Písek se dočkal výhry až v prodloužení

Po dlouhých třech týdnech se Písečtí hokejisté představili na vlastním ledě a soupeřem Jihočechům byl tým z hlavního města – branická Kobra. Písečtí v sobotním utkání dvakrát vedli, v obou případech ale hokejisté Kobry našli odpověď. Utkání 41. kola svého vítěze během základní části nenašlo a na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. V něm nakonec rozhodla o konečné dělbě bodů pěkná kombinace domácích, na konci které nejlepší střelec Písku Petr Šulčík pokořil Krcha. Jasný vítěz základní části si tak připsal další dva body, ani Kobra ale neodjela s prázdnou a na své konto přidala důležitý jeden bod. Další utkání odehrají Písečtí ve středu kdy zamíří do Kolína, v sobotu pak v posledním kole základní části přivítají svěřenci trenéra Suchánka Trutnov.
2.liga ČR, 41. kolo, so 27.2.2010
Kobra Praha
3:2p
1:0, 1:1, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 8. Suchánek (Mošovský, Slavík), 37. Rezek (Heršálek), 64. Šulčík (Květoň, Dietz) - 28. Nykl (Georgiev, Chocholáček), 51. Šmíd (Bárta). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Písek: Pinkas - Kalečík, Procházka P., Heršálek, Procházka R., Mazanec, Dietz, Mrkvička, Vomela - Míka, Bláha, Rezek, Květoň, Šulčík, Suchánek, Ježek, Slavík, Novák V., Mošovský, Kořánek.
Kobra Praha: Krch (45. - 46. Kalčík) - Záhorovský, Chocholáček, Drbohlav, Ton, Lang, Šmíd, Žáček, Bárta, Slanina, Georgiev, Novák Z., Nykl, Kubišta, Sodomka, Regner.
V první příležitosti se ocitnul Šulčík, který se dostal až před Krcha, pražský brankář domácího útočníka vychytal. O chvíli později střílel Ježek, jeho pokus mířil těsně vedle pravé tyče. Ve čtvrté minutě Novák dostal ideální přihrávku před bránu, ale zakončení Pinkas zlikvidoval. O dvě minuty později Rezek chytře přihrával před bránu Bláhovi, Krch udržel čisté konto. V čase 7:01 se Písek dostal do vedení. Rudolf Suchánek nahodil kotouč před bránu, kde si ho Záhorovský smolně srazil do sítě, 1:0. V desáté minutě si před Pinkase vyjel Zbyněk Novák, úspěšnější byl domácí gólman. O dvě minuty později Robert Procházka vystřelil z mezikruží, hostující brankář puk vytěsnil mimo tyče. Na začátku patnácté minuty hru přerušilo odstraňování krve z ledu. O minutu později střílel Vomela, jeho střela šla nad horní tyč. V osmnácté minutě Dietz střílel z kruhu, Krch si spodek své brány pohlídal. O minutu později měl Kazatel solidní příležitost ke skórování, hostující brankář si připsal další úspěšný zákrok.

První třetinu vyhráli hráči Písku 1:0 díky gólu Suchánka. Přestávku zpestřili mladé naděje píseckého hokeje minisoubojem.

Na začátku druhého dějství se domácím naskytla příležitost v podobě přesilové hry 5 na 3. Robert Procházka vypustil tvrdou střelu, která vyprášila Krchovo plastrón. O chvíli později se sám před bránou ocitnul Šulčík, pražský brankář se přemístil včas. Ve dvacáté čtvrté minutě se ostrou střelou prezentoval Robert Procházka, Krch jeho střelu zkrotil ve své výstroji. O dvě minuty později se sám před Pinkasem ocitnul Regner, ale domácí brankář vytáhnul pěkný zákrok. V čase 27:03 sehráli pěknou akci Nykl a Georgiev. Druhý jmenovaný přihrál osamocenému Petrovi Nyklovi, který zakončoval do prázdné brány, 1:1. V polovině zápasu měl obrovskou šanci Slavík, překonat Krcha se mu nepodařilo. Ve třicáté druhé minutě sehráli pěknou akci Bárta s Nyklem, kteří vyšachovali píseckou obranu, Pinkas jejich akci zastavil efektivním zákrokem. V čase 36:20 Heršálek přihrál volnému Josefovi Rezkovi, který přesnou střelou k tyči poslal Písek do vedení 2:1. O minutu později prokázal důraz květoň, který si vybruslil až před Krcha, ale přehodit beton se mu nepovedlo. Minutu před koncem druhé části střílel z otočky Robert Procházka, Krch kotouč za svá záda nepustil. Ve stejné minutě byla třetina předčasně ukončena kvůli vyklenuté bráně Kobry, která nešla upevnit.

Druhá třetina skončila výsledkem 1:1. Pražané dokázali vyrovnat, ovšem vedení 2:1 domácím zařídil Rezek.

Na začátku třetí části měl velkou šanci Slanina, Pinkas se k levé tyči přemístil včas. Ve čtyřicáté čtvrté minutě předvedl pěknou individuální akci Ježek, pražský brankář byl úspěšnější. O dvě minuty později Mošovský střílel z mezikruží, Krch vyrazil puk betonem. V čase 50:25 Jakub Šmíd vystřelil na Pinkase, ten kotouč vyrazil před sebe, prostřelit domácího brankáře se mu povedlo až na druhý pokus, 2:2. O tři minuty později Květoň střílel z bezprostřední blízkosti, Krch stál na svém místě. Tři minuty před koncem třetí třetiny Bláha se Slavíkem dotírali na brankáře Kobry, ten ataky obou domácích hráčů ustál. V padesáté deváté minutě Slanina střílel z mezikruží, Pinkas kotouč schoval ve své lapačce. Do konce třetí třetiny se nic vážnějšího nestalo a tak na řadu přišlo prodloužení.

Žáček střílel od modré čáry, písecký brankář kotouč schoval ve své výstroji. Ve třetí minutě prodloužení vypálil Robert Procházka, Krch puk vyrazil nad horní tyč. V čase 3:54 Květoň perfektně přihrál před bránu Petrovi Šulčíkovi, který propálil hostujícího brankáře. Písek tedy porazil Kobru Prahu 3:2 po prodloužení.