Zápas pro silné povahy. Výhru v infarktovém závěru vystřelil kapitán Mazanec

Bylo to drama jako hrom. Humpolečtí hokejisté byli prakticky celý zápas vyrovnaným soupeřem - vedení se ujali už po odehrané půl minutě a v druhé třetině dokonce odskočili na rozdíl dvou branek. Domácí hokejisté se dokázali herně zvednout až v závěrečné části a v čase 45:51 srovnali na 3:3. V nervydrásajícím závěru se hokejové štěstí přiklonilo na písecké hokejky - kapitán David Mazanec napřáhl na modré čáře a půl minuty před koncem základní hrací doby vůbec poprvé poslal hokjejisty od Otavy do vedení, které už Písečtí dokázali udržet. Úspěšný vstup do play-off podrthla i charitativní sbírka na pomoc rodinám dvou vážně nemocných chlapců. Všem, kteří se zapojili, patří velký dík. Poděkování zaslouží i hráčská kabina humpolecké Jiskry, jejíž zástupce po skončení dramatického duelu daroval do sbírky částku, kterou mezi sebou vybrali právě Humpolečtí. Klobouk dolů!
KL mužů 2013/2014, ČF1, pá 7.2.2014, ZS Písek
Humpolec
4:3
1:2, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 8. Stropnický (Mazanec, Řehoř), 35. Gába (Korous), 46. Sýbek (Řehoř, Procházka), 60. Mazanec (Řehoř) - 1. Štěcha (Brychta), 11. Brychta (Hřeben), 30. Dolejš (Hurda, Kočí). Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 610. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
Písek: Mazúch - Dvořák, Neckář, Burkoň, Mazanec, Jirků, Procházka - Řehoř, Stropnický, Sýbek, Jungbauer, Kořánek, Korous, Nikodém, Volf, Gába
Humpolec: Zour - Hřeben, Štěcha, Brychta, Lazorišák, Dvořák, Holec, Dolejš, Vitroza, Knězů, Hurda, Kočí, Zaňák, Doubek, Bříza, Hubata, Radil

Jen co se úvodní střetnutí vyřazovacích bojů rozběhlo, mohli se z prvního gólu radovat hosté. Už po půl minutě hry se přesně trefil Jakub Štěcha, který využil velkých zmatků v obraně domácích. Písek si vytvářel podle očekávání spoustu šancí, které se mu však nevedlo využít. Domácí měli také hodně přesilových her. Jednu z nich v osmé minutě využil Petr Stropnický, který zametl kotouč za záda dobře chytajícího Zoura. Písek hrál lepší hokej, byl aktivnější, ale z další branky se radoval soupeř. Jakub Brychta využil závaru před brankou a poslal Humpolec opět do vedení – 1:2. Po poslední brance se hrál vyrovnaný hokej. Hosté více bruslili a domácí se těžko dostávali do šancí. Když se do nějaké dostali, skončili na výborném Zourovi, jako to bylo například u souhry Řehoř – Sýbek.

Při vstupu do druhé třetiny bylo znát odhodlání na domácích hokejistech zlomit vývoj utkání na svou stranu. Ihned od začátku byli iniciativnější a důraznější. Hosté ale rozhodně nepůsobili zakřiknutě, nebo odevzdaně. Bruslařská vytrvalost humpolecké hokejisty stále posouvala na stejnou výkonnostní hranici s Pískem, kterému to očividně nesvědčilo. I přes několik dobrých šancí Nikodéma, nebo Dvořáka, se opět zavlnila síť za Mazúchem. Petr Dolejš se vykličkoval zpoza branky a střelou pod mazúchovým betonem již zvýšil na rozdíl dvou branek – 1:3. Domácí měli najednou před sebou těžký úkol. Ovšem ani na okamžik nesložili zbraně a opět začali aktivně napadat svého soupeře. Snížení přišlo v nejvhodnější chvíli. Václav Korous se skvěle prokličkoval před Zoura, kde se kotouč najednou ocitl před prázdnou brankou, kam ho dorazil Ondřej Gába - 2:3. Písek ihned povzbuzenější a mnohem aktivnější než v předešlém průběhu utkání. Do konce třetiny se již ale skóre nezměnilo.

Domácí vstoupili do další části drtivým náporem a hokejem, který se očividně divákům líbil. Všichni již museli tušit, že tento nápor musí zanedlouho zařídit vyrovnávací branku. Několik střel na branku Humpolce Zour zpacifikoval, ale již ve čtyřicáté šesté minutě jásal domácí stánek potřetí, protože se po pohledné kombinaci prosadil Jan Sýbek - 3:3. Písecký výkon byl v absolutní proměně oproti předchozí části zápasu. V druhé polovině závěrečné periody se dva hlavní arbitři postarali o několik vyloučených, což zařídilo velké množství různých herních situací. Ovšem i hosté mohli udeřit, když ujeli dva na jednoho obránce. Přihrávku mezi útočníky však skvěle zastavil Libor Jirků, který se zachyceným kotoučem ihned pelášil na druhou stranu kluziště, kde měl na holi vítězný gól, jeho střela však jen těsně minula pravou tyč Zourovi branky. Humpolečtí si konečný závěr utkání zkomplikovali zbytečně sami, když byli trestáni za hru v šesti hráčích v poli. Písku se tak naskytla dlouhá přesilová hra pět na tři. Tu půl minuty před koncem utkání využil David Mazanec, který se od modré čáry trefil přesně – 4:3. Obrat v utkání tak Písek stihl na poslední chvíli a má první vítězství v letošním play-off.

Asistent trenéra Písku Radek Volf: "Čekal jsem, že to bude těžký zápas. V první třetině jsme vzadu udělali hrozné chyby. Ale zase jsme neproměnili několik vyložených šancí. Ve druhé třetině jsme tolik chyb neudělali, ale také jsme neměli moc šancí. Třetí třetina už však byla na naší straně. Ale soupeři včele s gólmanem patří všechna čest. V průběhu utkání jsme prohrávali už o dvě branky, to nebylo příjemné. Kluci ale bojovali, něco se dařilo víc, něco naopak méně, ale cílevědomě šli za vítězstvím. Zaplať pán Bůh, že jsme vyhráli. “

Trenér Humpolce Jiří Zour: "Domácí byli lepší. My jsme se do play-off dostali na poslední chvíli a ani jsme se nijak zvlášť nepřipravovali. Zápas rozhodly chyby ve třetí třetině - nejdřív jsme se nechali vyloučit do tří a pak špatné střídání. V dalším utkání budeme chtít Písek znovu potrápit. My jsme si to šli jenom zkusit a docela to šlo, tak uvidíme doma. Písek je ale určitě favorit."