První prohra před domácím publikem

P í s e k - Zcela jistě se dnešní zápas nevyvíjel podle představ píseckých fanoušků. Po vysokých výhrách v Klatovech i na Vajgaru, přišla prohra právě s klatovským celkem. Hokej byl rychlý a rozhodně si neodpočinul ani jeden z brankářů a ani jedna obranná dvojice.
přípravné zápasy A-týmu, přípr., čt 27.8.2009, Zimní stadion Písek
Klatovy
3:5
2:3, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 8.Šulčík (Bernad), 15.Heršálek (Šulčík), 25.Gába (Javůrek) - 7.Straka (Kocman), 12.Kuželík (Hobl), 14.Valečka (Maxa), 53. Babka (Hobl) 54.Špaček (Sýkora). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 305.
Písek: Pipek (Pinkas) - Procházka P., Kalečík, Procházka R., Žlůva, Mazanec, Heršálek, Všetečka, Burkoň - Hovora, Bláha, Javůrek - Ježek, Šulčík, Květoň - Míka, Suchánek, Gába - Bican, Bernad, Slavík
Klatovy: Halmoši (Šproch) - Hochman, Valečka, Holub, Černý, Babka, Straka, Kocman, Špaček, Maxa, Sýkora, Kuželík, Hobl, Kepl

Již v úvodních vteřinách utkání bylo znát, že se tentokrát bude hrát v rychlejším tempu než ten nedělní. Hned ve třetí minutě odstartoval vlnu vyloučení písecký Ondřej Gába. V sedmé minutě zápasu soupeř otevřel skóre, když Michal Straka dorážel neúspěšný nájezd Jakuba Kocmana - 0:1. Ovšem Písečtí na svou odpověď nenechali dlouho čekat. Přibližně za minutu švihem vypálil Halmošimu branku Petr Šulčík - 1:1. Ve třinácté minutě využili hosté přesilovky a po nahrávce Hobla se trefuje Roman Kuželík - 1:2. Přibližně minutu poté se trefil do Pipkovi branky další klatovský hráč Miroslav Valečka - 1:3. Ovšem přesně po minutě, též z početní převahy, se parádní střelou od modré trefil Luboš Heršálek a snížil tak stav na časomíře - 2:3. V osmnácté minutě, ve vlastním oslabení, unikl Tomáš Květoň hostující obraně, ale Halmošiho nepřekonal. Třetinu zakončily hned dvě šance Josefa Slavíka, který ovšem puk za brankovou čáru také neposlal.

Druhou dvacetiminutovku odstartoval Josef Slavík opět velmi krásnou akcí, když ke zklamání všech přítomných fanoušků, nepřetavil parádní souhru s Petrem Šulčíkem. Ovšem hned dvě minuty poté všem spravil chuť Ondřej Gába, když srovnal skóre - 3:3. Následně si obě strany vysloužily po dvou přesilových hrách - všechny však bez využití. Na holi měl zvýšení skóre v třiatřicáté minutě David Míka, avšak ani on Halmošiho nepřekonal. V šestatřicáté minutě, v další z přesilových her, se před brankou Halmošiho vytvořil menší závar - klatovský gólman, ale své spoluhráče nezklamal a za svá záda puk nepustil.

Poslední třetinu začínali písečtí v oslabení - Ondřej Žlůva si odpykával trest za podražení, který přerušila přestávka. Půl minuty dokonce hrál Písek ve třech, i toto oslabení, ale modrožlutí přečkali bez újmy na skóre. Výraznější šanci ukázal až v devětačtyřicáté minutě Milan Bláha, když trefil břevno branky hostujícího mužstva. I další dvě šance Píseckých Halmoši vykryl. Další gólovou akcí Klatov byla v třiapadesáté minutě přesně mířená střela Richarda Kepla - 3:4. Za pětadvacet vteřin sny píseckého mužstva o další výhře zkazil Petr Špaček, který tak ztvrdil první vítězství svého týmu v základní hrací době - 3:5. V posledních minutách měli ještě domácí na holích několik hezkých šancí, ovšem snížit už se jim nepodařilo.