Starší dorostenci vstřelili šest branek, k výhře to však nestačilo

Letňany vstoupily do zápasu skvěle a rychle se ujaly vedení. I když se písečtí mladíci snažili, po dvou třetinách svítil na světelné tabuli stav 2:7, který nenasvědčoval žádnému dramatu. Pražané však třetí třetinu podcenili a svěřenci trenéra Setikovského stáhli manko na rozdíl dvou gólů. Konec střetnutí si však Letci pohlídali a jako favorité utkání nakonec dovedli k výhře.
Extraliga staršího dorostu - sk. STŘED, 13. kolo, čt 2.2.2017, Zimní stadion Písek
Letňany
6:10
1:4, 1:3, 4:3
Branky a nahrávky: 5. Hakl (Kukla), 32. Waller (Hakl, Pokorný), 41. Lang (Stauber), 47. Hakl, 51. Norris (Pechlát), 52. Stauber (Šebesta) – 1. Rousek, 3. Fabiánek, 8. Rousek (Schönbauer), 10. Antoš (Rousek), 22. Fabiánek (Rousek), 28. Gebell, 39. Soukup (Rousek), 48. Fabiánek (Schönbauer), 59. Rousek (Antoš), 59. Antoš (Rousek, Nedorost) . Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 40:63. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:7, 4:7, 4:8, 6:8, 6:10.
Písek: Kříž (28.Křepela) – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha, Kroupa – Waller, Vokoun, Hakl, Novotný, Norris, Novák A. "A", Šebesta "C", Stauber, Pechlát
Letňany: Hamalčík (Pařík) – Gebell, Hlinka, Antoš, Schönbauer – Narovec, Nedorost, Fabiánek "C", Soukup, Bílek, Larsen, Rousek "A", Novák V., Jelínek

Písku se úvod do utkání nepovedl. Ihned z první akce dokázaly Letňany využít maximum, když se pohotovou ranou prosadil Rousek. O srovnání zápasu se pokoušel Norris, když dokázal obejít dva protihráče, ale nedokázal překonat hostujícího brankáře. Během pár minut zvýšil na rozdíl dvou branek Fabiánek. Nádhernou akci vytvořil domácí Waller, když našel před bránou svého spoluhráče, který však nedokázal dostat puk za brankářovo záda. Kontaktní gól na 1:2 vstřelil Hakl, když dokázal dorazit puk do brány. Nádhernou individuální akci předvedl hostující Rousek, který pěknou kličkou obešel jednoho z obránců a bekhendem skóroval. Domácí obrana se předvedla ve skvělém světle, když úspěšně ubránila dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři. V závěru první třetiny přidal čtvrtý gól svého týmu Antoš, když jeho střela vymetla horní růžek branky.

Ani start do druhé třetiny se domácím nepovedl podle představ. Ve druhé minutě se dostal k puku Rousek, který na druhé tyči našel volného Fabiánka, který neměl problém doklepnout puk do sítě. Velkou chybu předvedl domácí obránce, když se mu nepodařila rozehrávka. Puku se ujal Gebell, který v tváří tvář gólmanovi nezaváhal. Joshua Waller předvedl parádní důraz před brankou hostů a snad i silou vůle dokázal propasírovat puk za brankovou čáru. V poslední minutě druhé periody se u písecké brány strhla mela a hostující Soukup toho dokázal parádně využít a vstřelil již sedmý gól svého týmu.

Písek na svého soupeře ve třetí třetině doslova vlétl a během několika vteřin mohl skórovat Patrik Šebesta, který se dvěma střeleckými pokusy pokoušel propálit brankáře, avšak neúspěšně. To však nemuselo domácí mrzet. V následující akci na milimetr přesně trefil mezírku mezi betony Lang. Poté se dostal Písek do oslabení, které úspěšně ubránil a domácí Patrik Šebesta se odvážně vypravil na zteč, ale gólman byl v pozoru a připraven. Na 4:7 snižoval Hakl, který z mezikruží vypálil a překonal brankáře. Avšak o pár chvil později navýšil náskok svého týmu Fabiánek, který využil nepozornosti domácích hráčů. Ihned po buly se kotouče ujal domácí Šebesta a v úniku se pokoušel překonat brankáře. Písek doslova držel pod tlakem svého soupeře a bylo jen otázkou času, kdy padne gól. Tentokráte se o něj postaral Norris, který z pravého kruhu nezaváhal. Z další akce se domácí opět prosadili a z tváří hráčů ve žlutém dresu byla vidět nefalšovaná radost. Stauber využil chybu hostů a bez větších problémů poslal puk do sítě. Letňany si konec utkání dokázaly pohlídat a minutu před koncem utkání se prosadil Rousek. Během posledních několika vteřin předvedla ukázkovou akci trojice Nedorost, Rousek a Antoš, který tuto parádní akci zakončil.