V domácím prostředí si Písek se Stadionem poradil

První přípravný duel na domácích kluzišti mají hokejisté Písku za sebou. V utkání s Litoměřicemi svěřenci trenéra Stárka vrátili soupeři porážku a porazili jej 3:2. Nejvíce vidět byl útočník Tomáš Nouza, který jednu branku sám zaznamenal a na dvě zbylé přihrál.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., út 23.8.2011
Litoměřice
3:2
0:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 24. Slavík (Nouza, Šperger), 34. Šperger (Nouza), 47. Nouza (Zíb) - 33. Slížek (Horčička), 52. Slížek. Rozhodčí: Dvořák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
Písek: Sedláček - Kolář, Němeček, Zíb, Lukáč, Všetečka, Žovinec, Pavlíček - Nouza, Šperger, Slavík - Nedorost, Mrkvička, Suja - Ferebauer, Vaniš, Polodna - Mošovský, Sýbek, Kudrna.
Litoměřice: Sklíba - Kružík, Drábek, Hora, Kříž, Ketner, Soukup, Drahorád, Bílek, Turenik, Šinágl, Tůma, Novák, Slížek, Horčička, Sajdl, Belay, Gengel, Chamrád, Vávra, Kafan, Keltner.
V první příležitosti zápasu se ocitnul domácí Polodna, gólman Litoměřic si však s jeho střelou z blízka dokázal poradit. Ve čtvrté minutě mohl Drábek otevřít skóre, Sedláček zasáhnul betonem. V dalších minutách hry se sice hrál poměrně svižný hokej, defenzívy obou týmů však měly převahu a soupeře k žádné vážnější situaci nepouštěly. Až v desáté minutě si Ferebauer dvakrát po sobě vystřelil na Sklíbu, ten byl v obou případech úspěšnější. Další vzrušení nastalo v šestnácté minutě, když Polodnovu střelu tečoval před Sklíbou Vaniš, puk se otřel o vnější část branky.

V čase 23:54 Písečtí otevřeli skóre. Josef Slavík svou střelou vymetl pavučiny v pravém horním rohu, 1:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď, jmenovitě Slížek a Novák, ale skóre se neměnilo. Ve dvacáté sedmé minutě mohl vyrovnat Keltner, ale domácí brankář se vytáhnul zákrokem lapačkou. O chvíli později podobnou akci předvedl na druhé straně Slavík, Sklíba rovněž zasáhnul lapačkou. V čase 32:11 hosté dokázali vyrovnat. Horčička chytře našel osamoceného Ladislava Slížka před brankou a hostující útočník lehkým příklepem prostrčil puk pod beton ležícího Sedláčka, 1:1. V čase 33:28 domácím vrátil vedení. Zdeněk Šperger si počkal na pohyb brankáře a následně střílel do odkryté části branky, 2:1. Zbytek druhé periody nepřinesl vážnější příležitost ani u jednoho z týmů.

Na začátku třetí části Sklíba vyrazil Zíbovu střelu před sebe a Suja se dostal k dorážce. Prázdnou branku útočník Písku přestřelil. Ve čtyřicáté čtvrté minutě měl Nedorost na hokejce třetí gól písku, ale domácí útočník zamířil těsně vedle pravé tyče. V čase 46:15 domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Zíbův pas z obrany vyslal do brejku Tomáše Nouzu a písecký útočník Sklíbu prostřelil ranou mezi betony, 3:1. Domácí byli po vstřelené brance jako na koni a dokázali si vypracovat i šance, ale z gólu se nakonec radovali hosté. V čase 51:29 rychlou brankou po vhazování Ladislav Slížek snížil na 3:2. O chvíli později mohl rychle odpovědět Nouza, jehož střela prosvištěla brankovištěm a zastavila se o brusli spoluhráče Špergera, následně litoměřický gólman přerušil hru. Otevřený stav měl za důsledek pohledný hokej, hrálo se nahoru, dolu. V rozhodujících chvílích Litoměřičtí zkusili hru bez brankáře, ale skóre se již nezměnilo. Písek tedy ve druhém přípravném utkání proti Litoměřicím vyhrál 3:2.