Srovnáno! Písecká Blue Line rozstřílela Vlky

Po středečním bezbrankovém prvním utkání mezi Pískem a Jabloncem, které musela rozhodnout až trestná střílení, přišel v pátek na řadu atraktivní zápas plný gólových příležitostí, jemuž již branky nechyběly. Zasloužili se o ně především hráči Písku, kteří svého soupeře zvláště v druhé polovině utkání jasně přehráli a vyrovnali stav série na 1:1.
Utkání již v druhé minutě nasměroval k vítěznému konci svojí první ze dvou branek Květoň, dvakrát se prosadil také jeho spoluhráč z druhého útoku Kubeš. O zbylé trefy se rozdělili kapitán Kořánek a mladý Miroslav Holec. Písecké hokejisty za vyrovnáním dotáhl výborným výkonem brankář Pinkas, zatímco jeho jablonecký kolega Koťátko, hrdina minulého zápasu, odjel po čtvrtém gólu střídat.

Stav série Jablonec - Písek 1:1

2.liga ČR sk. STŘED, SemiF, pá 3.3.2006
Jablonec nad Nisou
6:2
2:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 2. Květoň (Kubeš, Pavel Procházka), 11. Kořánek (Řehoř, Kica), 26. Kubeš (Oranský, Květoň), 28. Květoň (Kubeš, Mikeska), 49. Kubeš (Květoň, Mikeska), 52. Holec (Kašpar, Kica) - 19. Divíšek (Nyč), 50. Burkoň (Petrmichl, Pešek)

Rozhodčí: Lacina - Štofa, Beneš.
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 700.

Písek: Pinkas - Procházka P., Oranský, Svoboda, Veselý, Procházka F., Peroutka - Květoň, Kubeš, Mikeska - Kořánek, Řehoř, Míka (od 40. min Pošmourný) - Kašpar, Kica, Holec
Jablonec nad Nisou: Koťátko (28. Stejskal) – Chládek, Přemek Jaroš, Špak, Petr Jaroš, Petrmichl, Kolmann - Hruška, Nýč, Měrtl – Divíšek, Herda, Čejka – Burkoň, Pešek, Špaček
Vítěz skupiny Západ začal utkání v Písku značně nešťastně, protože ho již v druhé minutě nachytal v nedbalkách nejproduktivnější hráč domácích Květoň. Tím protrhl hned na úvod střeleckou smůlu z předešlého zápasu a pootevřel vrátka do branky Jablonce. Soupeře však úvodní branka k vyšším obrátkám nevybudila a dál mu chyběl pohyb a větší nasazení, k čemuž se domácí bohužel v první desetiminutovce přizpůsobili. Oba týmy dostaly postupně výhodu přesilové hry, ale ani výhoda jednoho muže v poli je zvýšit tempo nepřiměla. Laxní hosté dokonce v přesilovce kapitulovali, to když rychlík Řehoř ujel ve dvojici s Kořánkem, kterému sice nabídl skákající kotouč, písecký kapitán si s ním ale s bravurou poradil a Koťátko se nestačil podruhé divit.

Jako první z Vlků začal kousat podle očekávání jejich nejzkušenější hráč Nýč, ale Pinkas si s jeho dvěma nebezpečnými pokusy poradil, poprvé lapačkou, podruhé střelu zastavil svým košíkem. V 17. minutě nabídl hostům puk před brankou Míka, ale Pinkas před Petrmichlem opět skvěle zachránil. V 19. minutě už ale další hrubku v defenzívě nevyžehlil, Pavel Procházka ztratil při přesilovce na modré puk a Divíšek našel po sólu přes půl hřiště škvírku mezi betony brankáře Pinkase. Pavel Procházka se ještě před první pauzou snažil svoji chybu napravit nebezpečnou střelou, leč do statistik zápasu se zapsal o chvíli nato až faulem a dvěma trestnými minutami.

V úvodu druhé třetiny zahrozil po buly velmi dobře hrající Holec, jablonecká svatyně však ještě odolala. Při další přesilovce domácího týmu ale opět pevně sevřel Květoňův útok hosty před Koťátka, zakombinoval a přesně zakončil. Kouzlo nepřekonatelného brankáře Koťátka ze středy bylo tatam, Kubeš se radoval již z třetího gólu a ani to ještě nebyl všemu konec. V 28. minutě zavezl Kubeš puk do útočného pásma a poslal vzduchem puk před Koťátka, kde již číhal Květoň a jeho hokejka, která puk z voleje poslala počtvrté do sítě. Koťátko poté přepustil své místo v brankovišti Stejskalovi, ale ani to Jabloneckým ke zvratu nepomohlo.

Po půli zápasu pořádněji prověřili Písečtí i jabloneckého náhradníka. Ten svůj tým v oslabení několikrát podržel, při střele Květoně mu vypomohla i levá tyč. V 37. minutě se předvedl na druhé straně i Pinkas, který po nepřehledné situaci a následných střelách Vlků našel puk v lapačce. Vzrušení způsobila také další prudká střela Holce, která sice skončila na zadním mantinelu, ale odrazila se přesně do brankoviště. Druhou třetinu ukončil svým dalším soubojem s píseckým brankářem Divíšek, tentokrát již byly Pinkasovy betony rychlejší.

Ve třetí třetině si vypracovali Písečtí nejvíce střeleckých příležitostí a k jejímu závěru si již dovolili i exhibiční prvky, a tak se bylo rozhodně na co dívat. Nejdříve ještě navýšil Kubeš po vyšachování obrany vedení na 5:1, aby poté trochu pošmodrchal nervy píseckým fanouškům ukázkovým vlastencem obránce Peroutka, který si rukou srazil centr Burkoně do vlastní branky. Pinkas již se skákajícím pukem nemohl nic dělat. O další dvě minuty projel útočným pásmem Kašpar, o Stejskala narazil puk Holcovi, který z velkého úhlu svítil svůj první gól v play-off. Poslední práci obstaral Pinkasovi opět Divíšek, jeho pokus ale skončil na tyči. Rozhodnutý stav a dobrá atmosféra, to je to pravé pro hračičky z Květoňova útoku, kteří vymýšleli jednu kombinační akci za druhou. Po té nejpodařenější z nich střílel Květoň doslova do prázdné branky, ale vracející se Stejskal robinzonádou hattrick překazil. A tak Květoň na závěr alespoň pobavil diváky předstíraným nájezdem na vlastního brankáře, což jen dokumentovalo momentální herní pohodu píseckého týmu.