V zápase režírovaném sudími nakonec uspěla Chrudim

Vyrovnanou bitvu dvou týmů, které chtěly hrát hokej, hrubě ovlivnil svým nejistým výkonem rozhodčí Horák. To viděl každý. Když se ale zrovna nevylučovalo, hrálo se rychle a zajímavě. Hlavně v první třetině Písek dokázal zkušeného a notně posíleného protivníka zatlačit do úzkých. Do devětatřicáté minuty navíc žlutomodří vedli díky přesilovkovým zásahům navrátilce do sestavy Pošmourného a teď už dvacetigólového Jana Řehoře 2:1. Poté ale zaúřadoval nepolapitelný Marek Zadina. Sám v oslabení vyrovnal a další dvě branky spoluhráčům připravil. Chrudim vyhrála zaslouženě, domácím nebyla nic platná příkladná bojovnost ani individuální výkony borců, z nichž vyčnívali hlavně Burkoň s Řehořem.
2.liga ČR sk. STŘED, 42. kolo, st 21.2.2007, s.n.o.p. arena
Chrudim
2:4
1:1, 1:1, 0:2
Branky: 9. Pošmourný (Kica), 26. Řehoř (Svoboda) - 20. Šulčík (Kubišta, Pospíšil), 39. Zadina (Konta), 53. Kubišta (Zadina), 59. Kříž (Zadina) Rozhodčí: Horák - Dančišin, Matejček Vyloučení: 11:11 Využití: 2:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 520
Písek: Kubiš - Svoboda, Veselý, Burkoň, Neckář, F. Procházka, Bezouška - Řehoř, Míka, Kořánek - Müller, Mikeska, Holec - Kica, Kašpar, Pošmourný - Kozma
Chrudim: Barta - Konta, Mečiar, Kvaššay, Hornyš, Daňo, Kříž, Marša, Beránek, Nekvasil, Pospíšil, Domin, Zadina, Bělohlávek, Potůček, Šulčík, Kubišta
Ze začátku úvodní části se do první šance utkání dostal hned ve dvacáté vteřině domácí Holec, který střelou švihem zkoušel pozornost zkušeného gólmana Bárty. Holec se mohl vyznamenat též o chvíli později, když hledal před brankou najetého Mikesku. Na druhé straně si do obranného pásma Písku vyjížděl Zadina, kterému ale nevyšly kličky podle jeho představ a navíc se mu postavil do cesty mohutný Neckář. Prvního vyloučení se Písečtí příznivci dočkali již ve čtvrté minutě, když se faulem na Bezoušku provinil hostující Konta. Do přesilovky vstoupili Písečtí hlava nehlava – z první vážnější střely totiž Řehoř trefil Bártu do jeho masky. Chrudimští si dokázali vytvořil častá přečíslení, dokonale proháčkovat až před Kubiše se podařilo Potůčkovi, jenž si vynutil nedovolené počínání Míky. Přesilovka hostů přinesla častý závar před píseckou brankou, neblíže brance byli Pospíšil se Zadinou, kteří zkoušeli své štěstí střelami od modré čáry. Laťka hlavního rozhodčího byla velmi vysoká – trest střídal trest a dvířka trestné lavice se otvírala téměř tak často, jako ty u střídačky. Jednu z přesilovek se Píseckým povedlo využít – Kica se dostal průnikem až před brankáře Bártu - backhandem neuspěl, z dorážky však uspěl jeho spoluhráč Pošmourný, který v čase 8:49 střílel do odkryté části branky. Písečtí toužili po dvoubrankovém vedení, na modré čáře hledal najíždějícího Kořánka Veselý. Přecenil ale možnosti Kořánka, a tak puk přešel bez dotyku všechny čáry. Chrudimští si připravili také šance a uzavřeli soupeře do pásma. Nebezpečně střílel od modré Zadina, poté i Kříž, proti kterému se Kubiš vytáhl parádním semaforem. Hru na moment přerušil ležící Neckář, který posléze na střídačku odjížděl skrčený s rukama v obličeji. Tento krvavý zákrok se překvapivě obešel bez trestu. Písek se postupně dostával pod chrudimský, zapříčeněný převážnou hrou ve čtyřech. Toho ale Chrudim dokázala využit a v čase 19:02 po Pospíšilově přihrávce vyrovnal příklepem exvajgarský Šulčík. Branka do konce první části padla do písecké branky ještě jedna. Kvůli poposunutí branky nemohla být uznána, a tak byl stav po první třetině smírně 1:1.

