Po výhře nad Žďárem dočasně v čele ligy!!!

Už první minuty naznačily, že Žďár není na konci tabulky náhodou. Písečtí brzy zjistili, že si dneska mohou s pukem hrát a pořádně si ho užít a tak ho špatně bruslícím hostům příliš nepůjčovali. Co chybělo, byly však střely a branky a tak gólů v síti mohlo být mnohem víc. První půlku brankového přídělu zařídili Kubeš, Květoň a Mikeska, tedy kompletní druhý útok, další tři branky dali Hauer, Řehoř a v poslední minutě Míka. Za hosty odpovídali Tůma a Zikmund. Písek v tréninkovém tempu porazil Žďár a díky lepšímu skóre se dostává před nedělní dohrávkou dosud prvního Vrchlabí do čela své skupiny!!!
2.liga ČR sk. STŘED, 12. kolo, so 29.10.2005
Žďár nad Sázavou
6:2
2:1, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4. Květoň (Kubeš, Mikeska), 9. Kubeš (Květoň), 30. Mikeska (Květoň, Kubeš), 32. Hauer (Květoň), 36. Řehoř (Pindiak, Maroušek), 60. Míka (Maroušek, Peroutka) - 16. Tůma (Lupač), 60. Zigmund.
Vyloučení: 8:8.
Využití: 1:0.
Diváků: 600.
Písek: Pinkas – Oranský, Pavel Procházka, Filip Procházka, Hauer, Pindiak (od 41. Michal Procházka), Peroutka - Míka, Maroušek, Řehoř - Květoň, Mikeska, Kubeš - Pošmourný, Kořánek (41. Gajovský), Kašpar.
Žďár nad Sázavou: Hrachovina (Trtík) - Lupač, Smejkal, Raška, Srnský, Zigmund, Klapka, Sláma, Pleva - Plachý, Tichý, Novák, Šťastný, Tůma, Kaut, Štěpka, Dítě, Tulis, Hanus, Muhlfait, Sobotka.
O rychlý začátek se postaralo mužstvo domácích zmatkem před gólmanem hostů hned ve druhé minutě a zanedlouho poté vynikající šancí Pošmourného. První branku ale vstřelil ve čtvrté minutě utkání, po asistenci Kubeše a Mikesky, bez zaváhání Květoň. V 7. minutě přišla první přesilová hra Písku a o gól se opět neúspěšně hlásil Pošmourný. O necelou minutu později se před gólmanem hostů objevil také Pindiak, ale ždárská obrana byla pozorná. V 9. minutě skvěle “namazal“ přihrávku Květoň svému parťákovi z útoku Kubešovi a ten nekompromisně umístil kotouč pod břevno – 2:0. Do první vážnější situace se dostalo mužstvo Žďáru až teprve v 11. minutě, za vším přitom stálo nenápadné nahození puku, kterého chtěl využít Ščepka. Poté se vrátili opět ke slovu domácí, Kubeš několika průniky zamotal obraně hostů hlavu, navázali na něj F. Procházka, Maroušek a posléze ještě P. Procházka, kteří několikrát otestovali brankáře Žďáru. Tým hostů si nebyl schopen vytvořit příliš slibných příležitostí - o to více diváky překvapila krásná přihrávka Lupače a následný gól Tůmy na 2:1. Hra po této akci rapidně zvolnila tempo a do konce první třetiny vynikal na kluzišti pouze Kubeš.

Začátek druhé třetiny patřil opět domácímu celku, šance si postupně vytvořil Řehoř a krásnou střelou od modré Pindiak. Ještě nebezpečněji vypadala vynikající přihrávka Míky na svého spoluhráče Marouška. Žďár o sobě dal vědět až ve 28. minutě, při početní výhodě se o vstřelení branky nejvýrazněji snažil Hanus. Gól však padl na druhé straně, ve 30. minutě nahrál zpoza branky Kubeš a Mikeska zvýšil na 3:1. Hned dvě minuty poté hráli domácí přesilovou hru, z kruhu nahrál Květoň na Hauera, ten si najel od modré před Hrachovinu a Písek vedl již 4:1. Žďár mohl velmi rychle odpovědět, střílel Muhlfait, Pinkas vyrazil a následoval zmatek před brankou, nakonec tuto situaci vyřešil až Pindiak, který kotouč vykopl z brankové čáry. Situace naprosto totožná následovala v 36. minutě v defenzívě hostů, písecký tým si však ve skrumáži hráčů poradil lépe a tak Řehoř, po spolupráci s Pindiakem a Marouškem, bez problémů skóroval na 5:1. Domácí IHC zbývající 4 minuty druhé třetiny kontroloval kotouč, o pozornost Hrachoviny se postaral ještě Míka po spolupráci s Řehořem a v poslední minutě F. Procházka.

Třetí třetina začala skvělým průnikem P. Procházky. Poté Gajovský zpoza branky přihrál na najíždějícího Marouška. Následovaly šance Hauera a především Kubeše, kteří si chvilkami naprosto ukázkově pohrávali s obranou hostů. V 52. minutě si ještě vytvořil skvělou příležitost Řehoř a v 55. minutě se postaral o pořádné rušno před brankou Žďáru M. Procházka. Jinak se ovšem poslední dějství odehrávalo ve velmi klidném tempu, které vyrušily snad jen dvě drobné šarvátky a dva góly v poslední minutě utkání… Z prvního z nich se radoval Zikmund, kterému pomohlo výrazně štěstí, hosté tak přesto snížili na rozdíl tří branek. Jejich radost ovšem netrvala dlouho, definitivní tečku za utkáním udělal totiž ještě 20 vteřin před koncem Míka.

Miroslav Šperl (trenér domácích):
“Hosté se snažili hrát tvrdě, ale nestíhali a tak jsem vcelku rád, že jsme to na ledě přežili bez vážnějšího úrazu. Chtěli jsme se více prosadit kombinační hrou. Pěkné okamžiky jsme střídali s naprosto nehokejovými a hodně jsme se přizpůsobili hře hostů. Kombinační hra by na soupeře určitě platila více, byli jsme hodně rozházení, beci naprosto zbytečně útočili, útočníci si tam přebírali práci a kdyby naše mužstvo více dodržovalo to, co jsme měli hrát, tak si myslím, že jsme mohli vyhrát výraznějším výsledkem a nemuselo nás to stát tolik sil.“