Ve druhém vzájemném utkání byly Strakonice pro Písek lehkým soustem

Druhý vzájemný zápas Písku a Strakonic skončil oprávněnou výhrou svěřenců Setikovského a Volfa, kteří na vlastním ledě vrátili soupeři listopadovou porážku. Strakoničtí v Písku kladli zhruba polovinu utkání, poté už se prosazovali pouze hráči ve žlutých dresech a před výbornou kulisou dokázali soupeře porazit poměrem 6:2. Premiérové zápasy mají za sebou obránce Milan Hřebíček a útočník Jakub Suchan. Druhý jmenovaný si první start v píseckém A-týmu okořenil brankou a asistencí.
KL mužů 2013/2014, 18. kolo, so 11.1.2014
Strakonice
6:2
1:1, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 5. Mazanec (Burkoň, Šimoník), 26. Sýbek (Řehoř, Burkoň), 38. Mošovský (Mazanec), 52. Mošovský (Gába, Suchan), 58. Suchan (Mošovský), 59. Řehoř (Mazanec) – 7. Bouška (Gross, Srb), 22. Ondřejec (Černý). Rozhodčí: Němec V. – Knor, Brůha. Vyloučení: 8:9, navíc Jungbauer (PIS) - 5 + DKU za sekání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1124. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
Písek: Mazúch – Tajbl, Neckář, Burkoň, Mazanec, Jirků, Hřebíček, Procházka – Řehoř, Gába, Sýbek – Jungbauer (od 11. Suchan), Mošovský, Korous – Volf, Šimoník, Stropnický.
Strakonice: Špiler (od 11. Zeman) – Hrubý, Ondrejec, Hřebíček, Gross, Řehoř, Kovář, Všetečka, Hora, Černý, Bazgier, Čadek, Bouška, Kopecký, Andrle, Major, Binder, Srb.

Písek se do utkání vrhl ve velkém stylu. Ihned od úvodních minut se hrál rychlý hokej, ovšem spíše ve třetině hostí. Několikrát zahrozil Gába a střílel Procházka. Své spoluhráče ve svých šancích následovali také Sýbek se Stropnickým a zdálo se, že nemůže dlouho trvat do prvního gólu utkání. Po další pohledné kombinaci dostali domácí výhodu jednoho hráče v poli, kterou zužitkoval David Mazanec tvrdou střelou od modré čáry – 1:0. Neúnavní písečtí hráči stále doráželi na Špilera, který se každou chvíli oháněl za novou a novou akcí, jako například, když se do zakončení opět dostal Karel Mošovský. Písecké tribuny ovšem brzy ztichly hrůzou. Hosté vyrovnali skóre, když se z nenápadné šance prosadil Radek Bouška - 1:1. Písek se poté dostal do početní výhody, ve které si vytvořil velké množství šancí, které však strakonický brankář zlikvidoval.

Ve chvílích, po jedenácté minutě, se na píseckém zimním stadionu začaly dít velké věci. Nejprve se Daniel Jungbauer, ač přistrčen, vřítil do brankoviště. Poté si vyměnil s protihráči pěstní názory a navíc byl ještě zasažen hozenou vyrážečkou hostujícího brankáře. Z této situace vznikla řada vyloučeních, která se však na světelné tabuli objevovala velmi chaotyvně.

Později z této situace vznikla nejdiskutovanější situace utkání, ale navíc se díky ní Písek dostal do dvojnásobného oslabení 3 na 5. To však domácí s přehledem ubránili. Konec třetiny již zaznamenal pouze několik střel, které nebyly jak pro Mazúcha, tak pro nově chytajícího Zemana, žádný problém.

Na začátku druhé třetiny bylo patrné, že písečtí diváci očekávají stejný úvod jako v první třetině. Hosté ale zaskočili úplně všechny, když na modré čáře napřáhl Petr Ondrejec a prostřelil Mazúcha – 1:2. Hra najednou dostala rychlý spád a hokej plný šancí na obou stranách. Strakonice si byly vědomi šance na dobrý výsledek a tak se snažily ho co nejdéle udržet. To jim ale překazil Jan Sýbek, když zužitkoval přesnou přihrávku zpoza branky – 2:2. Písek měl najednou více ze hry a opět přebral iniciativu. Několika minutový tlak domácích ale využil až tvrdou ranou Karel Mošovský - 3:2.

Písečtí tak šli do poslední části s jedno gólovým vedením, které již nechtěli pustit. Tomu také odpovídala zodpovědná hra v jakékoli herní situaci. Písek byl ale lepším týmem na hřišti a i ve vlastním oslabení kolikrát zahrozil. Po polovině poslední části již začaly padat góly. Nejprve navýšil na rozdíl dvou branek Karel Mošovský, který využil perfektní kombinaci Gáby se Suchanem – 4:2. Následnou přesilovou hru Písek také využil, když se do poloprázdné branky trefil Jan Řehoř - 5:2. Písek již v klidu dohrával celé utkání a v úplném závěru přidal ještě jednu branku. Svůj premiérový gól za nejstarší věkovou kategorii zaznamenal Jakub Suchan - 6:2. Svěřenci trenéra Všetečky si tak z Písku odvezli vysokou porážku 2:6.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): Celý týden jsme poslouchali ze Strakonic zvěsti, že se chystají do písku pouze s náhradníky a juniory a že bude chytat druhý brankář. Nakonec, tak jak jsem předpokládal, Strakoničtí přijeli kompletní. Bylo jasné, že chtějí vyhrát a ne se jen šetřit na zítřek. Od nás to bylo trápení. čtyřicet minut jsme nenalezli recept na jejich důraznou hru a breaky a na jejich zrychlování hry. Čekal jsem, že to bude těžké utkání. Slabší mužstvo má vždy větší motivaci vyhrát a to se také potvrdilo v prvním zápase, kdy jsme prohráli. Nyní jsme sice vyhráli, ale zápas byl stejně těžký.

Většina vyloučeních, byla zřejmě oprávněná, přesto si myslím, že utkání potřebovalo více citu při rozhodování jednotlivých zákroků. Věci, které mohl přehlédnout, aby měla hra větší plynulost, tak odpískal. Fauly, po kterých nechal hru plynout, vylučovat měl.