Písek třemi góly přetlačil budějovický David Servis

Dvě kola před koncem základní části se písečtí hokejisté opět dostali na první příčku. V přímém souboji o čelo doma porazili favorita soutěže David Servis České Budějovic. V první třetině domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Hosté sice snížili, ale v prostředním dějství Písek opět vedl o dva góly. Budějovičtí hráči pak snížili, ale vyhrocený závěr lépe zvládl Písek. David Servis je tak o bod druhý, ale má zápas k dobru.
KL mužů 2014/2015, 20. kolo, so 24.1.2015
David Servis ČB
3:2
2:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Vlk (Sýbek, Jungbauer), 13. Kudrna (Jungbauer), 26. Řehoř (Gába, Novák) – 15. F. Mrázek (Vojta), 41. Janda (R. Šulčík). Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Sýkora. Vyloučení: 8:8, navíc Janda a Chaloupka (oba D. Servis) 10 minut OT, F. Mrázek (D. Servis) 5 min + do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Písek: Pipek - Mazanec, Jirků, P. Procházka, Hřebíček, Kudrna, Koutenský - Gába, Novák, Řehoř, Sýbek, Jungbauer, Slavík, Vlk, Ciboch, Volf
David Servis ČB: Vojta (30. Jágr) – Vomela, Chaloupka, Zíka, Tupý, Cikán, Brus – Fleischman, Suchánek, F. Mrázek, Roman Šulčík, Hanzal, Janda, Daniel Mikeš, Sumerauer, Dalibor Mikeš

Do první třetiny vstoupili aktivněji domácí borci a vytvořili si několik slibných příležitostí ke skórování. Dvě velké šance nevyužil Novák, ale úvodní tlak domácí nakonec proměnili v gólovou radost. Věkem ještě junior Josef Vlk dostal mezi kruhy přihrávku od Sýbka a prostřelil brankáře Vojtu mezi betony – 1:0. Na začátku 13. minuty ukázali domácí sílu v přesilovce. Několikrát nebezpečně zahrozili – ujala se až střela zkušeného Jana Kudrny, když kotouč změnil směr o hokejku bránícího hráče – 2:0. V početní výhodě se prosadil také David Servis. Na 2:1 snížil po sporné situaci a závaru před brankou František Mrázek - 2:1.

Rychlý hokej plný tvrdých střetů byl k vidění také ve druhé části hry. Servismanům se naskytlo brejkové přečíslení tří na jednoho, ale nic z něj nevytěžili. A tak se radovali znovu Písečtí. Gába přiťukl kotouč před branku Janu Řehořovi a ten zavěsil – 3:1. Budějovický celek v polovině zápasu prostřídal brankáře. Mezi tyče se postavil Jaroslav Jágr, kterého písečtí hokejoví fanoušci vídali v modro-žlutém dresu po postupu do 1. ligy v roce 2010. V závěru druhé třetiny se několika parádními zákroky předvedl domácí brankář Václav Pipek.

David Servis se rozhodně nechtěl s odevzdáním bodů smířit a zahájil ofenzívu. Po odehrané minutě třetí třetiny snížil tečí před brankou David Janda - 3:2. Ovšem ke škodě hostů se českobudějovičtí hráči uchylovali raději k diskuzím s rozhodčími a provokacím. Písečtí se vyvarovali zbytečného oplácení a dotáhli utkání do vítězného konce. Frustraci hostů dokreslil moment minutu a půl před koncem, kdy se František Mrázek jako smyslů zbavený pustil pěstmi do Václava Nováka. Dostal trest ve hře na pět minut a do konce utkání.

Trenér Písku Roman Vlček: „Týmu musím poděkovat. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli – zodpovědně zezadu, dobře jsme pokrývali hráče. David Servis mě překvapil, že toho moc nepředvedl. Čekal jsem toho od soupeře víc. Bylo tam hodně emocí, které jsme zvládli daleko líp. David Servis má kvalitní tým, v soutěži jsou jednoznačně nejlepší, což ale dnes nepotvrdili. My jsme dali první branku a pak i druhou a měli jsme navrch. Škoda třetí třetiny, kdy jsme dostali na začátku gól a byli jsme pod daleko větším tlakem. Kluci to zvládli. Hráli jsme dobře zezadu, protože s takovým týmem, jako je David Servis, nemůžeme hrát hurá hokej. My zase nejsme tým, který hraje stoprocentně dozadu.“