V prvním utkání úspěšnější Vajgar!

V prvním utkání barážové skupiny si Písečtí nedovedli poradit proti jindřichohradeckému rivalovi. Vajgar využil domácího prostředí a v zápase plném emocí a vypjatých situací v hledišti získává, narozdíl od hostů od Otavy, své první barážové vítězství. Stav utkání otevřel již v páté minutě domácí Vladimír Škoda, v závěru první třetiny ještě stačil vyrovnat David Míka – ten byl ale jediným, kdo se za hosty trefil. Na počátku druhého dějství zvrátil brankou domácí Robert Procházka skóre opět na vlastní stranu, k němu se postupně přidal ještě Zdeněk Šperger a na závěrečných 4:1 uzavřel Robert Horák.
Ve druhém zápase vyhrála Technika Brno v prodloužení na ledě Havlíčkova Brodu 2:1.

Další utkání sehrají Písečtí na vlastním ledě ve středu, jejich soupeřem bude od 17:30 Havlíčkův Brod. Jeho představení najdete v tomto článku.

2.liga ČR sk. STŘED, baráž, po 13.3.2006
Jindřichův Hradec
4:1
1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Vladimír Škoda (Jiří Hanzal), 23. Robert Procházka (David Kupec), 36. Zdeněk Šperger (Lukáš Vomela), 57. Robert Horák (Roman Bílek, Michal Klimeš) - 19. David Míka (Jan Řehoř, Milan Kořánek)

Rozhodčí: Martin Smeták - Hynek Lipina, Tomáš Záviský

Vyloučení: 11:12 Využití: 2:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 1080 Střely na branku: 45:18 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1

Jindřichův Hradec: Jež - Vašíček, Horák, Vomela, Procházka, Kolář, Klimeš, Tesařík - Bílek, Šperger, Kocar, Škoda, Kupec, Mucha, Hanzal, Mrkvička, Fiala
Písek: Pinkas - Veselý, Svoboda, Procházka P., Oranský, Procházka F., Peroutka, Procházka M., Kořánek, Míka, Řehoř, Kubeš, Mikeska, Květoň, Holec, Kašpar, Kica
Prvním atakem se prezentoval hostující Kubeš, ale domácí Petr Jež v brance ramenem vytěsnil mimo tyče. Na druhé straně se však už v páté minutě prodral skrz píseckou obranu Vladimír Škoda a nadvakrát bekendovou ranou překonal Pinkase - 1:0. O dvě minuty mohl vyrovnat Míka, ale zblízka nad Ježem nevyzrál. V sedmé minutě se museli domácí bránit písecké přesilovce, ale naopak na druhé straně zahrozil Hanzal se Škodou. Ve 12. minutě hlavní rozhodčí Smeták svým postojem pomohl rozehrávce hostů a Filip Procházka nebezpečně pálil. Stejně tak i o chvilku později Václav Kašpar. O minutu později trefil masku hostujícího gólmana Robert Procházka. Od 14. minuty hráli domácí další přesilovku, největší šanci měl opět Robert Procházka jeho bombou od modré. V 17. minutě střílel do modré Jiří Vašíček a teč Zdeňka Špergera jen těsně minula branku. Stejná situace se opakovala o pár vteřin později. Střílel Šperger, tečoval Hanzal. Tatáž minuta však přinesla vyrovnání. Hosté se dostali do brejku 2 na 1 a David Míka nedal Ježovi šanci - 1:1. V závěru třetiny ještě Pinkase ostřeloval Jiří Hanzal, ale na remíze po první třetině to nic nezměnilo.

Do prostřední třetiny domácí vlítli aktivně, kapitán Jaroslav Kocar prověřil Pinkasovu lapačku. O chvilku později se provinil písecký Procházka a Vajgar trestal. David Kupec zavezl kotouč do útočné třetiny, na modrou vrátil Robertu Procházkovi a ten nechytatelnou ranou překonal Pinkase - 2:1. Podobný kousek málem o minutu později zopakoval Hanzal. Ve 26. minutě se podél mantinelu dral dopředu Vladimír Škoda, kterého zastavil faul Písku. V oslabení Michala Pinkase vystrašila malá domů, kterou chtěl zpracovat svou holí. Kotouč jen těsně minul branku. V přesilovce ještě pálil Tesařík, na teč nedosáhl Jiří Hanzal. V 31. minutě na sebe poprvé upozornili "fanoušci" hostů, kteří chtěli prolomit policejní kordon mimo jejich vyhrazený prostor. Ve 33. minutě orazítkoval píseckou tyčku Lukáš Fiala. O minutu později hrál Vajgar další přesilovku, během které nedokázal prosadit, ale v samotném závěru šel sám na Pinkase Zdeněk "Kába" Šperger a střelou mezi betony skóroval - 3:1. V závěru třetiny mohl dopředu vyrazit David Kupec, ale písecká obrana čistě odstavila hradeckého útočníka. V poslední minutě prostředního dějství se na útočný výlet vypravil Lukáš Vomela, jeho pokus minul píseckou branku.

I vstup do třetí třetiny byl v režii Vajgaru. Kupec nepropasíroval kotouč mezi Pinkasovy betony. Ve 43. minutě Vojtěch Mrkvička zavezl kotouč do třetiny Písku, Vašíček bombou našel jen lapačku hostujícího gólmana. O minutu později Lukáš Mucha nepodrazil Kořánka, za což si vysloužil dvouminutový trest. Oslabení Vajgar sehrál bez chyby, navíc Robert Procházka bombou od modré vylekal Pinkase. Ve 49. minutě se blýskl písecký Milan Kořánek, když nadvakrát nepřekvapil skvěle chytajícího Petra Ježe. Padesátá minuta se nesla v obrovské šanci domácích. Jaroslav Kocar zavezl puk do třetiny, na modré našel Jana Koláře, ten si sjel mezi kruhy a vystřelit nemohl jen díky faulu Kořánka. Hradecký Lukáš Fiala spálil obrovskou šanci, aby v následné šanci stejně dopadl i hostující Veselý. Na konci 57. minuty hlavní rozhodčí Smeták signalizoval trest pro hosty, který ale nestačil udělit. Hosté jakoby přestali hrát a Robert Horák švihem od modré prostřelil vše před sebou - 4:1. V závěru zápasu měl ještě nadějnou šanci písecký Jiří Svoboda, ale jeho střela po ledě jen těsně minula branku. Závěrečná potyčka Horáka s Kicou již na výsledek vliv neměla. Domácí zaslouženě vyhráli 4:1

Jiří Veber (Jindřichův Hradec): "Zápas nebyl jednoduchý, povinné vítězství máme doma. Měl jsem strach z dlouhé pauzy bez zápasu, ale dobře to dopadlo. Dnes rozhodly přesilovky, že kterých jsme dali prakticky všechny 4 branky. První zápas se nám povedl, ale my musíme jít dál. Písek rozhodně nebyl jednoduchým soupeře."

Miroslav Šperl (Písek): "Dnes oba soupeři předvedli zajímavý hokej. Domácí byli živější, více odpočatí. Zápas rozhodly přesilovky, které nám dnes nevyšly. Chybou je, ža tato barážová utkání pískají extraligoví rozhodčí, na jejichž metr my v druhé lize nejsme zvyklí. Nechci zde rozvádět, co jsme udělali dnes špatně, protože za týden nás čeká odveta."