Písek ústeckým Lvům body neukořistil

V nepříliš pohledném zápase prohráli hokejisté IHC Písek na ledě Slovanu Ústí nad Labem 1:4. Během úvodních dvou třetin si Lvi vybudovali i přes množství příležitostí hostů tříbrankový náskok, který si ve třetím dějství pohlídali, gól Martina Šimka (na obrázku) v čase 52:00 zůstal ze strany Píseckých jediným. Čtvrtou branku vsítili domácí při power play Písku v poslední minutě utkání, účet zápasu uzavřel stejně jako v Písku nám velmi dobře známý Jiří Kudrna. Svůj první zápas za Písek odehrál dvaadvacetiletý budějovický obránce Miroslav Ďurák, podruhé v brance naše barvy hájil také Zdeněk Šmíd.
1.liga ČR, 23. kolo, st 3.12.2003
Ústí nad Labem
4:1
1:0 , 2:0 , 1:1
Branky: 15. Koudelka (Dragoun, Mrázek), 28. Hodek, 31. Lipina (Kříž), 60. Kudrna (Sýkora, Skuhrovec) - 52. Šimek (Míka, Všetečka). Rozhodčí: Vlach - Řešátko, Ondrášek. Vyloučení: 5:5, navíc Jelen (Písek) 10 min. Bez využití. Diváci: 2500.
Ústí nad Labem: Sáblík - Mrázek, Kočí, Drábek, Kříž, Skuhrovec, Evan - Sýkora, Appel, Kudrna - Adamský, Buďa, Lipina - Koudelka, Hodek, Kudrna - D. Tvrzník, Dragoun
Písek: Šmíd - Svoboda, Vštečka, Neckář, Vokatý, Veselý, Kotaška, Ďurák - Brož, Šimek, Míka - Jelen, Nouza, Nedorost - Fryauf, Štefan, Kubeš - Kořánek
Duel mezi Ústeckými Lvy a Pískem měl být podle papírových předpokladů jednoznačnou záležitostí. Na ledě ovšem příliš vidět nebylo, že spolu hrají týmy, které od sebe v tabulce dělí celých deset příček.

Hned v 1. minutě dokázal zachytit chybu v rozehrávce píseckých hokejistů Hodek, přihrál před branku Koudelkovi, ale ten jeho dost prudkou přihrávku nestihl zpracovat. Hra se poté přestěhovala na druhou stranu a v permanenci se ocitl strážce domácí svatyně. Ve 3. minutě se do první velké šance dostal Buďa, ale jeho souboj s brankářem Šmídem vyzněl lépe pro hosty. Vzápětí se před Sáblíka natlačil Brož, ale domácí brankář byl na místě. O chvíli později se domácí brankář vyznamenal opět. To když od mantinelu našel Nouza mezi kruhy volného Nedorosta. V 8. minutě měli domácí hokejisté první výhodu přesilové hry, ale teprve až když se chýlila ke konci vystřelil nebezpečně zpoza obránců Hodek. Jeho střelu ovšem Šmíd s přehledem kryl. Poté se ke slovu dostali opět hosté. Nedorost se ve 12. minutě proháčkoval od mantinelu až před Sáblíka, ale ten proti jeho pokusu opět skvěle zasáhl. Skóre se poprvé změnilo v minutě 15. Dragoun z rohu kluziště perfektně našel najetého Koudelku a ten se střelou z první trefil přesně mezi betony píseckého brankáře - 1:0. Domácí hokejisty jakoby branka polila živou vodou a na brankáře Šmída se poté valil jeden útok za druhým. V poslední minutě první třetiny dojížděl Nedorost vyhozený kotouč. Sáblík se vydal proti němu, aby se pokusil puk vyhodit z pásma, ale nešťastně trefil právě píseckého útočníka. Zrodila se tak velká šance hostů na vyrovnání, ale možnost dojet puk a střílet do prázdné branky překazil taktickým faulem Evan.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku, ale Hodek dokázal před brankou Písku vypíchnout puk. Jeho střelu však zastavila maska brankáře Šmída. Hned z protiútoku se do šance řítil Míka, ale jeho pokus nedovoleně zastavil ještě ve středním pásmu Kočí. Při následné přesilovce si hosté vytvořili velký tlak. Míka s Brožem prokázali velký důraz před Sáblíkem a přesto, že ho nakonec již překonali, zastoupil ho Skuhrovec a vyškrábnul kotouč téměř z brankové čáry. Poté, už při hře 5 proti 5, zatlačili Lvi hosty do jejich obranného pásma, ale na Šmídovi si vylámali zuby postupně Appel, Adamský, Drábek, Hodek a D. Tvrzník. Ve 27. minutě hosté kontrovali, když se do přečíslení dostali Neckář s Nedorostem, ale domácí brankář skvěle vystihl poslední přihrávku a akci překazil. Stav se nakonec měnil, ale na druhé straně. Kotouč vybojoval v závaru Hodek, objel branku a přes Šmída střelou pod víko poslal domácí do dvoubrankového vedení. O necelé 3 minuty později našel přesným pasem Kříž našlápnutého Lipinu. Ten před píseckým brankářem naznačil blafák a pustil mu kotouč mezi betony - 3:0. Domácí hokejisty ale tříbrankové vedení ukolébalo a ke slovu se poté opět dostali hosté. Přestali úporně bránit a začali více napadat a útočit. To domácím hokejistům začalo dělat značné problémy a chvílemi se jen zoufale bránili. Jen vynikající Sáblík v brance je ochránil od nepříjemností.

