Písek v prvním zápase play-off nasázel Strakonicím půltucet gólů

Očekávané první utkání čtvrtfinále play-off krajské hokejové ligy přilákalo do ochozů zimního stadionu v Písku více než tisíc diváků. Ve zpočátku vyrovnaném utkání zlomili Písečtí odpor soupeře na začátku druhé třetiny a pak přesvědčivě vyhráli. Série se tak stěhuje proti proudu Otavy do Strakonic, kde bude úvodní buly druhého zápasu vhozeno v neděli 15. února v 17 hodin.
KL mužů 2014/2015, 1CF, pá 13.2.2015
Strakonice
6:0
1:1, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 10. Ciboch (Řehoř), 22. Sýbek (Slavík), 29. Mošovský (Mazanec), 38. Jungbauer (Sýbek, Slavík), 43. Ciboch (Řehoř, Slavík), 46. Slavík (F. Procházka). Rozhodčí: Dvořák, Svoboda - Němec, Mareš. Vyloučení: 8:8, navíc Hřebíček (STR) 10 min. osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 6:0.
Písek: Pipek – Mazanec, Jirků, F. Procházka, Koutenský, P. Procházka, Hřebíček, Vejda, Tajbl - Gába, Novák, Mošovský, Slavík, Jungbauer, Sýbek, Vlk, Ciboch, Řehoř
Strakonice: Myslivec (46. Havelec) - Hřebíček, Hrubý, Ondrejec, Kovář, Kloud, Gross, Kašpar, Andrle, Růžička, Binder, Dlouhý, Major, Kepl, Srb, Papež, Vlček, Hrubý, Kurečka

Na první branku zápasu se čekalo do desáté minuty první třetiny. Po vzájemném oťukávání se prosadili domácí hokejisté. Řehoř vyslal k brance střílenou přihrávku, kterou nechytatelně usměrnil za Myslivce David Ciboch - 1:0. Ke konci prví třetiny zahrozily Strakonice v přesilovce, ve které ale ani ve třech slibných momentech neskórovaly.

Začátek druhého dějství patřil domácím. Jan Sýbek z nenápadné akce dotlačil kotouč za brankovou čáru kolem pravé tyčky a zvýšil na 2:0. Zlomovým momentem se ukázala být branka Karla Mošovského z přesilové hry čtyř proti třem. Zamířil z mezikruží a prostřelil Myslivce mezi betony – 3:0. Po pěkné přihrávce před poloprázdnou branku pak neměl problém zavěsit ani Daniel Jungabuer a ochozy píseckého zimního stadionu bouřily počtvrté - 4:0.

Bylo jasné, že s ubíhajícím časem budou míst hosté ze Strakonic stále těžší vrátit se zpět do zápasu. Překvapení nechtěli Písečtí v čele s jistým Pipkem v brance připustit. A když David Ciboch pohotově zakončil parádní kombinaci, bylo prakticky rozhodnuto – 5:0. Vítězství 6:0 pečetil ranou nad vyrážečku Josef Slavík.

Roman Vlček: V první třetině jsme byli zbytečně nervózní, jak to tak v play off v prvních zápasech bývá. Ve druhé třetině se nám podařilo dát dva góly po tlaku do branky a překlopit utkání na naší stranu. Ve třetí třetině se utkání změnilo spíše v exhibici. Zlomový moment přišel ve druhé třetině, kdy jsme gólově odskočili.

V dalších zápasech neplánujeme žádné zásadní změny v sestavě, protože jak se říká, vítězná sestava se nemění. Samozřejmě nás mohou trochu pozlobit nějaká zranění, nebo souběžná utkání juniorů, které budeme v play off také potřebovat, záleží hlavně na trenérovi juniorů, zda nám někoho pro zápasy uvolní. Dnes nás hlavně v úvodu utkání podržel brankář Pipek.