Táborská tvrz těsně odolala

Poprvé v sezoně prohráli písečtí hokejisté v soutěžním zápase s hráči Tábora, po třech předešlých výhrách odešli ze soupeřova ledu 2:3 poraženi. Po bezbrankové první třetině to byl jen domácí tým, komu se ve druhé podařilo skórovat. Těsné vedení navíc rozšířil slepenými dvěma góly ve třetím dějství a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Písečtí ale nasadili mocný finiš, nejprve snížil Nikola Gajovský, ale gól na rozdíl jediné branky přišel už příliš pozdě. Při power-play se 17 vteřin před závěrečnou sirénou prosadil extáborský Tomáš Květoň. Kohouti již stav 3:2 ve zbytku času udrželi.
Doplněno o komentář trenéra Miroslava Šperla.
2.liga ČR sk. STŘED, 31. kolo, so 21.1.2006
Tábor
3:2
0:0, 1:0, 2:2
Branky a nahrávky: 26. Slanec (Györi), 44. Dvořák (Slanec), 45. Györi (Kubíček) - 49. Gajovský (Květoň), 60. Květoň (Řehoř, Mikeska).
Písek: Pinkas - Veselý, Svoboda, Pavel Procházka, Oranský, Neckář (Filip Procházka), Hauer - Řehoř, Kašpar, Kořánek - Květoň, Mikeska, Štefan (Gajovský) - Míka (Holec), Pošmourný, Maroušek
Miroslav Šperl (trenér Písek):
První třetina byla z mého pohledu vyrovnaná, skončila také remízově 0:0. Hráli jsme v ní několik oslabení, ale bránili jsme se dobře. Ve druhé třetině jsme dostali branku, i my jsme měli v prvních dvou třetinách dobré šance, ale nevyužili jsme ani jednu. Úvod třetí třetiny jsme zaspali, dvakrát jsme chybovali v obraně a soupeř odskočil už na 3:0. Odpověděli jsme Gajovským na 1:3, ale další gól jsme potom vstřelili až při power-play krátce před koncem, což už bylo pozdě na srovnání.
Byl to hodně nervózní zápas poznamenaný provokacemi a nešetrnými zákroky. Domácí předvedli na naše hráče dva likvidační fauly, které rozhodčí v prvním případě přehlédl, v druhém udělil pouze dvouminutový trest. David Míka skončil s otřesem mozku v nemocnici, druhým napadeným byl kapitán Milan Kořánek, nedohrál pro zranění ani Zbyněk Neckář. V zápase nám chyběl Vladislav Kubeš, který nenastoupil pro zranění ze zápasu se Strakonicemi. Řekl bych, že nevyhráli ani tak Táborští jako právě jejich pomocník v pruhovaném dresu. Je jen dobře, že už s Táborem hrát nebudeme.