Druhá třetina, především její úvod, byla velmi vyrovnaná až v páté minutě se do mírné převahy přehoupl Písek. Tlak píseckých hráčů se proměnil v branku a Písek se v zápase podruhé a naposled dostal do vedení. V čase 25:22 Řehoř z dorážky střely, kterou od modré vyslal Svoboda, překonal Bártu, čímž využil za písecké mužstvo dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem. Po brance domácích tak pokračovala přesilovka Písku 5 na 4, v této přesilovce ale domácí nepředvedli téměř nic, kromě úniku Holce, proti kterému se vypravil Bárta až na modrou čáru. Přesilovku Písečtí zakončili, zajisté nechtěným, zakázaným uvolněním. Tzv. hra nahoru dolu vytváří šance na obou stranách. V píseckém brankovišti musel čelit Kubiš proti střelám Pospíšila a Zadiny, na druhé straně Bárta bedlivě střežil únik Řehoře, zakončený střelou obránce Burkoně, tečovanou až do ochranné sítě za hostující brankou. Nebezpečnost hostů spočívala především z rychlých protiútoků, kterých si písecký sok vytvářel vskutku požehnaně. Jedním z jejich častých organizátorů byl Zadina, který chvilkami až nebezpečně s kotoučem projížděl okolí písecké svatyně. Hezkou akci založil spolu s Beránkem a s Kubištou přečíslili domácí v poměru 3 na 2. Zadina z této akce orazítkoval pravou tyčku domácí branky, více už mu Kubiš se Svobodou a Veselým nedovolili. Píseckým Zadinou se stal Řehoř, který prováděl podobné akce z protiútoku avšak na druhé straně – jeho prudká střela velmi těsně minula horní tyčku Bártovy branky. Neproměněné šance domácích přinesly krutý trest v podobě hesla nedáš, dostaneš! Navíc Zadinovy průniky netrvají věčně bez branky – čase 38:38, původem třinecký útočník, Marek Zadina ujíždí ve vlastním oslabením takřka všem a přesnou střelou nad Kubišovu lapačku vyrovnává stav utkání na 2:2. Druhá třetina se dohrávala v poklidném tempu, mírným tlakem píseckého mužstva.

Třetí fáze zápasu začíná jak jinak než trestem. Na trestnou lavici usedá již v osmnácté vteřině chrudimský Daňo. Přesilovou hru Písečtí sehráli v obranném pásmu Chrudimi. Domácí byli blízko k třetímu překonání brankáře Bárty, úplně nejblíže byl Mikeska, který nastřelil levou tyčku branky hostujícího gólmana. Síly na ledě se však brzy vyrovnaly, především po faulu Filipa Procházky na Pospíšila. Skončeným trestem Daňa se tak dostali hosté do přesilovky, která byla pro Chrudim dobrou možností, jak se dostat poprvé v zápase do vedení. Proti hostujícímu uzavření Písku ve třetině nejlépe vyrukoval Filip Kubiš, který svojí skvělou prácí s hokejkou vyhodil kotouč přes všechny čáry a osvobodil svoje mužstvo. Velké rozčarování na chrudimské střídačce přináší verdikt hlavního rozhodčího signalizující příliš mnoho hráčů na ledě. Další nebezpečná přesilová hra píseckých hokejistů končí zasypáním střel chrudimského gólmana. Důraz Míky v brankovišti Chrudimi se nelíbil Kvaššayovi, který si s Míkou vyměnili spršku nadávek a pošťuchování. Na druhé straně se až ke Kubišovi proháčkoval Daňo, kterého nedovoleně bránil Veselý, jenž si šel odpočinout na dvě minuty za hrubost. Přichází čas hostů – z minima maximus vytěžil ujíždějící Kubišta, který ne- příliš svižnou střelou překvapil Kubiše, jenž si omylem srazil puk za svá záda. V čase 52:14 tak svítí na světelné tabuli průběžný stav 2:3. Písek se rázem ocitá pod chrudimským tlakem a Kubiš musí vzdorovat dalším pokusům Beránka a Zadiny. 55. minuta přináší další aféru, tentokrát kolem záhadně vstřelené branky chrudimského mužstva. Branka nakonec není uznána, a tak písečtí pokračují ve vyrovnávací bitvě. Vyrovnat mohl Řehoř, v jeho rychlém protiútoku ho zastavil až brankář Bárta, proti kterému tváří v tvář neuspěl. Definitivní konec píseckého snažení podtrhl hostující Kříž, jenž s patřičným štěstím sedmdesát vteřin před závěrečnou sirénou upravuje na 2:4. Na zkorigování už Písek nemá příliš sil ani času, a tak se již skóre nemění.

Jan Rybáček, trenér Písku: "Škoda, no. Kluci prokázali obrovskou vůli. Já jim všem děkuju za to, jak bojujou. Jenže na to se nehraje, tři body nemáme a to je hlavní. Byly tam z naší strany šance, po kterých mohl výsledek vypadat jinak. I tak jsme to drželi na dva dva, škoda toho třetího gólu. Po něm nám šla psychika trochu dolů, i když jsme klukům říkali, že se nic neděje, že je ještě třeba něco zkusit. Do konce už ale chybělo málo času, zvlášť proti takhle super mužstvu. Musím sportovně říct, že Chrudim má vynikající, na druhou ligu hodně nadstandardní kádr, který navíc oproti našemu minulému utkání posílilo osm nových hráčů. Hrají opravdu výtečný hokej, mají tři stejné a parádní lajny. Dnes byli od půlky zápasu lepší, nám trošku došly síly. Jenže zase na druhou stranu hrajeme s hráči, kteří byli ještě předevčírem nemocní. V určitých fázích jsme Chrudim sice přehrávali, soupeř byl ale zkrátka lepší. Uznávám porážku."

Ladislav Lubina, trenér Chrudimi: "Nebudu se zabývat tím vším kolem, byl to vyrovnaný zápas, podobný těm, jaké na nás budou čekat v play-off. Pro obě mužstva to byla taková zkouška. Bylo tam dnes hodně přesilovek a oslabení, což bude hrát velkou roli právě i ve vyřazovací části. Je potřeba si to pořádně vyzkoušet. Že jsme dokázali zápas otočit dodá klukům sebedůvěru, to doufám. Také bych ale chtěl, abychom to příště už nemuseli otáčet. Bylo by dobré vést také někdy od začátku."