První porážka sezony se zrodila ve Strakonicích, Písek přesto stále vede ligu

Teprve sedmý zápas vyústil v první porážku píseckých hokejistů v sezoně. Hráči Písku na ledě nedalekého soupeře takřka celý zápas dotahovali náskok Strakonic a ani závěru se jim nepodařilo brankově se dotáhnout. I přes porážku 5:3 se IHC drží na první příčce tabulky krajského přeboru s bodovým náskokem na Český Krumlov.
KL mužů 2013/2014, 7. kolo, ne 3.11.2013
Strakonice
5:3
3:2, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Černý (Kadlec, Řehoř), 8. Černý, 15. Hora (Růžička, Pangrác), 36. Pangrác (Růžička, Kovář), 60. Binder (Čadek) - 15. Jungbauer (Nikodém), 17. Kořánek (Procházka), 59. Mošovský (Jungbauer, Burkoň). Rozhodčí: Němec - Karlín, Jirovský. Vyloučení: 8:9, navíc Mošovský (PIS) - 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1050. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
Strakonice: Myslivec - Hřebíček, Všetečka, Hrubý, Ondrejec, Kovář, M. Řehoř, Škoda, Pangrác, Černý, Růžička, Čadek, Bouška, Major, Kadlec, Hora, Binder, Andrle, Gross.
Písek: Mazúch - Mazanec, Jirků, Burkoň, Neckář, Procházka, Dvořák, Tajbl - Gába, Mošovský, Kořánek - J. Řehoř, Stropnický, Javůrek - Nikodém, Jungbauer, Volf.
Domácí hráči Strakonic vstoupili do utkání velmi aktivně a již ve 2. minutě se po pravé straně uvolnil Pangrác, jeho střelu k pravé tyči ale Mazuch vyrážečkou zneškodnil. Nakonec to byl ale písecký brankář, který lovil puk ze své brány jako první. O pouhé dvě minuty později Černý z mezikruží zamířil nad lapačku hostujícího gólmana a Strakonice se ujaly vedení – 1:0.

Píseckým se na začátku utkání vůbec nedařilo. Špatné rozehrávky následně využil opět Černý a ranou k pravé tyči vylepšil náskok svého týmu na dvoubrankový. Teprve poté zahrozili také před zápasem favorizovaní hosté. Po pěkné akci v přečíslení pálil nad branku Mošovský, po něm zakončoval také Řehoř, jeho pokus ale mířil pouze do hrudi strakonického brankáře.

Nakonec se však hráči IHC dočkali alespoň snížení, a to v 15. Minutě, kdy Nikodémovu střelu tečoval Jungbauer a Písek snížil na 2:1. Jenže radost hostů z úvodní branky netrvala ani minutu. Domácí opět odskočili díky šťastnější trefě Milana Řehoře, který úspěšně doklepnul odražený kotouč – 3:1. Jenže ani to nebylo v první části utkání zcela vše.

Stav se měnil ještě jednou v 17. minutě, když Písečtí bleskově využili přesilovou hru již po čtyřech vteřinách. Směr Procházkovy střely od modré upravil Kořánek a stav utkání se upravil na 3:2. Hostujícímu celku se málem podařilo před první přestávkou také dorovnat, když v posledních vteřinách první fáze utkání Burkoň nastřelil horní tyčku.

Druhou část zápasu odstartovali aktivněji hosté z Písku, avšak následně svěřenci Setikovského museli čelit přesilovkám soupeře, které však beze změny stavu ubránili. Korekce nastala v prostřední části až ve druhé polovině. Ve 36. minutě pustila písecká obrana k zakončení Pangráce, jehož první střela se ještě neujala, z následné dorážky se domácí útočník však již nemýlil – 4:2.

Do posledního dějství Písečtí nevstupovali v příliš jednoduché pozici. Přiblížit se bodům se jim podařilo až 61 vteřin před koncem třetí části, kdy vykřesal naději Mošovský, který zužitkoval křížnou přihrávku od Jungbauera – 4:3. Poslední minuta hry však přinesla pouze definitivní pojistku ze strany Strakonic. Ranou do odkryté klece definitivně rozhodl o vítězi utkání Binder.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): Rozhodla bojovnost, navíc nám se nedařilo v koncovce a řadu šancí jsme neproměnili. Klobouk dolů před soupeřem, který do toho dal všechno, i když jsme mu to svými chybami dost ulehčili. Strakonice hrály více srdíčkem, chtěly vyhrát za každou cenu. My jsme zápas pojali dost profesorsky. Už před zápasem jsem říkal, že jednou ta porážka přijít musí. Nepřáli jsme si, aby přišla zrovna tady, na druhou stranu možná je to i dobře, protože hráči si po šesti výhrách možná mysleli, že to půjde samo, že se nenajde tým, který by nás porazil.