V Boleslavi největší prohra sezóny

Středeční nešťastná remíza s Havířovem se promítla do dnešního zápasu měrou vrchovatou. Písek ani jednou nepřekonal výborného Mensatora a sám osmkrát inkasoval, když hattrickem se blýskl Metlička, po gólu přidali Toužimský, Kivoň, Weiss, Havel a Jaroš. Za domácí nastoupily již nové posily - znojemský Zdeněk Ondřej a kladenský Michal Havel. I Písek měl debutanta - útočníka Jaroslava Poláka. V utkání padlo 152 trestných minut. Písek tak poslední rozhodující část základní části I. ligy začal nejhorším možným způsobem, v posledních zápasech se navíc trápí, pod novým trenérem Setikovským ještě nevyhrál. Navíc poté, co další bod získala Třebíč, spadl opět na poslední místo tabulky.
1.liga ČR, 40. kolo, so 15.1.2005
Mladá Boleslav
8:0
3:0, 2:0, 3:0
Branky: 3. Metlička (Oliverius, Morava), 5. Toužimský (Oliverius, Metlička), 19.Metlička (Havel), 32. Metlička (Morava), 34. Kivoň (Ondřej, Mainer), 50. Weiss (M. Krupka, Morava), 56. Havel (Metlička, Oliverius), 59. Jaroš (L. Krupka, Ondřej).
Rozhodčí: Polák – Kis, Špringl.
Vyloučení: 11:15, navíc: Říha 10 min., Štrach 5+do konce utkání – Kořánek, Zika, Řehoř, Kubiš 10 min., Nouza 5+do konce utkání.
Využití: 4:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1650.
Mladá Boleslav: Mensator – Morava, Štrach, Toužimský, Brincko, Kivoň, Mainer, Holý – Nedorost, Hradecký, Kadlec – Jaroš, Ondřej, Říha – Havel, Oliverius, Metlička – Weiss, L. Krupka, M. Krupka.
Písek: Svoboda (32. Kubiš) – Malinský, Chvojka, Burkoň, Neckář, Procházka, Svoboda, Peroutka – Nouza, Šimek, Polák – Řehoř, Míka, Kořánek – Filipi, Zika, Lála – Kica, Pošmourný, Jelínek.
Domácí tentokrát představili dvě nové tváře v sestavě. Michal Havel má v mužstvu do konce sezony hostování z kladenského Rabatu a Zdeněk Ondřej z týmu Znojemských Orlů. Stínem sobotního utkání je ovšem 152 trestných minut udělených úzkostlivě pískajícím rozhodčím Polákem.

Domácím skvěle vyšel úvod zápasu a na začátku třetí minuty po přihrávce Oliveria otevřel skóre zblízka Metlička – 1:0. O dvě minuty později hráli poprvé v zápase boleslavští hokejisté dvojnásobnou přesilovku a tu také využili. Postaral se o to střelou po ledě mezi betony Svobody Toužimský – 2:0. I nadále hráli domácí s obrovskou chutí a převahu korunovali třetím gólem v 19. minutě. Zpoza branky naservíroval puk Metličkovi Havel a Metlička se podruhé zaspal mezi střelce – 3:0. Největší šanci hostí promarnil Šimek. Zcela sám se ovšem proti výtečnému Mensatorovi neprosadil.

Druhou třetinu rozkouskovala řada vyloučených a během dvaceti minut se nestalo, aby obě mužstva hrála v pěti!!! Už po třinácti vteřinách prostřední dvacetiminutovky „vyfasoval“ písecký Nouza za zranění Moravy trest 5 minut plus do konce utkání. Na druhé straně ho ve 29. minutě napodobil Štrach, který stejný trest obdržel za hrubost, když se v přerušené hře pustil do jednoho z hostujících hráčů. Kromě vyloučení se ale diváci dočkali i dalších gólů. Ve 32. minutě například zkompletoval hattrick Metlička. To když v přesilovce vzal osud do svých rukou a tvrdou střelou nedal Svobodovi šanci – 4:0. Po čtvrté inkasované brance pak došlo ke střídání v písecké brance. Svobodu vystřídal Kubiš a ten udržel čisté konto jen necelé dvě minuty. Tlak boleslavského týmu totiž další trefou do černého korunoval Kivoň – 5:0.

V poslední třetině nejprve Mensator dvakrát přivedl hostující útočníky doslova k šílenství, když jim nedovolil skórovat ani z bezprostřední blízkosti. Pak už se hrálo zcela jednoznačně v režii domácího celku. Ten také své zaslouženě vysoké vítězství korunoval dalšími třemi góly. Nejprve po přihrávce M. Krupky překonal ležícího Kubiše Weiss a upravil na 6:0. Poté si Havel vyměnil puk s Metličkou a střelou do prázdné branky zvýšil už na 7:0. Poslední se do listiny střelců zapsal Jaroš, když zužitkoval přihrávku L. Krupky a upravil na konečných 8:0.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): „Nezbývá mi nic jiného, než soupeři poblahopřát k vítězství a předvedenému výkonu. Je ale pravda, že rozhodčí udělal ze zápasu bramboračku. To ale nic nemění na skutečnosti, že soupeř byl o třídu lepší a my prostě v Mladé Boleslavi neměli šanci. Naše mužstvo se dostalo pod tlak, domácí hráli velice dobře, agresivně, chodili do všech soubojů. Soupeře jsem viděl na kazetě a dnes se mi zdálo, že hrál ještě daleko lépe, než v prvním zápase u nás v Písku. Prostě ze strany Boleslavi to byl špičkový výkon. Od nás naopak hodně špatný. Ten výsledek podle toho také vypadá. My jsme si nezasloužili ani dát toho góla. Koncovka při několika málo šancích byla tak nedůrazná, že to prostě na Mensatora nemohlo stačit.“

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): „Určitě po hře, kterou jsme předvedli, musí být hodnocení velice příjemné. Důležité také je, že jsme po delší době ukázali divákům, že umíme dávat góly. Ze začátku zápasu nám pomohli přesilovky a jsem rád, že se nám je tentokrát dařilo proměňovat. Tato skutečnost také zápas výrazně poznamenala. Od páté vstřelené branky už na ledě existovalo pouze jedno mužstvo."