýbek, Vlček, Koupal, Pašek, Šuhaj, Duchoň, Slavík, Urbanec
Moravské Budějovice: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka, Salát – Rytnauer, Havel, Mikeš, Nováček, Krutiš, Lupač, Matějka, Hačecký, Mejzlík

Do více vyložených šancí se v první třetině dostali písečtí hokejisté. Zajímavou možnost měl v přečíslením s Urbancem útočník Sýbek, na jehož pokus si ale na brankovišti počkal brankář Dudáček. Chvíli poté na druhé straně zahrozil zkušený Havel, ale na Kadlece si také nepřišel. Hosté udeřili na konci první třetiny, kdy stál na levém kruhu připravený Ladislav Rytnauer a dorazil do branky odraženou střelu - 0:1

Série promarněných šancí byla k vidění i ve druhé periodě. Když na Kadlece nevyzrál Mikeš, mohl chvíli po něm vyrovnat v samostatném úniku Slavík. Čas 26:20 nakonec přinesl rozhodující moment zápasu, tedy co se vstřelených gólů týče. Filip Matějka se štěstím procedil kotouč z brankoviště za záda píseckého gólmana a rozradostnil střídačku Žihadel. Jiskřičku naděje vykřesal pět minut před druhou pauzou Josef Urbanec po střele nad levý Dudáčkův beton - 1:2. Stejný hráč jen o malou chvíli později mohl zařídit svému týmu vyrovnání, ale Šuhajovu přihrávku k pravé tyči nedokázal nasměrovat do branky Moravských Budějovic.

Krutý úder do vazu Jihočechů přidali hosté před koncem druhé třetiny, když přihrávku zkušeného Havla dovedl s klidem uklidit do písecké branky Roman Mikeš. I ve třetí třetině likvidoval velké šance Žihadel brankář Luboš Kadlec, který tak držel naději IHC Písek na bodový výsledek. Jenže nervozita si vybrala svou daň. Hosté hráli chytře a hlídali nadějný náskok. Více než minutu před závěrečným hvizdem dostal šanci na snížení v trestném střílení faulovaný Vlček, ale když vyprášil jen Dudáčkovy betony, bylo jasné, že tři body putují do úlu moravskobudějovických Žihadel.