Zápas Písek - Brno byl oslavou hokeje

V Písku se začíná blýskat na lepší časy. Nejenom výsledkem, ale hlavně předvedenou hrou, Písek ukázal, že se dále nehodlá povalovat u dna ligové tabulky. Brno je pátý tým dosavadního průběhu soutěže a asi největším překvapením I. ligy, dnes však na Písek nemělo. Hattrick se povedl Zikovi, jehož výkon byl famózní, jeden gól přidal Jelen, za hosty střílel dvakrát přesně Moskal. Za Písek nastoupil poprvé lotyšský gólman Masalskis. I přes výhru zůstává Písek předposlední, dohání však soupeře před sebou.
1.liga ČR, 15. kolo, so 23.10.2004
Kometa Brno
4:2
2:1, 1:1, 1:0
Branky: 11. Jelen (Malinský, Burkoň), 12. Zika (Jelen), 31. Zika (Jelen), 54. Zika (Jelen) - 9. Moskal (Staněk), 23. Moskal (Staněk).
Rozhodčí: Zubzanda - Kabourek, Bejček.
Vyloučení: 1:5 + Mikel 10 min.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 657.
Zásahy brankářů: 33:39.
Písek: Masalskis (Špiler) – Neckář, Burkoň, Malinský, Procházka, Vokatý, Vyskočil (Svoboda, Veselý) - Zika, Nouza, Jelen – Míka, Šimek, Hájek – Lála, Filipi, Král – Štefan, Řehoř (Kašpar).
Kometa Brno: Maláč (Rech) - Mikel, Vyrůbalík, Elsner, Lhotský, Chvojka, P.Staněk, Šmach (Strýček) - Černý, Brančík, Fadrný - Baranyk, Sedláček, Nohel - Moskal, Appel, Meluzín - Hladký, Navrátil (Šebek).

Tak toto je Edgars Masalskis

Začátek utkání se nesl v duchu boje o střední pásmo, obrany vynikaly na útokem a šancí bylo poskromnu. Mezi ty největší patřil únik Fadrného s Černým. Obránce se však stihl vrátit a znemožnil tak rodící se šanci hostů. V 9. minutě si hosté vypracovali velký tlak před bránou domácích, dva pokusy hráčů Brna sice Masalskis kryl, na dorážku Moskala byl ale krátký - 0:1.

O minutu později při přesilové hře udělal obrovskou chybu v obraném pásmu Vyskočil, ale Appelův blafák skončil pouze na levé tyči domácího gólmana. Poté byli během tří minut vyloučeni hned čtyři hráči Brna a domácím se tak naskytla příležitost vyrovnat. Tuto možnost využili ve 12. minutě, když Malinského prudkou střelu od modré lehce tečoval Jelen a bylo to 1:1.

Píseckým se obrat povedlo dokončit o minutu později. Zika prokličkoval mezi dvěma obránci a jeho střela k tyči s končila v síti. 2:1. Hosté se po dvou obdržených brankách pokoušeli vyrovnat, ale jejich pokusu končili na bezchybném Masalskisovi.

Slaví se druhá Zikova trefa...

Začátek druhé třetiny vyšel lépe Brňanům, kteří po dvou minutách hry dokázali vyrovnat. Zasloužil se o to Moskal, který se dostal k odraženému puku a prostřelil domácího gólmana. Po celou třetinu se hrál velice pohledný hokej, nejprve měli více ze hry hosté, velkou šanci měl Sedláček, poté ale převzali iniciativu domácí a přehrávali hráče Brna.

Ve 30. minutě mohl vstřelit branku Nouza, který šel sám na Maláče, ale jeho klička skončila pouze na tyči. O minutu později se to už Píseckým podařilo. Zika prošel sám po levé straně až před brankáře a nekompromisně zavěsil pod horní tyčku - 3:2.

Domácí byli dál aktivnější a měli více šancí. Mezi největší patřila šance Jelena, ten v dobré pozici raději přihrál lépe postavenému Nouzovi, kterému však v rozhodující chvíli sjel puk z hole.

Masalskis si tentokrát za pomoci Procházky poradil

Třetí třetinu rozehráli lépe hráči Písku, hned v první minutě prověřil Maláče Zika, ale ten s jeho střelou mezi betony neměl větší problémy. Domácí měli nadále více ze hry a hráče Brna do žádných větších šancí nepustili. Když už se jim podařilo vystřelit, tak jejich pokusy kryl vynikající Masalskis.

V 49. měli velkou šanci domácí zvýšit svůj náskok, ale jak střelu Hájka, tak následnou dorážku Šimka brankář kryl. V 52. minutě šli dva domácí hráči na jediného obránce Brna, Jelen se sice dostal z úhlu, ale dokázal v těžké pozici přihrát Zikovi a ten svou třetí brankou rozhodl zápas. Písečtí už pak v klidu dohrávali zápas, hosty nepouštěli do šancí a bez problémů si došli pro cenné vítězství.

Masalskis poprvé překonán, Vokatý s Vyskočilem (vpravo) už na tom nic nezmění

Svatopluk Číhal (trenér Brna):
Domácí nám vrátili porážku, kterou utrpěli u nás. Zlomový okamžik byl za stavu 0:1, kdy nám rozhodčí vyloučil čtyři hráče těsně po sobě a my inkasovali dvě branky. Jakás takás šance nám svitla už jen za stavu 2:2. Soupeř nám dával ve středním pásmu hrozně málo prostoru. Písek od našeho posledního vzájemné zápasu zlepšil hlavně nasazení a bruslení. Domácí šli mnohem agresivněji a zarputileji za vítězstvím, které si asi zaslouží.

Milan Mazanec (trenér Písku):
Myslím, že na tomto zápase bylo jasně vidět, jak jsme zapracovali na naší defenzívě. Soupeř neměl tolik příležitostí jak bylo obvyklé. Ze začátku byla hra neurovnaná, pomohla nám změna ve třetí pětce, pak jsme hru ovládli. Co obranou proklouzlo, pochytal Masalskis, perfektně hrál Zika, mužstvo se k němu přidalo, prostě vyhráli jsme zaslouženě.