Venku se nedaří, Ostrava odolala

Písek v letošní sezóně prohrál i šesté utkání na ledě soupeře. Po třech porážkách v poměru 1:2 tentokrát podlehl Sareze Ostrava 2:4. Jako rozhodující pro výsledek zápasu se ukázalo osm minut v první třetině, kdy hráči domácího týmu nastříleli tři branky. Písek se ujal ve 4. minutě vedení zásluhou Tomáše Nouzy (na obr.), druhou branku přidal ve 22. Lukáš Zika. V 60. minutě zkoušeli svěřenci trenérů Mazance a Baďoučka urvat alespoň bod, ale to se nezdařilo a navíc Sareza definitivně rozhodla čtvrtou brankou. Písek klesá opět na dno tabulky, dosud poslední Třebíč zvítězila v Berouně.

1.liga ČR, 12. kolo, so 9.10.2004, Ostrava - Poruba
Sareza Ostrava
4:2
3:1, 0:1, 1:0
Branky: 10. Šebesta (Janeček), 12. Procházka R. (Vrtík, Šebesta), 18. Gelačák, 59. Janeček (Šebesta) - 4. Nouza, 22. Zika (Řehoř). Rozhodčí: Skoupý - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 400.
Sareza Ostrava: Hamrla (Štěpánek) - Grof, Vrtík, Holík, Mocek, Grman, Karlíček (Buček, Burián) - Mar. Janeček, R. Procházka, Šebesta - Duba, Bařica, F. Čech - Mikulík, Pavlačka, Gelačák - Glas, Holuša.
Písek: Mensator (Špiler) - Neckář, Burkoň, F. Procházka, Vokatý, J. Svoboda, Tupý - Jelen, Nouza, Míka - Šimek, Řehoř, Kožnar - Kašpar, Štefan, Kořánek - Zika.
Domácí Ostrava vstoupila do utkání vlažně. Nevyužila přesilovou hru, a to se jí vymstilo. Před brankou totiž vybojoval puk Tomáš Nouza, který na dvakrát překonal ležícího Roberta Hamrlu. Pak se domácí probrali, do šancí se několikrát dostala první pětka, ale gólové vyjádření dostala převaha Sarezy až v přesilovkách. V 10. minutě předvedla hezkou souhru první trojice a nekrytý Pavel Šebesta pálil z prostoru mezi kruhy a prostřelil Mensatora. O dvě minuty později při další přesilovce vymyslel gól domácích skvělým pasem obránce Jan Vrtík, který křížným pasem od modré čáry přes celé pásmo našel Radka Procházku a tomu stačilo jen nastavit hůl.

V 18. minutě rozjížděl útočnou akci Písku Marek Vokatý, ovšem na vlastní modré ztratil puk a sólový nájezd s přehledem proměnil Libor Gelačák. Domácí pak ve zbytku první třetiny nepouštěli Písceké příliš do šancí.

Hned v úvodu druhé části však dokázali hosté zápas opět zdramatizovat. Sareza nedokázala vyhodit puk, který u mantinelu vybojoval Jan Řehoř, přihrál Lukáši Zikovi, který objel branku a zasunul puk do sítě. Sarezu obdržený gól probudil, začala více bruslit a dostávala se do šancí. Gelačák nastřelil Mensatora do masky tak, že mu utrhl chránič krku. Sareza dále tlačila, Mensator dostal do masky ještě další dvě rány, ale skóre se neměnilo. Hosté nedokázali využít k vyrovnání ani dvě přesilové hry.

Očekávaný tlak hostí ve třetí třetině nepřišel, avšak ani Sareza se do vyložených šancí nedostávala. Uznání publika sklidil domácí obránce Karlíček, který nasadil ukázkový bodyček Zikovi. Minutu před koncem začali hosté hrát bez brankáře, jenže brzy ztratili puk a přes Procházku a Šebestu se dostal puk k Martinu Janečkovi, který skóroval do prázdné branky.

Milan Mazanec (trenér Písku): Doplácíme na strašně slabou střeleckou potenci. Děláme chyby v obraně a někteří naši hráči jsou z formy. Do hry musel jít dnes Marek Vokatý, jenž je po zranění, ale měli jsme jen šestici obránců, takže musel naskočit. A právě on udělal hrubou chybu před třetím gólem. Od 2. třetiny jsme byli rovnocenným soupeřem, ale v zápasech, které končí o gól, nám chybí štěstí. Nevím, co mám udělat pro to, aby to bylo jinak. Nevím ani, koho mám vyměnit. Hráči, které mám, odvedli maximum.

Miloš Holaň (trenér Sarezy): Mrzí mě, že nám nevyšly začátky třetin, přestože jsem na ně hráče upozorňoval. Je těžké motivovat hráče na soupeře, který je třináctý v tabulce. Sareze se však doma daří, takže jsme si věřili. Potěšilo mě, že jsme dali dvě branky z přesilových her, ty se nám dřívě nedařily. Je škoda, že jsme několikrát jeli dva na jednoho a nedokázali tuto situaci proměnit v gól. Američané a Kanaďané to zvládají perfektně, kdo má puk, ten střílí. U nás volíme většinou přihrávku a naše akce končí v rohu kluziště.