Písek vydřel na svém ledě dva body

Písečtí hokejisté si po zápasu s Havlíčkovým Brodem připsali dva body, i přes to zavládnul v píseckém táboře smutek. Ostatní týmy, které se pohybují kolem nás totiž také vyhrály. Nějaký čas tedy budeme vídat Písek na chvostu prvoligové tabulky. Minutu před koncem třetí třetiny poslal Písecké do vedení Plášek. Jenže za půl minuty si prodloužení vynutil písecký odchovanec Holec. Bonusový bod pro Písek vystřelil v nastaveném čase Bauer. V dalším zápase pojedou hráči trenérů Krupky, Suchánka a Míky do Berouna.
1.liga ČR, 17. kolo, st 10.11.2010
Havl. Brod
4:3p
0:1, 2:0, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 28. Nedvěd (Vojta, Fadrný), 35. Suja (Všetečka, Nedvěd), 59. Plášek (Heš, Kudrna), 63. Bauer (Fadrný) - 19. Třetina (Němec), 47. Jelínek (Pavlík, Endál), 60. Holec (Třetina, Jelínek). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 890. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Písek: Jágr - Procházka, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, Novák, Všetečka - Mikšovský, Polodna, Nedvěd, Slavík, Kopecký, Kudrna, Plášek, Bauer, Suja, Dragoun, Fadrný, Stejskal, Ferebauer.
Havl. Brod: Suchan - Morava, Roth, Stomko, Vošmik, Fiedler, Soldán, Pavlík, Kempný - Jelínek, Zábranský, Holec, Zohorna, Micka, J. Ondráček, Endál, Němec, Rytnauer, Třetina, M. Ondráček.
Úvod utkání by se dal zhodnotit jako klasické „oťukávání“ a žádný z týmů si nevytvořil příležitost, která by zaváněla gólem. Až v desáté minutě, kdy domácí sehráli pohlednou akci na několik málo doteků, kterou zakončoval Bauer, ale z bezprostřední blízkosti Suchana nepřekonal. V následujících minutách se hrál poměrně svižný hokej, ale chybělo vážnější ohrožení brány soupeře. V patnácté minutě to už vypadalo, že Písek otevře skóre. Střelu Vojty vyrazil Suchan přímo na Fadrného, který ovšem nezpracoval kotouč a ze šance nebylo nic. V čase 18:03 udeřilo na druhé straně. Kempný vystřelil od modré čáry, poté kotouč poskakoval v píseckém brankovišti. Miroslav Třetina dorážkou poslal „Rebely“ do vedení.

První část vyhráli hokejisté Havlíčkova Brodu, díky gólu Kempného. Hra byla celkem vyrovnaná a šanci na bodový zisk měli určitě obě mužstva.

Na začátku druhé periody měli velké příležitosti k navýšení vedení hostů Jelínek a Endál. Oba hráče vychytal Jágr. Na začátku dvacáté čtvrté minuty si dobrou příležitost vypracoval Němec, jeho bekhendové kličce ovšem scházela přesnost. Ve dvacáté sedmé minutě nabídli „Rebelové“ domácím přesilovku 5 na 3 trvající necelou minutu. Vzápětí šel na trestnou lavici další hráč hostů a tuto výhodu už Písek využil. V čase 27:12 přihrál Vojta na modrou čáru Zdeňku Nedvědovi, který přesnou střelou k levé tyči vyrovnal na 1:1. Přesilová hra 5 na 3 pokračovala, tentokrát se havlíčkobrodští hráči ubránili. Ve třicáté druhé minutě uniknul ve vlastním oslabení Slavík, jeho nájezd písecký brankář chytil. V čase 35:15 vystřelil od modré čáry Všetečka, puk tečoval Jakub Suja a přesně vymetl pavučiny v levém horním rohu Suchanovy brány. Ve třicáté osmé minutě sehráli Písečtí útočnou kombinaci, ležícího Suchana ale nikdo nepřekonal.

Ve druhé třetině se domácím podařilo otočit vývoj utkání, zásluhou Nedvěda a Suji. Do třetí části si tak Písek odnášel jednobrankové vedení.

V čase 46:29 se hostům podařilo vyrovnat. Po Pavlíkově střele dorazil puk za bezmocného Jágra Petr Jelínek V padesáté třetí minutě se Písečtí radovali ze třetího gólu, ale radost jim překazil sudí, který rozpažil. Od padesáté sedmé minuty se Písek dostal do tlaku, který navíc podpořilo vyloučení hostujícího hráče. V čase 58:45 se Písek dostal do vedení. Na Suchana mířilo nahození, které neudržel v lapačce a pohotový Karel Plášek dorazil kotouč do havlíčkobrodské brány, 3:2. Přibližně minutu před koncem třetí periody zkusili hosté hru bez brankáře, která byla navíc podpořena přesilovkou. V čase 59:15 „Rebelové“ vyrovnali. Drtivý tlak hostů zužitkoval Miroslav Holec, který dorážel prakticky do odkryté klece a vynutil si tak prodloužení.

To mohl Endál rozhodnout po patnácti sekundách, ale samostatný únik dokázal dotáhnout do gólového konce. V čase 62:31 Jakub Bauer doklepnul puk za Suchanova záda a rozhodnul tak o tom, že bonusový bod zůstane u řeky Otavy.

David Míka (asistent trenéra Písku): Myslím si, že do zápasu jsme vstoupili dobře. Bohužel soupeř vstřelil trochu šťastnější branku a šel do vedení. Řekli jsme si, že musíme hrát aktivněji a docela se nám to ve druhé třetině dařilo. Využili jsme dvě přesilovky a získali vedení. Naše vedení mohlo být i výraznější. Přesilovek bylo více, bohužel se nám ale více početních výhod využít nepodařilo. Ve třetí třetině jsme nastřelil snad břevno a troufám si říct, že kdybychom utekli na 3:1, už bychom výhru udrželi. Soupeř však srovnal a stejně tak tomu bylo ještě na konci, kdy jsme inkasovali při soupeřově power-play. Na druhou stranu jsem rád, že se nám podařilo v prodloužení získat druhý bod. Výkon byl poměrně dobrý, myslím, že je konečně vidět, že se tým zvedá. Dnešní soupeř měl řadu kvalitních hráčů ze Slavie a přijel velice silný. Takže nás dva body rozhodně těší.

Petr Novák (trenér Havlíčkova Brodu): Písek u nás vyhrál v prodloužení a my mu chtěli porážku z vlastního ledu vrátit. Vzhledem k vývoji je pro nás bod ale dobrý. Je to bod z venkovního kluziště, a ten je vždy cenný. Zápas jsme dotáhli do prodloužení a tak už je to jenom o štěstí.