Písek v souboji s Chrudimí neúspěšný

Písecký tým jel do Chrudimi oplatit porážku z vlastního ledu, ani ve druhém vzájemném duelu nebyl ovšem jeho tah proti chrudimskému týmu úspěšný. Patřičnou zásluhu na vítězství svého mužstva měl opět gólman Němec, na kterého písečtí hledali recept neuvěřitelných 103 minut. Ve druhé třetině se zásluhou T. Prachaře a Bělohlávka ujal domácí tým dvoubrankového vedení, za hosty se ale ve třetí třetině trefili postupně Květoň a Filip Procházka, a tak bylo skóre opět vyrovnané. Hosté se však neradovali dlouho, necelé dvě minuty poté totiž domácí Králíček definitivně svrhl skóre ve prospěch domácího týmu. Výsledek ještě v poslední vteřině utkání poupravil T. Prachař při power-play Písku na konečných 4:2 pro domácí.
2.liga ČR sk. STŘED, 15. kolo, st 9.11.2005
Chrudim
4:2
0:0, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 25. Prachař T. (Bělohlávek, Paleček), 31. Bělohlávek (Prachař T.), 49. Králíček (Hemský), 60. Prachař T. (Bělohlávek) - 43. Květoň (Procházka P.), 48. Procházka F.

Písek: Pinkas – Neckář, Peroutka, Oranský, Pavel Procházka, Filip Procházka, Hauer, Míka, Kořánek, Řehoř, Květoň, Mikeska, Kubeš, Kica, Maroušek, Kašpar, Pošmourný.
Komentář k utkání v Chrudimi naleznete na stránkách Chrudimi.

Miroslav Šperl (trenér Písku):
První třetina byla vyrovnaná, řekl bych, že jak herně, tak na šance, ale skončila bez branek. Ve druhé třetině jsme udělali v první desetiminutovce dvě hrubé chyby a domácí šli do vedení. Jedna branka padla hned po vhazovaní, druhá po naší chybné rozehrávce. Byly to oba poměrně zbytečné góly, co jsme dostali. Přestože jsme pak měli ve druhé desetiminutovce několik velice dobrých šancí, sám Kubeš spálil asi tři, tak jsme nesnížili. Chrudimský gólman je pro nás asi zakletý, protože i doma jsme mu taky nebyli schopni dát gól. Do třetí třetiny jsme nastoupili náporem a dostali jsme soupeře pod tlak, domácí se museli často uchylovat k zakázanému uvolnění. Ve třetí minutě se nám podařilo Květoněm konečně snížit a potom v 8. minutě i srovnat díky Filipovi Procházkovi. Byli jsme v těchto fázích lepší a měli jsme soupeře pod tlakem. Už to vypadalo, že zápas otočíme, ale bohužel jsme zase udělali chybu a domácí se v deváté minutě ujali vedení. Potom jsme neustále tlačili, ale domácí ten svůj jednobrankový náskok kontrolovali. V závěru to vzal do své režie rozhodčí, který za faul za Kubeše vyloučil jenom Kubeše… Písknul to obráceně a pak ještě dostal Kořánek trest pět a do konce. Pokusili jsme se i přesto vyrovnat a odvolali jsme při hře čtyř na čtyři brankáře, takže jsme hráli přesilovku pět na čtyři, ale v poslední vteřině jsme dostali čtvrtý gól.