Písek vedl o tři branky, nakonec rozhodovaly o vítězi až nájezdy

Takový start, jaký mělo čtvrteční utkání, takový v Písku dlouho nezažili. Domácí tým předvedl mimořádně povedený vstup do utkání, kdy se svěřenci Suchánka a Míky během úvodních pětatřiceti vteřin dvakrát prosadili. Náskok Jihočechů se postupně vyšplhal na tříbrankový a ještě k závěru druhé části vedl písecký tým 4:1. Havlíčkův Brod ale ve třetí třetině zabral a ještě na konečných 5:5 po základní hrací době v poslední minutě srovnával Vojtěch Němec. Oba týmy si mezi sebou rozdali ještě nájezdový souboj, ve kterém byli úspěšnější hráči Písku. Vítězství 2:0 v dovednostní soutěži zajistili Písku úspěšní střelci Polodna a Robert Procházka.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., út 24.8.2010
Havl. Brod
6:5sn
3:1, 1:1, 1:3 - 1:0
Branky a nahrávky: 1. Stejskal (Kellner), 1. Polodna (Ferebauer), 8. Šulčík, 31. Kellner (Vomela, Vráblík), 58. Ferebauer (Kudrna) - 7. Fiedler (Wachowski), 38. Fiedler (Knotek), 53. Zohorna (Sedlák, Hotarek), 55. Knotek (J. Milfait), 60. Vojtěch Němec (Hotarek). Vyloučení: 6:8, navíc Wachowski (HBR) - 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 320. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5.
Písek: Kubeš - Vomela, Vráblík, Mazanec, Výborný, P. Novák, Čintala, R. Procházka, Dietz, Kalečík - Kellner, Stejskal, Mikšovský - Kudrna, Ferebauer, Polodna - Mošovský, Bláha, Slavík - Kořánek, Suja, Šulčík - Urbanec, V. Novák.
Havl. Brod: Krch - Hotarek, Soldán, Wachowski, M. Blažek, Novotný, Musil, Václav Němec, Hájek, Švaňhal, Sedlák, Zohorna, Fiedler, Vojtěch Němec, Hadrava, Varga, J. Milfait, Szilva, M. Milfait, P. Blažek, Knotek.
Utkání začalo pěkně zhurta. V čase 0:19 Kellner našel zcela volného Vladimíra Stejskala, který prostřelil Krcha mezi betony. Hráči Havlíčkova Brodu se nestačili divit, v čase 0:35 svítilo na světelné tabuli už 2:0. Ferebauer chytře přihrál před bránu Stanislavu Polodnovi a ten měl snadnou pozici. Hosté se poprvé osmělili ve třetí minutě Hotarek vystřelilo modré čáry, písecký brankář byl pozorný. Zápas se hrál i nadále ve svižném tempu. V páté minutě se sám na domácího brankáře řítil Švaňhal, ovšem jeden z píseckých obránců mu zakončení zabránil. V čase 6:11 se „Rebelům“ podařilo snížit. Jonáš Fiedler střelou zápěstí od modré čáry prostřelil domácího gólmana. V čase 7:41 Písek znovu vedl o dvě branky. Petr Šulčík bekhendem z mezikruží překonal brankáře hostů, 3:1. V patnácté minutě měli domácí výhodu přesilové hry čtyři na tři, ovšem Havlíčkobrodští se ubránili. O čtyři minuty později střílel Míka přes obránce, ale pouze dso středu brány, kde stál pozorný Krch. O chvíli později se vyznamenal hostující brankář, když zlikvidoval únik Šulčíka.

Úvodní část se musela divákům líbit, zejména samotný úvod zápasu. Po osmi minutách totiž byly k vidění čtyři branky. Za půl minuty se mezi střelce zapsali Stejskal a Polodna. O pět minut později sice snížil na rozdíl jediné branky Wachowski. O tom, že si domácí odnesou do druhé třetiny dvoubrankový náskok rozhodl Šulčík.

Ve dvacáté čtvrté minutě střílel z kruhu Knotek, Kubeš efektivně zasáhnul lapačkou. O dvě minuty později Mošovský uháněl sám na brankáře, domácí hráč zakončil pouze do betonů připraveného Krcha. O chvíli později nastaly zmatky v havlíčkobrodské obraně a ke kotouči se dostal Slavík, který nezamířil mezi tyče. V čase 30:19 zakončoval v pádu David Kellner, jeho pokus zapadnul do levého horního rohu havlíčkobrodské brány. O tři minuty později se sám mezi kruhy ocitnul Zohorna, obrovskou příležitost hostujícího hráče zlikvidoval Kubeš. Ve třicáté páté minutě sehráli havlíčkobrodští hráči pěknou akci na tři doteky, kterou zakončoval Hotarek, který byl tísněný domácím obráncem a jeho zakončení bylo nepřesné. V čase 37:56 sehráli „Rebelové“ pěknou akci. Knotek chytře přihrával před bránu, kde stál připravený Jonáš Fiedler, který střelou z první propálil domácího brankáře, 4:2.

Druhá perioda skončila nerozhodným výsledkem 1:1. Nejprve na 4:1 zvýšil Kellner. Na rozdíl dvou branek upravil dvě minuty před koncem Fiedler.

Na začátku třetí třetiny se do dobré příležitosti dostal Urbanec, hostující gólman si levou tyč pohlídal. V čase 51:57 v signalizované výhodě hosté snížili na rozdíl jediné branky. Hynek Zohorna se dostal k odraženému puku a z mezikruží zamířil přesně pod horní tyč, 4:3. V čase 54:17 se „Rebelům“ podařilo vyrovnat. Jan Knotek zamířil nad vyrážečku a domácí brankář byl bezmocný, 4:4. Jenže domácí odpověděli jak nejlépe mohli. V čase 57:29 Jiří Ferebauer prostřelil havlíčkobrodského brankáře pozemní střelou z otočky, 5:4. O minutu později mohl rozhodnout Suja, ale Krch sklapnul betony včas. Hosté se ovšem nevzdali a v čase 59:00 Vojtěch Němec uniknul píseckým obráncům a přesnou střelou pod lapačku vyrovnal na 5:5. Vteřinu po závěrečné siréně se Petru Šulčíkovi podařilo pošesté překonat hostujícího brankáře, rozhodčí gól neuznal. Hráči se dohodli na samostatných nájezdech, ve kterých o vítězství 6:5 pro Písek rozhodli Stanislav Polodna a Robert Procházka.

Rudolf Suchánek, trenér Písku: Konečně jsme se v zápase pořádně brankově prosadili, po hrubých chybách jsme pak ale následně také inkasovali. Už je třeba kádr zúžit. Doposud jsme dávali šanci všem, ale ve čtvrtek po zápase s Kadaní musíme určité hráče zkrátka vyřadit. Je nejvyšší čas vybrat tým, se kterým pak budeme následně pracovat a plně ho připravovat na první ligu.

Petr Novák, trenér Havlíčkova Brodu: Dnešní utkání bylo klasické přípravné před sezonou. Bylo vidět, že Písek hraje na domácím kluzišti sebevědomě. To také potvrdili na samotném úvodu utkání. Postupem času se naši hráči probudili a zápas jsme nakonec i trochu se štěstím vyrovnali. Ovšem výsledek pro nás není důležitý, důležité je pro nás vytipovat hráče, kteří pro nás budou platní v sezoně.