Sedláček udržel podruhé nulu a Písek si došel k poklidné výhře nad Hradcem

Písečtí potřetí za sebou odchází z utkání jako vítězové. Pátý Hradec Králové Jihočeši dnes přehráli bez větších potíží, když v prvních dvou třetinách vstřelili po brance a v závěrečném dějství se prosadili dvakrát. Nejvíce se pod domácí výhru podepsal útočník Šimon Antončík, který dvě branky vstřelil a na další dvě přihrál. Dalším hrdinou byl brankář Sedláček, který vychytal již druhou nulu v řadě.
1.liga ČR, 42. kolo, po 23.1.2012
Hradec Králové
4:0
1:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 10. Antončík (Nedorost, Žovinec), 32. Luňák (Antončík, Havran), 52. Antončík (Nedorost), 57. Nedorost (Luňák, Antončík). Rozhodčí: Würtherle - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1270. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 0:0, 4:0.
Písek: Sedláček - Havran, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Vráblík, Lukáč, Dvořák, Kanov - Nouza, Melka, Slavík - Antončík, Luňák, Nedorost - Polodna, Šperger, Mrkvička - Ferebauer, Vaniš, Suja.
Hradec Králové: Čech - Bendík, Karlíček, Hendrich, Poživil, Vágner, Roupec, Čížek - Karpov, Tvrdík, Kubeš - Kadlec, Záhorovský, Kubica - Moskal, Koudelka, Budínský - Berger, Rufer, Nosek.
Vstup do první třetiny se lépe podařil domácím hokejistům, kteří hýřili aktivitou a dobře bruslili. Hned ve druhé minutě se do samostatného úniku dostal Luňák, kterého dokázal obránce hostů zastavit jenom za cenu faulu. V následné přesilové hře se v obrovské šanci neprosadil písecký Nouza, jeho střelu gólman Čech zlikvidoval. Jihočeši svůj tlak nakonec dokázali využít. V desáté minutě využil svého důrazu před brankou Antončík, který se natáhl po odražené střele a dorazil puk do odkryté klece. Hosté chtěli na obdrženou branku rychle odpovědět, začali vyrovnávat hru a odměnou jim byla přesilová hra pět na tři, ve které, od sedmnácté minuty, zamkli Písecké v obranném pásmu. Domácí tlak přečkali a odnesli si do kabin jednobrankové vedení.

Druhá část začala ve vysokém tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a obě mužstva se snažila o úpravu skóre ve svůj prospěch. První výraznější šance ve druhé třetině byla k vidění ve dvacáté sedmé minutě, když mohl náskok Písku zvýšit Ferebauer a chvíli po něm i Melka, ale žádný z nich nebyl úspěšný. V čase 31:06 se písečtí hokejisté radovali znovu, když se v přesilové hře prosadil Luňák - 2:0. Ve zbytku prostřední části se dostali ke slovu i hosté. Nosek i Vágner ale ztroskotali na výborném Sedláčkovi.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Královehradečtí. Ve čtyřicáté třetí minutě zazvonila po střele Bergera tyčka Sedláčkovy branky. Píseckým se úspěšně dařilo likvidovat útočné výpady hostů, hlavně zásluhou výborně chytajícího Sedláčka. V polovině poslední části se tak ke slovu dostali opět domácí, když Antončík dokázal využít obrovského závaru před brankou a dotlačil kotouč za Čechova záda – 3:0. Obdržená branka poslala hostující hráče do kolen a Písečtí drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou. V čase 56:38 se do útočného pásma proháčkoval Nedorost a střelou z kruhu vymetl pavučinku v Čechově kleci - 4:0. Frustrovaní hosté už se nezmohli na žádnou nebezpečnou akci a domácí hlídali příznivý výsledek, a proto utkání skončilo zaslouženou výhrou Jihočechů.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Myslím, že to bylo pro diváka velmi pohledné utkání. Oba týmy hrály s nasazením, jen my jsme asi byli trošku zodpovědnější. Měli jsme větší chuť po vítězství. Hned v první třetině jsme se poměrně rychle dostali do vedení. Ve druhé části se nám podařilo přidat druhou branku a do závěrečné třetiny jsme šli s tím, že náskok musíme udržet. Hráče musím za tu poslední část moc pochválit, sehráli to naprosto perfektně, přidali jsme dva góly a zvítězili 4:0. Jak jsem už jednou říkal, ani Hradec nehrál špatně. My jsme ale v takové situaci, že pokud chceme naplnit naše cíle, musíme bodovat pokud možno s každým a nehledět na to, jestli je to Hradec nebo někdo jiný. Všichni včetně Sedláčka odvedli moc dobrý výkon. Samozřejmě, nějaké malé chyby se v naší hře objevily, nešlo ale o nic zásadního. Myslím, že tým hraje v obrovské pohodě a projevuje se to také naprosto skvělou atmosférou v hale. Diváci se baví hokejem a pro tým je to moc příjemné tady hrát.