Do závěrečné třetiny vstoupila obě mužstva v poklidném tempu. Po 5 minutách ale začali hosté opět tlačit, ale domácí byli v obraně pozorní a do častých šancí je nepouštěli. Přílišný klid se jim ale nevyplatil. Na konci 52. minuty objel domácí branku Míka, naservíroval volnému Šimkovi, jehož bombu z voleje zastavila až branková síť - 3:1. O 2 minuty později mohl vstřelit kontaktní gól Štefan, který se neatakován zjevil mezi kruhy, ale Sáblík jeho pokus kryl. V 57. minutě se k vyraženému puku po Křížově střele dostal Hodek, ale netrefil prázdnou branku. O minutu později vrátil za Šmídova záda další vyražený kotouč Sýkora, ale pro údajné postavení hráče v brankovišti hlavní rozhodčí Vlach jeho branku neuznal. Přesně 70 vteřin před třetí sirénou si písečtí trenéři vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Trvalo však jen půl minuty, než je střelou do prázdné branky potrestal symbolicky právě odchovanec Písku Jiří Kudrna.

Václav Baďouček (IHC Písek): "Dnes jsme nepodali špatný výkon, ale, bohužel, rozdíl mezi oběma mužstvy byl v tom, že my jsme šance, které jsme si vytvořili, proměnit nedokázali. Domácí byli naproti tomu daleko efektivnější. Možná potom, pod dojmem tříbrankového vedení trochu polevili a my jsme přidali a tlačili jsme se víc do brány. Mužstvo má v sobě sílu, nic nevzdává. Podařil se nám takový obrat i v Jihlavě, ale dnes, bohužel, byla naše efektivita nulová. Na jeden gól je venku s takovým mužstvem, jakým Ústí je, těžké vyhrát."

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první polovině zápasu vázla spolupráce. Vždy hrál jeden a ostatní se na něj dívali. V obraně to bylo bez výpomoci. Jeden se koukal, jak dopadne souboj druhého. Nebyl to týmový výkon. Příliš individualistické. Měli jsme štěstí, že soupeř neproměnil své šance a my jsme z nich naopak góly dali, což byl náš problém několika minulých zápasů. Pro diváky hra asi moc pohledná nebyla. Přispěli k tomu i hosté. Hráli hodně tvrdě, dost si v obraně vypomáhali fauly, a to se potom hraje špatně. V poslední třetině se hráči přizpůsobili aktuálnímu stavu a za stavu 3:0 hráli s maximálním úsilím směrem dozadu a soupeře už k mnoha šancím nepustili. Fantastický výkon dnes podal opět Lukáš Sáblík, což byl jeden z faktorů, který rozhodl o tom, že jsme dnes vyhráli."