Písek v posledním kole deklasoval Trutnov, teď je na řadě play-off!

Základní část pro písecký tým definitivně skončila. Písek zakončil dlouhodobou fázi zápasů povedeně a do sítě trutnovského celku dohromady nasázel deset přesných zásahů. Zahřívací kolo ovšem skončilo a teď už půjde do tuhého. Středečním dnem odstartuje dlouho očekávané play-off a i když má Písek všechny své zápasy odehrané, na soupeře, který se mu v prvním kole postaví, si musí ještě do nedělního večera počkat. Teprve poté budou známy všechny dvojice pro úvodní kolo vyřazovacích soubojů. Písek má v tuto chvíli jistotu pouze v tom, že odstartuje následující souboje domácími zápasy ve středu a v neděli. V pátek se pak vydá na led soupeře.
2.liga ČR, 43. kolo, so 6.3.2010
Trutnov
10:3
4:0, 5:1, 1:2
Branky a nahrávky: 3. Bláha (Dietz), 8. Květoň (Ježek, Šulčík), 13. Urbanec (Slavík), 16. Rezek (Kazatel), 22. Urbanec (Vomela, Kořánek), 34. Urbanec (Bláha), 35. Bláha (Kořánek), 40. Bláha (Urbanec, Vomela), 40. Kazatel (Mazanec, Slavík), 42. Šulčík (Procházka R., Květoň) - 39. Šimoníček, 54. Pazdera (Havlíček), 60. Havlíček). Rozhodčí: Pražák - Mertl J., Novák. Vyloučení: 7:6, navíc Antonín (TRU) - 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 10:1, 10:3.
Písek: Pinkas – Mazanec, Heršálek, Procházka P., Mrkvička, Vomela, Dietz, Procházka R., Kalečík – Míka, Suchánek, Mošovský – Ježek, Květoň, Šulčík – Kořánek, Bláha, Urbanec – Rezek, Kazatel, Slavík.
Trutnov: Škrabejl (16. - 40. Jeschke) - Pazdera, Mečiar, Antonín, Hanousek, Provazník, Chytráček, Jindřich, Dlab, Řehák, Havlíček, Mikolášek, Svoboda, Šimoníček.
Utkání začalo zostra a hned v čase 2:13 se Písek dostal do vedení. Milan Bláha si najel mezi kruhy a přesnou střelou k tyči prostřelil trutnovského brankáře, 1:0. O tři minuty později Řehák najížděl na Pinkase, ten zneškodnil střelu i následnou dorážku trutnovského hráče. V sedmé minutě měl Kalečík blízko ke skórování, Škrabelje zachránila tyč. V čase 7:41 domácí sehráli perfektní souhru. Ježek přihrával Tomášovi Květoňovi, který zakončoval od odkryté klece, 2:0. V desáté minutě Šulčík přihrával Suchánkovi, jeho střela těsně minula pravou tyč. Tlak domácích neustával, další branku přidal v čase 12:07 Josef Urbanec, který uniknul hostujícím obráncům a své sólo zakončil střelou nad lapačku trutnovského brankáře, 3:0. V čase 15:30 Kazatel chytře přihrával před bránu Josefovi Rezkovi, který překonal Škrabelje, 4:0. Peter Škrabelj po čtvrtém inkasovaném gólu pustil do svatyně náhradníka Jeschke. Ten si připsal úspěšný zákrok betonem po střele Urbance.

Úvodní část jasně vyhráli písečtí hráči. Soupeře z Trutnova nepustili do vážnější příležitosti. Do druhé třetiny si domácí nesli čtyřgólový náskok.

V čase 21:46 Pavel Procházka vystřelil od modré čáry, Jeschke puk neudržel a tak Josef Urbanec zvýšil vedení Písku na 5:0. O tři minuty později nebezpečně vystřelil Mošovský, jeho projektil Jeschke vyrazil mimo tyče. Ve dvacáté šesté minutě měli Trutnovští obrovskou šanci. Dlab si vychutnal domácího brankáře, ale následná střela skončila pouze na tyči. O dvě minuty později Mošovský předvedl důraz před brankářem, Jeschke z tohoto souboje vyšel vítězně. Ve třicáté minutě střílel od modré čáry Pazdera, Pinkas jeho střelu vyrazil betonem. V čase 33:53 dovršil svůj hattrick Josef Urbanec, 6:1. V čase 34:41 přidal další branku Milan Bláha. Ve třicáté šesté minutě Rezek přihrával před bránu Suchánkovi, jeho střela těsně minula levou tyč. O minutu později Bláha střílel od modré, Jesche zasáhnul betonem. V čase 38:26 se trutnovští hokejisté dočkali první branky. Jiří Šimoníček uniknul domácí obraně a nájezd zakončil ukázkovou bekhendovou kličkou, 7:1. V čase 39:02 Milan Bláha z mezikruží prostřelil trutnovského brankáře, 8:1. V čase 39:41 si premiérovou trefu v píseckém dresu připsal Michal kazatel, 9:1.

Druhou periodu jasně ovládli písečtí hráči, kteří tuto část hry vyhráli 5:1. O tom, že všechny tři body zůstanou v Písku nikdo nepochyboval.

Do třetí třetiny se v trutnovské klece vrátil Škjrabejl. V čase 41:05 domácí vyšachovali hostující obránce a Petr Šulčík překonal rozhozeného Škrabelje, 10:1. O minutu později Bláha tvrdě vystřelil z kruhu, hostující gólman si tentokrát připsal úspěšný zákrok. Ve čtyřicáté osmé minutě Rezek střílel z úhlu, Škrabelj si tyč dobře pohlídal. O chvíli později se Urbanec snažil prosadit z bezprostřední blízkosti, úspěšnější byl trutnovský gólman. O minutu později z kruhu vypálil Bláha, po jeho dělovce zazvonila horní tyč Škrabeljovy branky. V čase 53:05 hosté nečekaně udeřili. Aleš Pazdera prostřelil píseckého brankáře z kruhu, 10:2. O minutu později Ježek střílel z velkého úhlu, Škrebelj byl a svém místě. V padesáté osmé minutě Suchánek přihrával zcela osamocenému Pavlovi Procházkovi, kterého efektivně vychytal Škrabelj. O minutu později Mrkvička nastřelil tyč. V čase 59:40 Trutnovští upravili skóre na konečných 10:3. Mezi střelce se zapsal Lukáš Havlíček.

Stanislav Mečiar, trenér Trutnova: "V dnešním utkání o nic nešlo, obě mužstva měla své pozice jisté. Motivace před zápasem nebyla téměř žádná. Je škoda, že jsme inkasovali tolik branek. Zápas mohl skončit menším rozdílem. Prohráli jsme, nedá se nic dělat. Domácí byli jednoznačně lepší."