Z buldoků byla v Písku neškodná štěňátka

Do nového roku pravou nohou. Tak vykročili písečtí hokejisté do roku 2009. Celkem bez větších komplikací si poradili s týmem Řisut, svým hrobníkem v play-off v loňské sezóně. Domácí své skóre postupně zvyšovali, až za stavu 5:0 se hosté zmohli na odpověď. Za domácí se postupně trefili Martinka, Míka, Hovora, Nikodém a Novotný. O čisté konto přišel několik minut před koncem po delší době chytající Michal Pinkas. Písek se díky třem bodům a prohře České Lípy posunul zpět na druhé místo v tabulce.
2.liga ČR, 24. kolo, so 3.1.2009, Zimní stadion Písek
Řisuty
5:1
1:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 11. Martinka (Vondřich, Pitel), 21. Míka (Novák), 32. Hovora (Slavík), 38. Nikodém (Kalečík), 43. Novotný (Nikodém, Burkoň) - 55. Hegebart (Scherzl).
Rozhodčí: Uřídil - Gerát, Dominik.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 490.
Písek: Pinkas - Burkoň, Svoboda, Procházka P., Kalečík, Kříž, Martinka (Procházka F., Bílek) - Hovora, Bláha, Slavík - Novák, Míka, Ježek - Pitel, Mošovský, Vondřich - Nikodém, Gába, Novotný
Řisuty: Schwamberger - Mádl, Sedláček, Čížek, Babický, Aschenbrenner, Fiala, Čermák, Landa, Gardoň, Scherzl, Kos, Lapáček, Husička, Krégl, Wolf, Hegenbart, Bezouška, Suchý, Hoffmann
Hned první minuty zápasu naznačily, jakou podívanou zápas nabídne. Domácí se tlačili k brance řisutského gólmana Schwambergera a aktivní hrou přehrávali soupeře. Navíc třikrát v první desetiminutovce hosté faulovali, což byla další voda na písecký mlýn. První dvě oslabení ještě Řisuty přestály bez úhony, ve třetí přesilovce již domácí hráči udeřili. Vondřich našel na modré čáře beka Ondřeje Martinku, který umístěnou ranou poprvé prostřelil Schwambergera.

Poté si zkusili přesilovku i hosté, ale příliš nebezpeční v ní nebyli. Po jejím skončení se hra dále odbývala v pásmu Řisut, ale Schwamberger hájil své brankoviště velmi pozorně a držel svému týmu naději na vyrovnání. Michal Pinkas, který se v brance ukázal poprvé po delším zranění, zdaleka tolik práce v prvním dějství i v dalším průběhu neměl.

Druhá třetina na gólové koření dlouho nečekala. Uteklo jedenáct vteřin a puk byl podruhé v brance Řisut. Novák nabil Davidu Míkovi a ten z první bez přípravy nedal gólmanu hostí šanci. Hned nato mohl zvýšit kapitán Bláha, ale svůj blafák nezakončil. Hosté poté získali výhodu dvou přesilovek, ale ani jednu z nich ke snížení nevyužili. Zvláště ta první však patřila k tomu lepšímu, co buldoci v Písku předvedli, ale Pinkas si čisté konto zatím vzít nenechal. Druhá početní výhoda Středočechů již vzrušení před Pinkasem nepřinesla, naopak v jejím závěru ujel Radek Hovora a přesně s příchodem vyloučeného Svobody vstřelil třetí gól.

Domácí tým tedy v polovině zápasu nabyl pohodlného vedení, na snížení jeho útočné aktivity to však poznat nebylo. Do konce třetiny za to byli Caldrovi svěřenci odměněni ještě jedenkrát, kdy vyražený kotouč po Kalečíkově střele uklidil do odkryté brány Libor Nikodém. Do branky Řisut se poté postavil náhradník Marek Novák.

Poslední dvacetiminutovku načala svým druhým gólem v zápase čtvrtá řada Písku. Znovu u toho byl Nikodém, který svůj únik ještě nedotáhl, ale na dorážejícího Romana Novotného již čekala lehká úloha. Poté se na obou stranách hodně vylučovalo, ale k posunu ve skóre to dlouho nevedlo.

Až pět minut před závěrečnou sirénou se Řisutští konečně dočkali - v přesilovce využil volného prostoru před Pinkasem Pavel Hegebart a mezi betony trefil čestný úspěch hostů. Utkání se poté již jen dohrálo, tři body zaslouženě zůstaly v Písku.

Jan Rybáček, asistent trenéra Písku: „První dvě třetiny jsme hráli velmi slušný hokej. Hráči dodržovali stanovenou taktiku. Některé chyby jsme udělali, ale to vyplývalo ze hry. Dobrý výkon jsme vyjádřili i střelecky, mužstvo podržel Michal Pinkas, který chytal velmi dobře. Třetí třetina pod dojmem rozhodnutého zápasu se nám moc nepodařila. Nehráli jsme co bylo třeba, nebyly dodrženy některé taktické prvky. Řisuty už několikrát dokázaly, že jsou kvalitním mužstvem, ale my jsme je dnes přehráli.“