První tým tabulky ztroskotal v Písku

Pohledné představení nabídlo utkání 14. kola mezi dvěma ambiciózními týmy v druhé lize. Radostněji zápas dopadl pro domácí mužstvo především díky velmi dobře odehrané druhé třetině, kdy během šesti minut nadělilo soupeři tři góly, trefili se postupně Pavel Procházka, Pindiak a Milan Kořánek. Vrchlabští si v celém zápase nevěděli rady s v pohodě chytajícím brankářem Pinkasem, jen jedinkrát se jim podařilo píseckou jedničku přelstít - naděje hostů oživil před druhou přestávku Jakubec. Nervózní závěr utkání prosvětlil svým příspěvkem do Ševčíkovy branky Kubeš a upravil na konečných 4:1.
2.liga ČR sk. STŘED, 14. kolo, so 5.11.2005
Vrchlabí
4:1
0:0, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 22. Pavel Procházka (Mikeska, Květoň), 26. Pindiak (Neckář, Kořánek), 28. Kořánek (Řehoř), 59. Kubeš (Mikeska) - 27. Jakubec (Šesták).

Rozhodčí: Ondřej - Fiala, Urban.
Vyloučení: 8:10, navíc Míka (P), Pešán a Ševčík (oba V) 10 min, Beránek (V) 5 a do konce.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 600.

Písek: Pinkas – Neckář, Pindiak, Oranský, Pavel Procházka, Filip Procházka, Hauer - Míka, Kořánek, Řehoř - Květoň, Mikeska, Kubeš - Pošmourný, Maroušek, Kašpar - Gajovský.
Vrchlabí: Ševčík - Beránek, Borůvka, Matějíček, Mervart, Měrtl, Vyskočil - Loskot, Jakubec, Šesták, Hlaváček, Plodek, Basa, Pešán, Vondrlík, Kříž, Kristek.
Hned ve druhé minutě vyzkoušel od modré brankáře Ševčíka Pavel Procházka a poté ukázkově prošel obranou hostů Kubeš. Vrchlabští okamžitě odpověděli průnikem Loskota. V 5. minutě následovalo první vyloučení, v početní výhodě se ocitli hosté, ale na ledě by to jen málokdo poznal. V 8. minutě se situace obrátila a do přesilové hry šli domácí, ale střelec Květoň se při ní v nejvýraznější šanci neprosadil. V 10. minutě se odhodlali k útoku také hráči Vrchlabí, nejprve po nahrávce Borůvky střílel Pešan, později ještě z kruhu Hlaváček a od modré Matějíček. Domácí se ale zaskočit nenechali a hned dvakrát se dostal do vynikající příležitosti navrátilec Neckář. Na závěr třetiny ještě potrápil domácího Pinkase Šesták a střelou z mezikruží Matějíček.

Přestože i v první třetině bylo rozhodně na co koukat a útočné snažení mužstev určitě nebylo omezené důslednou defenzivou, ve druhé třetině tempo vygradovalo. Hned dvě minuty po první pauze přišel gól a utkání dostalo nový náboj. Brankový účet otevřel písecký obránce Pavel Procházka, který bekhendovým prostřelením klubka hráčů před Ševčíkem zužitkoval chvilkový tlak svého mužstva. Hosté mohli zakrátko šťastně vyrovnat, když Pinkas jen zkontroloval, jak se Měrtlovo spíše nahození otřelo o vnější tyč. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat - hosté vyrobili krátce za sebou dva fauly, které potrestal nejprve rozhodčí Ondřej a poté i přesnou ranou do horního růžku branky obránce Pindiak. V této pasáži zápasu postihl hostující hráče velký útlum a domácí tým toho dokázal využít i potřetí. Dvě minuty po Pindiakovi se povedlo překonat Ševčíka i bojovníku Kořánkovi, který si tak připsal svůj druhý gól v sezoně.

V 34. minutě při vlastní přesilovce vyrobili domácí hrubici na útočné modré čáře a nechali ujet s pukem na holi Basu, který zamířil nejprve mezi gólmanovy betony, poté vyražený puk poslal jen do tyče. Situace se opakovala ve 37. minutě, Pinkas se napoprvé vyznamenal i při sólu Šestáka, ale tentokrát už dorážka byla gólová – Jakubec snížil na 3:1 pro domácí. Neukázněnost hráčů Vrchlabí přinesla na závěr třetiny svěřencům trenérů Šperla a Slabého další dvojnásobnou přesilovku, ale slušně zaměstnaný Ševčík naděje svého týmu na přijatelný výsledek uchoval i do závěrečné třetiny.

Třetí část nabídla opět svižný hokej a otevřenou partii, která se musela divákům líbit. Vrchlabští do ní nastoupili s velkou snahou o vymazání brankového rozdílu, domácí naopak chtěli pojistit svoje vedení uklidňující čtvrtou brankou. I přes několik solidních příležitostí na obou stranách se žádnému týmu svůj cíl splnit dlouho nedařilo, a tak přišlo definitivní rozhodnutí o dělbě bodů až dvě minuty před koncem. Postaral se o něj produktivní druhý útok domácích, který si pohrál s vrchlabskou obranou a Kubeš sám sebe odměnil za svůj již tradičně dobrý výkon efektní brankou. Místo power-play hosté nabídnuli alespoň závěrečnou strkanici, při níž si na domácího kapitána vyšlápl o hlavu větší Beránek, ale ani on na píseckém ledě nezvítězil.

Trenér Písku Karel Slabý:
Mám z vítězství velkou radost, protože kdybychom prohráli, tak bodový odstup Vrchlabí od nás už by byl moc velký. My jsme v posledním zápase v Nymburku sehráli nešťastný zápas, ztratili jsme tam všechny body, přestože jsme to tam měli dobře rozehrané, takže další ztráta by hodně mrzela. Teď jsme rádi, že jsme to napravili, myslím si, že jsme udělali radost i divákům, že náš výkon byl dobrý, i když některé chyby tam samozřejmě byly, ale to hokej přináší.