Písek sousedy ze Strakonic nešetřil

Pro nejvyšší vítězství v sezóně si Písek dojel do Strakonic. Ty vzdorovaly jen v úvodu utkání, kdy se dostaly do vedení a doufaly v bodový zisk. Veškeré naděje domácích však utnulo řádění první pětky, která nastoupila jediná v kompletním složení - Míka, Maroušek, Řehoř, Svoboda, Veselý - a která se postarala o pět ze sedmi branek. Písek se potýká s rozsáhlou marodkou, která zabránila startu Květoně, Holce a dalších. Šanci nastoupit od začátku tak dostal junior Bican, který ji využil dokonale a připsal si první seniorský gól.
2.liga ČR sk. STŘED, 12. kolo, st 25.10.2006
Strakonice
2:7
1:3, 1:2, 0:2
Branky a nahrávky: 9. Nikodém (Kadlec), 32. Kadlec (Kreuzman, Kloud) - 10. Řehoř (Míka, Maroušek), 12. Míka (Maroušek, Řehoř), 19. Kica, 23. Kašpar (Kica), 26. Maroušek (Míka), 48. Řehoř (Filip Procházka), 52. Bican.
Písek: Kubiš - Svoboda, Veselý, Michal Procházka, Burkoň, Filip Procházka, Neckář - Řehoř, Míka, Maroušek - Bican, Mikeska, Müller - Kica, Kašpar, Pošmourný.

Trenér Písku Karel Slabý:
Tak výsledek vypadá jednoznačně, ale nijak nevypovídá o tom, jak tvrdý to byl boj. Domácí hráli totiž maximálně nečistě a tvrdě, měli jsme o naše hráče velký strach, protože už teď jich máme spoustu zraněných. Nakonec to odnesl jenom Ondra Pošmourný, který zápas nedohrál. Utkání rozhodly naše přesilové hry, které se nám dařilo využívat. Díky nim jsme obrátili skóre, protože jsme po chybě jednoho z našich hráčů prohrávali 1:0. Otočili jsme to naštěstí brzy a hráči se uklidnili. Bohužel ve druhé třetině jsme se dostávali často na trestnou lavici, hra byla pak hodně rozháraná a ještě jsme měli strach o výsledek. Do poslední třetiny jsme se již srovnali a výsledek jsme si pohlídali. Výborně zahrála první pětka, která hrála jediná kompletní, tak snad jí to vydrží i nadále. Ve třetí pětce nedohrál Pošmourný, na jeho místě jsme točili Řehoře, do útoku nastoupil v poslední třetině i obránce Burkoň. Máme nyní akutní nedostatek útočníků. Od začátku tak nastoupil junior Bican, hned dal gól, tak bude muset dát něco do kasy. Jinak hráči se mi nyní líbí, vypadají i hrají v pohodě, jen škoda těch zranění.