Zápas pod širým nebem byl vítězný, i když Hluboká po první třetině vedla

Písečtí hokejisté zakončili rok 2013 utkáním proti Rytířům z Hluboké nad Vltavou. Úvodní dějství se pro tým z Písku nevyvíjelo dobře. Aktivní domácí dokázali vstřelit tři branky a po dvaceti minutách o jeden gól vedli. Od druhé periody se hra hostujícího celku zvedla a odměnou mu bylo vyrovnání a následné zasloužené vedení. Tři body se tak stěhují k řece Otavě, nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal písecký útočník Jan Řehoř, který zaznamenal dvě branky a dvě asistence.
KL mužů 2013/2014, 16. kolo, pá 20.12.2013
Hluboká nad Vltavou
3:6
3:2, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 2. Mavrenz (Hejda, Moudrý), 19. Hejda (Mavrenz), 20. Formánek (Miler) - 8. Řehoř (Sýbek), 17. Sýbek (Řehoř), 22. Řehoř (Procházka), 32. Gába (Volf), 44. Volf (Gába), 55. Sýbek (Řehoř). Rozhodčí: Čáp - Diviš, Schlixbier. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6.
Hluboká nad Vltavou: Dašek - Hejda, Král, Miler, Míšek, Šimek, Švec, Žlůva, Oulík, Daněk, Fuka, Bělohlav, Dušek, Mavrenz, Troup, Formánek, Moudrý
Písek: Mazúch - Jirků, Dvořák, Burkoň, Procházka, Tajbl - Řehoř, Stropnický, Sýbek, Gába, Jungbauer, Volf, Nikodém, Javůrek, Šimoník

Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: Připravit se na takto specifické podmínky nelze. To bychomu museli trénovat někde venku na rybníku. Hra technických mužstev tady dostává hodně na frak, protože kluziště je hodně malé. Já jsem takové asi v životě ještě neviděl. Ten zápas bych rozdělil na dvě části - na první třetinu a zbylých čtyřicet minut. První třetina se nám moc nepovedla. Nevím, jestli to bylo podcenění, ale je třeba říci, že jsme přijeli hodně oslabení. Nebyl Mošovský, který nehraje už delší dobu, chyběl Mazanec, Neckář, který je v zahraničí a chyběl nám taky Korous. Na to osvětlení možná doplatil i brankář Mazúch, který v první třetině dostal laciné góly, které by jinak dostávat neměl. On je gólman jiných kvalit. Černá obloha a pod ní světla, to je pro brankáře hrozně těžké. Domácí hráli první třetinu asi to, co tu hrají celou sezónu. Nastřelovali puky, hráli jednoduše a chodili do těla, byl to takový kanadský hokej. My jsme ale chtěli hrát moc hezky a to tady prostě nejde. Od druhé třetiny jsme hru zjednodušili a přizpůsobili jsme se tomu stylu. Vítězství jsme si zasloužili.